🔦 Chwalimy się: Gadżety NIEELEKTRONICZNE

Witamy po lepszej stronie kawy :sunglasses:

2 polubienia

Przyszło od Chińczyków, ale nie z Wuhan.
Kawa będzie zważona, będzie się parzyła tak długo jak trzeba a woda będzie miała idealną temperaturę.
IMG_20200131_185139

7 polubień

20200128_200632

5 polubień

Możesz podać link?

Proszę bardzo. Waga do kawy

1 polubienie

28 posts were split to a new topic: :hocho: Noże i scyzoryki

Sorka - to mój pierwszy w życiu młotek :grin: nigdy do tej pory nie miałem i wbijałem czym popadnie - nowa jakość życia przede mną :grin:

10 polubień

Wydzielić wątek o młotkach teraz, czy za 2 dni? :hammer:
Ten wątek schodzi troche na :guide_dog:
:wink:

4 polubienia

Nie zatrzymuj się! Robimy wątek o mlotkach! Wrzucajcie zdjęcia i wpisujcie miasta :wink:

1 polubienie

To ja przygotuję swój:
image

2 polubienia

Wyczuwam sarkazm, ale fakt pozostaje, że nie miałem nigdy wagi z termometrem i timerem. Dla mnie to jest gadżet.

1 polubienie

Dlatego waga została w tym wątku, a noże poszły do innego. Teraz zaczynają się młotki…

3 polubienia

Bez młota nie robota!!! Będziesz zachwycony! Przy swoim pierwszym młotku byłem mega zaskoczony ile narzędzi może zastąpić!

4 polubienia

… A sam młotek można zastąpić butem na wysokim obcasie. Żona mówiła.

2 polubienia

Teraz taki, potem kupisz nieco cięższy, może nawet z końcówką do wyciągania gwoździ, albo ze szpikulcem do wybijania rygli; potem kupisz gumowy… A potem to już leeeci. Jak z nożami,

2 polubienia

ja bym jeszcze zwrócił uwagę na rynek młotków customowych.
Solidne i przyjemne w dotyku drewniane trzonki ze świerku Kanadyjskiego (odpowiednio zaimpregnowane, nie wymagają konserwacji).
Ważne jest jednak dobranie metalowego “wbijaka”. Odpowiednia obróbka i hartowanie a potem nadawanie kształtu powoduje, że przy wbijaniu gwoździ uzyskujesz przepiękny dźwięk. Można do tego dokupić pokrowiec ze skóry, ręcznie szyty. Ktoś tu na forum robi takie cudeńka ze skóry to też Ci może zrobi customowy!

Najlepiej jednak mieć kilka i używać w zależności od tego co wbijasz!

4 polubienia

Przypomniało mi się jak w podstawówce, na ZPT, robiliśmy własne młotki z resztek noży tokarskich :smiley:

ŚMIECHU BYŁO CO NIEMIARA

Chyba czas na osobny temat: Narzędzia.
Ostatnio kupiłem Dremel z chin za 80zl :wink:

Z racji tego, że wyprawa na Islandię zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy zainwestować w porządny termos :tea:

4 polubienia

Konieczność nacinania dremelem śrub w laptopie skłoniła mnie do zakupu przyzwoitych, mam nadzieję, wkrętaków precyzyjnych.

Jak wiadomo wiha najlepsza i xiaomi tez najlepsze więc mam duże oczekiwania xD

4 polubienia