Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Home Assistant i mozesz mieszac systemy.
Na obrazku mam urzadzenie Wifi (oczyszczacz) i zigbee (gniazdko Tuya, czujniki aquara)
Wszystko bezchmurowo

2 polubienia

I to jest prawidłowe podejście :slight_smile:
No u mnie to półtorej tygodnia wcześniej, zanim wejdę w “wiek średni”.
Zawsze byłem przekonany, że ludzie tak długo nie żyją…

2 polubienia

Podobno Brytyjscy naukowcy mówią że:

Czterdziestolatkowie mogą nadal uważać się za ludzi młodych, magiczny próg, po przekroczeniu którego osiąga się tzw. wiek średni, przesunął się o 10 lat. Nie jest to już 41. rok życia, a 53

Tak sobie tłumacze bo już ponad pół roku bym był w wieku średnim :grinning:

6 polubień

Dzięki, zrobiłeś mi dzień, już nie muszę rozglądać się za Cabrio + zmiana kobiety :smiley:

7 polubień

Ufff… czyli co, muszę odesłać zegarek?

1 polubienie

Nie, dalej traktujesz go jako marzenie chlopca o gadzecie, a nie kryzys wieku średniego którego nie możesz mieć bo za młody jesteś. :grinning:

2 polubienia

Ufff… no to spoko. To się cieszę dwa razy, bo ani stary jeszcze nie jestem, ani nie muszę oddawać zabawki :smiley:

1 polubienie

cabrio nie polecam, przereklamowane, a zamian kobiety to zawsze duży albo nawet za duży wydatek też nie polecam, lepiej zainwestować w obecną (oczywiście w granicach rozsądku) :slight_smile:

4 polubienia

Ale 5-tka z przodu jest? Czy dopiero 4?

Sądząc po zgryźliwości to tam może być ósemka z przodu.

11 polubień

Widzę że powstaje sekcja geriatryczna. I zacząłem sobie wyobrażać jak wyglądałby odcinek ywp za 40 lat. Zaczęliby we dwóch bo Andrzej polecialby sikać. Orzech tłumaczyłby jak znaleźć ikonkę Gmaila na drugim pulpicie. Następnie iPhone 53 - czemu faceid nie radzi sobie ze zmarszczkami na twarzy. Wojt omawia funkcje accesibility w iPhone i narzeka że Siri nie ma po polsku. W kąciku todo orzech znowu odkrywa todoista (już zapomniał że używal…). Temat Iot - inteligenta podziałka na leki. Andrzej znowu na siku a po powrocie opowiada jak podłączyć aparat słuchowy do Sonosa. Na zakończenie wspominają stare dobre czasy kongregacji w Pradze

44 polubienia

Ale się rozmarzyłem wspominając praską kongregację! Piękne czasy, gdy można było wyjść z domu bez kombinezonu… A mogliśmy się wtedy wszyscy zaszczepić…

17 polubień

Na razie to jeszcze żadna z tych strasznych cyfr które wymieniasz :joy:

1 polubienie

eee to luz ja mam mocna 4 z przodu i juz widze 5 na bliskim horyzoncie :slight_smile:

4 polubienia

Banda starych dziadów.

dystans-spoleczny

15 polubień

stare dziady rox:)

1 polubienie
2 polubienia

Taki guziczek

5 polubień

to ten inny “flic” ? jak to działa, powiedz coś więcej jak się sprawuje :slight_smile:

Na razie nie działa :smiley:

Sparowałem go ze Smart Life, ale wychodzi na to, że nie reaguje na ustawienia z poziomu scen (mimo że jestem w stanie ustawić np. one click, two click, long press itd. to nie triggeruje akcji).

Jeżeli toto działa tylko ze światłami z Tuya to będzie lipa bo chciałem tego używać do czegoś innego.

EDIT: no niestety potwierdziły się moje obawy.

Guzik działa jeżeli dodamy do niego światło / grupy świateł bezpośrednio w ustawieniach samego guzika

Ale, pomimo możliwości zdefiniowania triggerów w scenach, nie chce zadziałać jak jak oczekiwałem:

Więc NIE POLECAM :smile:

Potem będę się bawił w dodawanie do Homey i spróbuję z Hue Essentials ale raczej zostanie jako guzik do jednej jedynej żarówki Tuya jakiej nie mam wpiętej do Hue.

EDIT 2: w instrukcji widzę, że ten przycisk ma dwa tryby: “Remote mode” (gdzie kontroluje światła jak na powyższym screenshocie) orar tryb “Scene mode” który byłby dokładnie tym czego oczekuję. Ale z jakiegoś powodu, pomimo trzykrotnego kliknięcia, apka Smart Life nie przełącza się na “scene mode” tak jak jest pokazane w instrukcji.