🔦 Chwalimy się: Gadżety NIEELEKTRONICZNE

U mnie wjechały puzzle oraz komiks Trauma Team.
W weekend wreszcie będzie poczytane :grin:

5 polubień

tu w irlandii one ciagle sa na promocji :smiley:

W UK ich normalna cena to okolice £6 więc wiesz… Xd

Kupiłem mniejszego brata do kompletu, będę miał na podróże


4 polubienia

to ja tak robię z żeliwnymi. Je się (na zimno!) przeciera gąbką (gładką stroną), następnie olejuje i przeciera ręcznikiem papierowym. Ale to są patelnie specjalnego użycia.

Właśnie zamówiłem sobie TEFAL INGENIO EMOTION właśnie ze względu na powłokę Titanium Pro (Paaaanie a jak pro to wiadomo, że żadna ściema!) i mam nadzieje, że przetrwa parę lat - brałem również bo stal nierdzewna a nie aluminium.

i tak i nie. Jak kupiłem patelnię kamienną Ballarini to właśnie coś poniżej roku wytrzymała. Ale ja wiem, że źle się z nią obchodziłem. I przywierało do niej potwornie dużo…

To jest właśnie denerwujące. Nigdzie nie napisane która lepsza (albo nie znalazłem). Ale kij w to już… Kupiłem i mam nadzieję, że będzie ok. I w razie czego będę miał punkt odniesienia.

A myjecie je w zmywarce? Oglądałem kiedyś coś na YT, żeby nic co ma powłokę nie myć w zmywarce nawet jak producent nie zabrania bo to po prostu skraca życie. Czy macie jakieś przemyślenia?

2 polubienia

A czy czytałeś w instrukcji, że patelni z Ingenio nie zaleca się myć w zmywarce, gdyż zmniejszy to ich żywotność? Wydaje mi się to bez sensu - na jakiej podstawie mycie w zmywarce jest gorsze od normalnego użytkowania? Może chodzi o łatwiejszą możliwość obicia powierzchni o inne naczynia? W każdym razie, tak w razie czego, myję je tylko ręcznie.

Ogólnie patelnie teflonowe i ceramiczne niszczeją od:

  • skrobania metalem po powierzchni, dlatego używa się plastikowych narzędzi
  • kładzenia patelni na patelnię bez zabezpieczenia - używam filców z Ikei, ale są troszkę za małe
  • używania skrobaków przy myciu

@Romiczek już za późno, ale na przyszłość - Tefal ma dużo ciekawszą ofertę na swoim oficjalnym koncie na Allegro. Kupiłem tam zestaw, który nie jest dostępny na ich stronie.

1 polubienie

ooo Watford <3 zazdroszczę

1 polubienie

Ciekawe dlaczego najbrzydsza to ta MK Dons? :wink:

A ja z racji rozpoczęcia swojej przygody z biurem potrzebowałem jakiegoś kubka do pracy. Długo się nie zastanawiałem…

Prosty człowiek jestem, lubię takie motywy. Czerwony zszywacz z “Office Space” mam już od dawna :rofl:

9 polubień

15 polubień

ładny i wygląda na duży

that’s what she said

jakiś link skąd brany i czy to oficjalny merch?

2 polubienia

Właśnie duży nie jest. Taki zwylky defaultowy rozmiar kubka z nadrukiem. Kupiony na Amazonie

1 polubienie

Lampa zapachowa/oczyszczająca. Słyszałem wiele pochlebnych decyzji więc postanowiłem spróbować.

3 polubienia

Wygląda jak butla z gazem😊

4 polubienia

Co to jest? Daj jakiś link żeby poczytać

Edit: już chyba mam. Lampa katalityczna?

1 polubienie

Co ona oczyszcza? Ciężką atmosferę po klotniach? Czy niweluje smród bąków?

6 polubień

Dokładnie to. Pachnie pięknie, zależnie od tego, jaki płyn się wleje.

O oczyszczaniu powiedział mi przyjaciel, alergik, który w sezonie odpala tą lampę i dużo lepiej czuje się w domu.

Ciężko mi było znaleźć taką, która by mi się podobała. Większość wyglada jak kolorowe mozaiki. Ta jest czarna i prosta - ideał :slight_smile:

1 polubienie

Link please…

Widzisz, jak sobie szukałem to nie było i kupowałem w sklepie stacjonarnym.

TO jest model, który kupiłem.
Oprócz firmy Maison Berger inną, która ma duży wybór produktów to Ashleigh & Burwood.

1 polubienie

oooooooooooooo!!! Proszę, żeby to działało tak jak myślę!!! Już to zamawiam. Od dłuższego czasu chodzę ja jakimś dobrym zapachem do biura i do domu. Już testowałem różne olejki, patyczki, podgrzewane płyny… Albo to nie pachnie ładnie albo jest upierdliwe w eksploatacji. To wygląda całkiem znośnie!

2 polubienia