Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Ja mam Creality k1. Jak wygląda tutaj zmiana koloru? Czy można tam np wrzucić ABS i PLA zamiast kolorów?

Byłem z PIA bardzo zadowolony pod względem niezawodności i mojego ufania im, tylko streamingi się wywalały. Ale ogólnie to propsuję.

Ja natomiast już mam w nosie te wszystkie promocje i kody. ExpressVPN na moje potrzeby król.

To pewnie ma jakąś nazwę w psychologii albo marketingu, ale to, że dużych promocji ExpressVPN w ogóle nie ma jakoś w mojej głowie oznacza, że jest to bardziej jakościowy produkt :upside_down_face:

Patrzyłem na Expressa dzisiaj (zresztą za którymś Twoim poleceniem) ale mój use-case do vpna jest tak prozaiczny i rzadki że wystarczy mi najtańsza oferta na jak najdłużej. Ostatnio tak wygrał Surfshark, teraz wygrało PIA.

1 polubienie

Będzie pan zadowolony.

1 polubienie

Tak, każdy slot definiuje zarówno rodzaj filamentu jak i kolor

Jeszcze nie wiem, czy ten wybór ma jakiś fizyczny wpływ na wydruk, czy tylko informacyjny. Bo na logikę to rodzaj filamentu powinien być uwzględniany na etapie slicingu. Potem tylko niektóre rzeczy można dotunować (np temperatury), ale już np prędkość ekstrakcji wydaje mi się że jest tak mocno powiązana z gcodem, że ciężka do modyfikacji.
Ciekawa opcja której jeszcze nie zdążyłem przetestować to równoczesny druk PLA i PETG, gdzie jeden jest używany tylko do supportów

A sprawdź to czy możesz mieć PLA i ABS bo robię tak, że jakieś proste rzeczy drukuje z PLA, ale już jakieś tematy do ogrodu czy konstrukcyjne z ABS, a zmiana tych filamentow niby jest prosta, ale z 10 min schodzi. Druga sprawa - ona ma jakąś suszarkę wbudowaną? Ewentualnie czy ogarnie sobie w 1 slocie pobór filementu i jego zmianę z suszarki zewnętrznej?

W toolu bez problemu mogę ustawić taki konfig

Nie korzystałem jeszcze z ABS (Ender nie miał zamkniętej komory, więc nawet
nie podchodziłem do tematu)- jest tam jakiś dodatkowy problem przy zmianie filamentu?

Suszarki nie ma, ale obudowa jest szczelna i są miejsca na umieszczenie silica gel. Więc jak włoży się suche szpule to nie powinny później łapać wilgoci.

Przejscie na zewnętrzną szpulę (gdzie można podłączyć zewnętrzną suszarkę) wymaga manualnych akcji :

Ale można zrobić Y splitter który eliminuje konieczność przełączania rurek:

1 polubienie

Kurde to Creality jest fajne bardzo, ale zastanawiam się czy by tego nie zapodać sobie.

Creality ma swoje rozwiązanie nazwane CFS wypuścić w lipcu wraz z premierą K2. Ale chyba nie potwierdzili, czy będzie kompatybilne wstecznie, czy tylko dla nowego modelu

Ładowarka do biura

https://allegro.pl/oferta/baseus-magnetyczna-ladowarka-indukcyjna-2w1-dla-telefonu-usb-c-kabel-25w-15401184303

6 polubień

Jest nowy TV to i inny upgrade był potrzebny, ależ Infuse będzie śmigało

14 polubień

33 posty zostały podzielonye na nowy temat: Huawei + Unifi Express jak ogarnąć ten bajzel

Stare słuchawki już ledwo dychają to wleciały AirPods Pro (2nd gen) na usb-c aby zredukować ilość potrzebnych kabelków

18 polubień

Jak załatwiłeś temat liczenia kroków? Bieżnia to robi czy zegarek/opaska do kostki?

Appka KS, chyba dokładniej niż zliczanie uderzeń to chyba się nie da. :sunglasses:

3 polubienia

Nie potrzebowałem, kupiłem bo był w głupiej cenie :smiley: może podmienię swój sprzęt domowy na niego.

5 polubień

Ostatnio miałem kupić kabel hdmi - USB-C bo poprzedni zostawiłem w Dreźnie przypadkowo. Wczoraj w action znalazłem coś takiego.

Na necie ponad 200 zł, w action niecałe 30. Były jeszcze inne.

1 polubienie

Jak to działa?

iPad podłączony do tv działa, potrzebowałem bo jak do pracy jeżdżę to wygodniej podłączyć iPad pod tv w pokoju.

Jak wrócę z zakupów to sprawdzę czy ładuje. Jak miałem sam kabel USB C - Hdmi to ekran na maksa musiałem ściemniać bo ciągle był włączony i bateria szybciej siadała.

1 polubienie

Garmin Forerunner 165 Music - dodatkowa motywacja do chudnięcia, diety, HIITów i ewentualnego biegania :slight_smile:

13 polubień