Chmury - ale takie internetowe

O kurde, nie wiedziałem, że jak mam prime to mam Amazon Photos. Super, dobrze zawsze mieć taki backup w pełnej rozdzielczości.

2lajki

Tylko Google. Wykorzystuję 8 GB z 19 dostępnych. Gdybym zrobił porządki, zszedłbym do maksymalnie 5.

Odkąd Google zwiększyło swoje plany z 1 TB na 2TB w tej samej cenie to przesiadłem się całkowicie na Google. Wszystko w jednym miejscu, wygodnie i względnie tanio.

Prywatnie używam iCloud 200GB i na Windowsie OneDrive 15 GB.
Służbowo OneDrive - dają 1 TB z czego mam tam wypchnięte jakieś 700GB.

1lajk

Google Drive i iCloud.

Mam OneDrive od Microsoftu. Głównie dlatego, że bardzo dobrze integruje się z Windows 10 i całkiem nieźle ze smartphonami z Androidem. Mam tam też absurdalnie dużo miejsca, bo przy okazji studenckiej subskrypcji MS Office dostalem 1 TB przestrzeni. Aktualnie wykorzystuję 76,5 GB z 1,03 TB, a na tej chmurze trzymam wszystko: dokumenty, zdjęcia i nawet savy z niektórych gier :smiley:

1lajk

Opłacam O365 więc główna chmura to OneDrive (1TB). Dodatkowo jeszcze do pracy i własnych projektów Azure (ale to inna chmura niż taka na pliki :wink: )

1lajk

+25 GB na Dropbox za free na 6 miesięcy chyba gdyby ktoś potrzebował :slight_smile:

1lajk

Przetestowalem wiekszosc “duzych” chmur. Google, Dropbox, Box, OneDrive, Amazon.
Google ma fajne narzedzie - file stream. Ale przestrzen ktora mam jest za mala i jakos nie bardzo mi sie widzi doplacanie zeby zwiekszyc.
Dropbox dziala fajnie. ale to samo co powyzej.
Box - kiedys mialem calkiem spory limit u nich. teraz nawet nie wiem, bo client byl beznadziejny. Dalem sobie totalnie spokoj.
Amazon - nadal uzywam. Z Amazon Prime mam nielimitowane miejsce na zdjecia w maksymalnej rozdzielczosci. I tylko do tego. Plikow innych tam nie trzymam.
No i na koniec to co w ostatecznie wybralem. OneDrive od MS. Zintegrowany z Win10, Dziala na kazdej platformie lacznie z Linuksem (tam sie trzeba czasami pogimnastykowac, ale dziala)
W zwiazku z tym ze mam Office365 dla rodziny wykupione to kazdy z nas ma 1TB wolnego miejsca. Moge tam miec wszystko co wymaga zabezpieczenia i dostepu z kazdego miejsca.
Generalnie polecam OneDrive

3lajki

Ja już zostałem tylko z iCloud oraz OneDrive. Do niedawna jeszcze miałem Box, ale przerzuciłem już wszystko co tam miałem na OD.

1lajk

Właśnie skończyło mi się miejsce na iCloud i zastanawiam się, czy brać to 50gb za £0.79/mo. Do tej pory backupowało zdjęcia (przez moją nieuwagę), ale do tego od lat używam Google Photos. Warto?

iCloud? Warto.

3lajki

I robisz do iClouda backup zdjęć? Czy nie starcza i lepiej Google Photos?

Robię tylko do iCloud, bo Google Photos mnie wielokrotnie zawiodły i nie chce mi się z nimi walczyć. Jak zmieniam telefon, a mam te same zdjęcia w iCloud to on je znowu uploaduje. W pewnym momencie miałem 4x to samo zdjęcie, bo zuploadował je z 4 różnych urządzeń…

1lajk

Mam aktualnie problem z iCloud, bo dobijam do 200GB, a 2TB to za duży przeskok

Mam miejsce w rodzinie office 365, w pakiecie jest 1TB chmury

Wiem, że jest serwis www umożliwiający kopiowanie plików między chmurami, pominięciem komputera.
Kojarzy ktoś?

1lajk

Było takie coś i chyba nawet było o tym w podcascie, ale nazwy nie pamietam…

https://www.multcloud.com/

1lajk

Tak! To było to!