Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

ciekawy jestem czy będziesz zadowolony z czegoś takiego

Ja już kiedyś miałem Chromebooka i był całkiem spoko, więc nie brałem tego absolutnie w ciemno.
Najważniejsze co ma mieć to ma. Obraz 4K po USB-C i przeglądarkę.

Jedyne boleści teraz to ta czeska klawiatura i że nie można zbyt ingerować w skróty klawiaturowe (a przywykłem do Clipboard managera pod Alt+C i adresów email pod Alt+1 i Alt+2). Póki co nie miałem czasu szukać, może się gdzieś znajdzie.
No i chyba największy ból: nie ma jak przestawić znaków z klawiatury numerycznej. Na Windowsowych lapkach zwykle mam AutoHotKey dla printowania adresów email i zamiany przecinka na kropkę na numpadzie. Tu tej opcji nigdy nie widziałem.

A tak poza tym: aplikacje andronidowe działają. Przełączanie się między trybem “tablet” a “desktop” działa świetnie. Chrome jest pełnoprawną przeglądarką. I wsparcie tego modelu jest do czerwca 2030 roku.

No i trochę bolesne jest to, że nastawiałem się początkowo na tablet 10", potem (z braku tego modelu dosłownie wszędzie), poszedłem na kompromis i zamówiłem tablet 13.3" a skończyło się na pełnym laptopie 13.5". W sumie spoko, ale muszę się jeszcze przyzwyczaić do proporcji ekranu, bo wszędzie mam 16:9 a tu jest 3:2 :smiley:

3 polubienia

Rozwiązaniem było to rozszerzenie:

I zmiana przyzwyczajeń z Windowsa (Clipboard przeniosłem pod inny skrót klawiaturowy; hotkeys do maili zamieniłem na text replacement (n+@ dla służbowego, g+@ dla prywatnego).
Da się żyć :slight_smile:

Podczas zeszłorocznej premiery nowych zegarków Apple zupełnie nie interesowałem się wersją Ultra uznając, że do mojego amatorskiego biegania w zupełności wystarczy mi podstawowa (choć z LTE) aluminiowa wersja. Później zacząłem się rozglądać za wersją stalową, chcąc odrobiny zmian po 4 i 6. Zastanawiałem się nawet nad stalową 6, ale większy ekran w 7 i 8 bardzo kusił. Ostatecznie widząc jak niewielka jest różnica pomiędzy stalowym 45 mm, a modelem Ultra postanowiłem pójść na całość. Nadgarstek mam spory więc o wielkość się nie martwiłem (teraz nawet Ultra nie wydaje mi się duży). Zamówiłem od razu z dwoma paskami bo od czasu do czasu lubię zmienić kolor, a do mankietu, wbrew pozorom, Ultra bardzo ładnie wygląda z czarnym skórzanym paskiem (z magnesami) od Apple.

Choć do końca nie mam jeszcze wyrobionej opinii to kilka elementów zdecydowanie robi wrażenie - ekran, bateria, głośnik, mikrofon i znacząco lepsza antena LTE. Gabaryty koperty jak i pasków Ocean są dla mnie odpowiednie. Bardzo zaskoczyła mnie również waga, bo nie wydaje mi się on cięższy od poprzedników.


15 polubień

Mikrusem to on nie jest ale kiedys nosiłem g-shocki wiec mnie nie przeszkadza. Największe wrażenie jak dla mnie to bateria i szybkość ładowania. Wczoraj podpiąłem esim wiec o LTE jeszcze sie nie wypowiem.

12 polubień

No i wydane :laughing: pora zacząć przygodę z drukiem 3d


17 polubień

Widzę, że nie zasypiasz gruszek w popiele! :grin:

5 polubień

Powodzenia w równym złożeniu maszyny :grin:

2 polubienia

V2 neo przychodzi prawie złożone. Jedyne co trzeba przykrecić to:
-górną ramę do podstawy
-wyświetlacz do podstawy
-oś bębna z filamentem do górnej ramy

Potem jeszcze tylko jakieś 3-4 wtyczki, wcisnąć kółko do podajnika filamentu i gotowe.

No dobra, po kolejnej pół godzinie użytkownik odkrywa że musi ustawić Z offset (o którego istnieniu nie miał nawet pojęcia), bo inaczej drukuje tylko jakąś pajęczynkę :laughing:

A co myślicie o anycubic kobra go?

Mam nadzieję, że posłuży Ci dobrze. Mój kumpel ma też Endera, nie wiem jaki model. Strasznie psioczy na jakość elementów, ich spasowanie itp…

Jest duży, ale jak przymierzałem to nie przeszkadzał jakoś bardziej, jedynie w jednej kurtce bym miał problemy z rękawem bo ciasne są(kurtka nie za mała)

1 polubienie

Pochwalę się najnowszym nabytkiem do firmy
edit: Będzie to wykorzystane jako kolejny serwer dla klienta z specyfikacją:
R9 7950X
GIGABYTE MC10-LE0
128GB Ram DDR5
2x 2TB Kingstone KC3000

Kingstone wybrałem zamiast Samsunga ze względu na 2x większą żywotność dysku w stosunku do PM9A1 Samsunga czy 980PRO

5 polubień

Ja mam problem z koszulami. Taki problem to nie problem :wink:

1 polubienie

Taaa, wiadomo na siłę już szukanie powodu. Z testów i z tego co znajomy mi dał pobawić się bardzo mi się podoba lecz jestem taką złotówką dla siebie że na chwilę obecną nie wydał bym tylu pieniędzy na AW.

1 polubienie

jaki RAM brałeś. ja właśnie kończę konfigurować swoją nową maszynę do grania i jestem w trakcie dobierania ram’ów i niby te będę brał 4 kości.

ja mam wybrane na teraz 990 pro Samsunga i 4tb z goodrama

pamięć ram: Kingston Fury Beast Black 64GB [2x32GB 5200MHz DDR5 CL40 DIMM] | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Nie polecam 990 z powodu wady która ogranicza pojemność i prędkość, do tego niski TBW tych dysków jest co nie jest ciekawe

zegary 5200 to jednak dla AMD kapine za mało, chyba że da rade przetaktować na 6000, wysoki CL nie wiem czy to w AMD problem czy nie ale z tego co pamiętam jak zastanawiałem się nad AMD to polecane były g.skile z5 CL32 6400

to jest akurat błąd w sofcie dysku albo w magicanie. albo już poprawili albo maja poprawkę wypuścić. tbw 600tera to mało, tyle samo ma ten KC w wersji 1tb.

ja sobie ubzdurałem ze kce mieć maszynę do grania najwydajniejsza jaką można na dzisiaj złożyć + dodatkowo jak kilka VM’ek równolegle będzie mi chodziło to będę szczęśliwy:)

Prezent od Żony: MX Master 3s for Mac

21 polubień

Przyszłam się pochwalić nowym zakupem, moją nową ulubioną rzeczą w domu :smiling_face_with_three_hearts:

M1Pro 32GB RAM 1T.

Jeszcze nie miałam czasu pobawić się nim, bo niestety trwa sesja :laughing: Ale to co do tej pory na nim robiłam, w porównaniu z poprzednim (był i7, 16GB ram), niebo, a ziemia. Wspaniały sprzęt :heart:

31 polubień