Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

:camera_flash::camera_flash::camera_flash:

13 polubień

Ale to zsh to dobrze czy źle? Bo Bash to taki jakby standard już

IMO zsh >>> bash

1 polubienie

Fajny kubek.

3 polubienia

Mam co prawda OP 6 - nadal działa wyśmienicie. Ale właśnie brakuje mi IOS. W androidzie ciągle czuję jakiś taki… chaos :slight_smile:
Co masz na myśli mówiąc o płaskiej strukturze?

Launcher od jakiegoś czasu ma możliwość wyłączenia app drawera

To jest akurat coś co mnie w iOS doprowadza do szewskiej pasji. App drawer 4 life! :heart:

1 polubienie

W którym miejscu to można znaleźć ? Bo chyba ślepy jestem… googlować próbuje ale też tak średnio :stuck_out_tongue:

edit…
Znalazłem ! :stuck_out_tongue:

Ja właśnie mam wrażenie, że bash to był standard a teraz to zsh się standardem robi.

1 polubienie

To tylko domyślna powłoka, bash dalej jest w systemie gdyby jakies skrypty się do niego odwoływały.

Ale np większość skryptów do autouzupelniania jest dla bash

Wywołać skrypt Basha w zsh to nie problem akurat

Bo bash to unixowy shellowy język programowania wiec czemu nie można go uruchomić w zsh?

Bo możesz mieć jedna aktywna powłokę? :slight_smile:

Trochę to skrót myślowy, bo wszystko da się obejść. Ale wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. Ja przez lata pracowałem na systemach gdzie bash był marzeniem ściętej głowy a podstawowe narzędzia pracy to sh z możliwością zmiany na ksh jak się dobrze pokombinowało i vi :grinning:

Mam to szkiełko. Bardzo przyjemne

1 polubienie

Do teraz na OpenWrt człowiek radzi sobie na ash + vi i do tego busybox :slight_smile:

Ostatnie dwie sztuki na promce na morele kupiłem :blush:
P.S szkoda, że kabelek ma tylko 80cm i musi lecieć z forntu biurka, a nie z tyłu :disappointed:

Kabel można w ostateczności dosztukować.

Taki 120 powinni dawać… przycebuliłem na tackach indukcyjnych to teraz będę kable dokupował :smiley: w pracy mi to nie przeszkadza, ale do domu będę musiał kupić coś dłuższego :disappointed:

1 polubienie

Skusiłem się na nawilżacz ewaporacyjny smartmi i szlag mnie trafia. Może i działa, aplikacja pokazuje, że działa, mierzy wilgotność i temperaturę, wody ubywa, całkiem głośno pracuje, ALE za cholerę nie mogę go wpiąć do home assistant.

Przerobiłem już prawie wszystkie sposoby wyciągania tokena wymienione tutaj, który jest potrzebny do integracji i dupa. Okazuje się, że po każdym ponownym połączeniu z wifi token się zmienia. :confused: Obstawiam brzydką zagrywkę producenta.

Nie przerabiałem jeszcze tylko podsłuchiwania wiresharkiem (metoda 4b), ale na razie nie ogarniam jak wcielić w życie ostatnie zdanie w tym punkcie. Także jak macie jakieś wskazówki to chętnie przyjmę. :slight_smile: