Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Nowy Apple TV 128GB - zastąpi dziadostwo od xiaomi… (No, może nie do końca dziadostwo, ale nie działało do końca tak jak powinno, zwłaszcza puszczanie zdjęć przez chromecasta)

16 polubień

O i ja zanabyłem w piąteczek! Andek TV już chrupie tu i ówdzie a to lata i tańczy. Do tego Steam Link i można pograc w CP2077 na sofie

5 polubień

dojechał znofu i nie ma ryski bedzie juz wszedzie grane:)
#troszkesiejaram

15 polubień

Modernizacja sieci domowej. Dotychczasowy netgear wyląduje na środku piętra jako AP (bo w obecnej konfiguracji gdy router stoi przy modemie LTE przy oknie mam braki w zasięgu wifi po drugiej stronie piętra), a ten nowy kolega będzie pełnił funkcję nadrzędną. Kolejny krok modernizacji- drugi modem, tym razem 5G, więc dual WAN się przyda

8 polubień

Mnie nie stać na takie zabawki.
Sam to sobie iluminofonię zrobiłem, oświetlenie i dodatkowe radyjko z mp3 w samochodzie, planuję jeszcze takie oświetlenie pod drzwiami, jak jest w klasie “S”… Telefon ten sam od 2017… nie mam się czym chwalić :expressionless:

2 polubienia

Heloł…

22 polubienia

No i przyszło.

Kupione na allegro, przyszło z Chin (chociaż to dziwne, bo wg trackera jest w Holandii, a ten przyszedł z polskiego magazynu pod Warszawą). Niedługo po moim zakupie p. Majfriend podniósł cenę z 69 (nice) na 89 zł + koszty przesyłki, z Polski (dostawa następnego dnia) dostępne od 149zł.

Wydruki ładne, ostre. Automatyczne rozpoznawanie etykiet. Jest możliwość generowania np. QRCode, ale tylko tekstu :frowning: Nie można zapisać np danych do automatycznego łączenia z WiFi. Dołączona duża biblioteka ikonek pokatalogowanych tematycznie, możliwy wydruk zdjęć, kodów paskowych.

5 polubień

Nowa klawiaturka weszła. Keychrony są serio dobrym sprzętem.

Na zdjęciu jest zielony jamnik z Solarisa :heart:

15 polubień

Wiosna już blisko, a ja chcę dobre brzmienie zabierać ze sobą do ogrodu :wink:

17 polubień

Najnowszy zakup. Jest to komputer SBC Orange Pi Zero 2, który służy mi za serwer drukowania.

Niestety, nie mogę dodawać zdjęć…

Serwer drukowania właśnie dla drukarki Brother HL-2240. Kupiłem ją używaną i działa, póki co, fajnie.

Miałem kupić po prostu drukarkę z WiFi, ale niestety, nowe modele mnie nie przekonywały, głównie przez wysokie koszty utrzymania, potrzeby korzystania z chmur czy aplikacji producentów. Tutaj mam wszystko po protokole IPP (Internet Printing Protocol), a więc w zasadzie każde urządzenie obsługuje drukowanie bez instalowania żadnych aplikacji.

Jakby ktoś był ciekawy co używam do serwowania, to użyłem Ghost-Script-App od OpenPrinting. Zainstalowane jako Snap

9 polubień

No fajnie, ale chociażby Brother HL-L2350DW działa pięknie po wifi i jest ultra tania w eksploatacji - jak każdy brother.

image

5 polubień

Ładne foto!

1 polubienie

Bardzo fajna drukarka, ale mała dostępność, a jak już coś widzę to w wyższej cenie (a takie Orange Pi można użyć dodatkowo jeszcze do czegoś innego jednocześnie). Zależało mi też na zakupie na Allegro.

1 polubienie

Jakiś czas temu kupiłem sobie ten powerbank Baseusa co to go @pawelorzech w podcascie polecał. I szybko się zorientowałem, że magsafe spoko ale ładuje powoli jak krew z nosa.

Ale w połączeniu z tym kabelkiem inCharge to jest to zestaw idealny :smiley:

Magnesy trzymają powerbank do telefonu a kabelkiem idzie fast charging :smiley:

4 polubienia

Nie wolno mi tu wchodzić! Skończyło się wizytą na Allegro i kolejnym “niezbędnym” zakupem… Ehh :slight_smile:

8 polubień

Przygotowuję nas powoli do urlopu, więc…

https://allegro.pl/oferta/kompaktowy-lokalizator-chipolo-one-spot-4-pak-blk-13170815232?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=f65ec1bf-371f-4e78-b3ea-f6f28598c74c#

Cena lepsza niż Airtagi, to jest ta wersja działająca z Find My, a do tego z oficjalnego sklepu (przez co cena jest niższa niż gdyby się zamawiało ze sklepu w euro). No sytuacja wyborna! A do tego mają w sklepie też karty (żeby można było włożyć do małego portfela, a nie tylko przywiązać do niego sznurkiem)

3 polubienia

Dziękuję Pan Paweł za informację o istnieniu czegoś takiego :smiley:
Szkoda, że w kartach bateria jest niewymienialna. Ale chyba sprawię sobie taki komplet + chociaż jedna karta, bo moja dyrektor finansowa lubi zostawiać klucze/portfel w różnych dziwnych miejscach i potem zapominać gdzie :smiley: (a już trochę za późno, żeby ją zwolnić :wink: ).

2 polubienia

16 polubień

Z jaką dokładnością to działa? Czy tylko pokazuje przybliżoną ostatnią lokalizację z GPS, czy też to precyzjne szukanie gdy jest się kilka/kilkanaście metrów od zguby (chip U1)?

Dokładnie tak jak Airtagi :slight_smile:

2 polubienia