Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

nie przesiadłem się ale jeśli możesz (w sensie masz na to budżet a nie bierzesz od providenta) to się przesiadaj. Zawsze nowsza konstrukcja, nowsze podzespoły, dłuższe wsparcie, itd.
Nie widziałem nigdzie informacji, żeby 13 miała jakieś antena-gate czy inne wady fabryczne.

Czy ja bym poczekał na 14? Ja bym poczekał - staram się wymieniać iP co 3 lata.

1 polubienie

z 11 Pro na 13 Pro przesiadka na początku wydawała się kosmetyczna, ale once You go ekran 120 Hz, you never go back

tyle tylko, że 13 Pro jest zauważalnie cięższy, a nawet nie jest to Max…
A, no i jest nieco, ale również zauważalnie, szybszy, jaśniejszy itp; generalnie to nie chciałoby mi się czekać na 14 teraz, bo to jeszcze pół roku do prezentacji + czekanie, bo nie wiadomo jak z jego dostępnością…

4 polubienia

plus cena, bo złotówka nurkuje :wink:

6 polubień

Jest dostrzegalna różnica w zdjęciach/wideo? ProRes ma sens na co dzień?

W zdjęciach jest, oczywiście głównie nocnych, ale dzienne też wyglądają nieco lepiej

Co do wideo, to zbyt mało nagrywam, żeby mieć porównanie,
za to ProResów używam na codzień zawodowo, więc uważam, że to jedyny słuszny krok jeśli rozważać nagrywanie i późniejszą obróbkę - ProResy są dużo lepsze do tego. Dla filmów na Instagram/TikToka wystarczy h264

3 polubienia

Było ostatnio trochę zakupów:

  • Monitor, LG 32UN650-W - moim zdaniem minimalna wielkość monitora do 4k, żeby nie musieć skalować.

  • OWC Thunderbolt 4 Dock - miałem kupować zwykłego docka/hub na USB, ale zdecydowałem się na coś porządniejszego - z Ethernetem, portami USB 3.2, i czytnikiem kart SD. Póki co jestem mega zadowolony, bo jednym kablem mam ogarnięte wszystko :slight_smile:

  • Lampka Xiaomi Mi Computer Monitor Light Bar - chyba nie trzeba przedstawiać :slight_smile:

  • (w sumie powinno być do nieelektronicznych, bo elektroniki tam nie ma, ale służy do trzymania elektroniki) - holder na dwa laptopy, żeby nie leżały na płasko - zajmują dużo mniej miejsca bo mogę je wsunąć za monitor.

8 polubień

No dobrze, mam i ja.

  • MacBook Air M1 16GB RAM i dysk 256GB

  • Do tego staruteńki iPhone 7, aby się upewnić czy na pewno chcę wejść z buta w “rezerwat”. Po androidowych cegłofonach doznałem szoku. I chyba będę przyglądał się nowemu SE albo 12-13 Mini. Cudowna jest możliwość obsługi telefonu jedną ręką :slight_smile:

Teraz idę w wątek o hubach do Maców M1 i muszę jeszcze namierzyć taki holder na dwa komputery jak twój, @Artur_Morawski :wink:

20 polubień

Ja kupiłem taki:
OMOTON Vertical Dual Stand for Laptops, Dual Desktop Laptop Stand Holder with Adjustable Dock for All MacBook Air/Pro: Amazon.de: Computer & Accessories

Ciężki, stabilny, tylko niewygodny w regulacji (dwie śrubki imbusowe pod spodem) - ale to się robi w zasadzie raz. Nie wiem jak ta guma będzie zachowywała się po jakimś dłuższym użytkowaniu, póki co jestem zadowolony :slight_smile:

1 polubienie

Będzie montowane i swiecone za monitorem :wink:

22 polubienia

Bardzo wspaniały zakup. Moje zostały “skradzione” przez Oxanę do robienia makijażu :smiling_face_with_tear:

4 polubienia

Kup ponownie dla siebie, są naprawdę genialne :wink:
Obecnie na PL Amazon na HUE jest promocja 20% :sweat_smile:

1 polubienie

Mam chwilowo za dużo produktów Hue w domu (wg Oxany). Muszę chwilę odczekać :sweat_smile:

1 polubienie

Zasugeruj, że może się pozbyć tych do makijażu, skoro jest za dużo :wink:

8 polubień

Weź jej pędzel do czyszczenia kompa.

9 polubień

Możesz już kupić, a wręczyć sobie na urodziny/imieniny/święta jako np. “rekompensata od Ikei”…

1 polubienie

Kup dzieciom

2 polubienia

Tej jednej, jedynej córce?

Na pewno siem ucieszy

6 polubień

Spontaniczny zakup

I oczekiwana przesyłka

3 polubienia

Przyszła paczka. Konsola dla mnie, słuchawki na urodziny żony :slight_smile:

20 polubień

Śmiechu warte. Chłop znów głupot nakupował

16 polubień