Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

W zasadzie to wybór syna na urodziny ale pochwalę się w jego imieniu

14 polubień

Aukey 10.000mAh

Znalazłem to maleństwo na Allegro za 97zł. Żal było nie wziąć.

2 polubienia

Powatpiem, ze ono ma 10 Ah, raczej nie 5 V

1 polubienie

1 polubienie

Te 10000mAh to pan Chińczyk chyba nanosi na produkty jako nazwa handlowa towaru bez względu na zawartość. 10000mAh i 37Wh oznacza 10A przy napięciu 3,7V przez godzinę, czyli nic nie oznacza, jeśli ładowanie odbywa się przy napięciu minimum 5V. Zresztą na obudowie jest dopisane Rated Power Capacity 5800mAh przy 5V i to jest bardziej realna wartość.

1 polubienie

No si, ale to się chyba odnosi generalnie do wszystkich powerbanków jako takich. Kupujesz 10k, do użytku jest jakieś 2/3.

2 polubienia

Faktycznie, całe życie w błędzie! Wszyscy producenci podają pojemność powerbanków w mAh przy napięciu ogniw wewnętrznych 3,7V a nie przy napięciu ładowania. Mam kryzys zaufania teraz!

3 polubienia

To jak odkrycie, że setka wódki (małpka) ma 90 a nie 100ml? :wink:

4 polubienia

albo napis na torebce “cukier wanilinowy”

8 polubień

Gorzej jednak jest odkryć, że na dodatek, to nie jest nawet wódka tylko likier (wódka zaczyna się od 37.5%).

Nie wszyscy. Apple przy Magsafe Battery podaje z 7,62V.

Potwierdzam, podają z 7,62V.

Przy okazji po 2 tygodniach użytkowania - to tak, zalałem problem pieniądzem. Czy to jest przyjemne zalanie problemu? Jak najbardziej! Kupiłem w promo za 380 zł i do jest dobrze wydane 380 zł.
Jedyne do czego się mogę doczepić to fakt, że moje mini naładuje do pełna 1 raz. Więc mała pojemność. No i kolor chciałbym niebieski :wink:

Jest super przyjemny, idealny rozmiarowo do mini (jak widzę filmiki z iphonami pro max to to wygląda naprawdę dziwnie, taki garb - nie mogło być inaczej bo on jest robiony pod najmniejszy formfactor i dzięki temu właśnie z nim zgrywa się idealnie), robi za “powerbank” i ładowarkę magsafe jednocześnie. Nie grzeje ani siebie ani iphona. Nawet poprawnie działa z casem pitaka.

Gdybym go rozważył wcześniej to jeszcze rok bym przetrzymał bez zmiany baterii bo mam wrażenie, że mi jej nie wymienili albo dali jakieś gówno…

2 polubienia

Jeśli człowiek sobie uświadomi, że to nie jest powerbank tylko battery pack (konfigurowalny bo to user decyduje czy ma ładować na full czy podtrzymywać telefon na ~90%) to okazuje się w miarę ciekawą propozycją. Jeśli się do tego podchodzi jak do powerbanku, który jest 2x droższy i 3x mniejszy to już tak średnio (nawet pomimo poprawionego ładowania wireless 7,5W / 15W czego te powerbanki raczej nie potrafią)

2 polubienia

The Apple pack has a higher voltage potential (7.62V) than the iPhone (3.81V) or the Anker pack, meaning that it can provide more power to an iPhone than its mAh suggests; in fact, it works out as equivalent to 2,920mAh.

It makes more sense to compare each battery’s Watt Hour specification. The difference between Anker’s 19.13Wh and Apple’s 11.13Wh is still great (172% more power from Anker) but less distant than the unadjusted milliamp rating first suggests.

That’s the good news, but there’s a further blow to the battery power… and not just for the Apple pack. The Apple Battery Pack should be able to nearly fully charge an iPhone 13 Pro, but it doesn’t get close because of the inherent inefficiency of wireless charging.

(…)

MagSafe charging remains inefficient (it’s still wireless after all) but maybe loses only 30% of the attached battery charge because the placement is so precise – and that brings the Apple pack closer still to the Anker pack because the higher-capacity battery loses more of its charge at 30% than the smaller one.

Apple MagSafe Battery Pack review | Macworld.

Dokładnie tak. I tego typu wpisy przekonały mnie do zakupu natywnego rozwiązanie a nie właśnie Ankera.
Ja się na tym nie znam i jak szukałem rozwiązania to patrzyłem na cyferki jak na megapixele w aparatach (w sensie, że na mAh tak patrzyłem a nie, że przejmuję się MP). Kolejny dowód na to, że trzeba zaglądać pod maskę i się chodź trochę doedukować, żeby osiągnąć satysfakcjonujący zakup.

1 polubienie

image

1 polubienie

Hidden message

5 polubień

Ten fakt napełnia mnie nadzieją, że jest gdzieś producent, który robi małpki 110ml!

2 polubienia

Patrząc przez analogię - szukaj małpek ze spirytusem :crazy_face:

1 polubienie

A małpka to nie 50ml?