Chce kupić Nest Hub (2. generacji)

Planuje kupić najnowszego huba. I pytanie może ktoś już kupował, i by coś podpowiedział ? Albo może ma do sprzedania ?

Myślałem nad kupieniem bezpośrednio od google store z USA albo z Europy np. z Niemczech i skorzystać z firmy pośrednika np. tej: https://www.eshopwedrop.pl/

co o tym myślicie, korzystał ktoś i jak już to gdzie kupować ze stanów czy Niemiec.

Sorry, że się czepiam, ale muszę. Weź dodaj znaki interpunkcyjne, ok? Strasznie ciężko się to czyta.

Po drugie, z doświadczenia Ci mogę powiedzieć, że kupowanie rzeczy za granicą opłaca się tylko przy dużych różnicach w kwocie. Kupowałem Chromecasta 1 gen w USA i nie wspominam tego dobrze. Znaczy samo urządzenie działa świetnie, nie w tym rzecz. Kupując w sklepie w USA nigdy nie doliczają podatku na stronie produktu. Najpierw zajarałem się, że oszczędzę na zakupie 100 zł względem Polski. Potem, gdy już kupowałem, doszedł podatek z danego stanu i różnica zmalała do 50 zł. Gdyby nie to, że dongla przywiózł mi znajomy za free to bym stracił na całym interesie.

Tak samo jest (było?) z Amazonem. Niby fajnie, ceny niższe, ale przy checkoucie doliczyli podatek VAT z Polski i znów, różnica cenowa względem lokalnych sklepów była niższa.

Co mogę polecić:

1. Poczekaj aż ten towar będzie normalnie dostępny w PL.
  2. Na każdym etapie upewniaj się, czy Ci się opłaca kombinować.
  3. Pamiętaj o cle. Gdy towar przywozi znajomy, jest niewielka szansa że na granicy dowalą cło. Nie mam pojęcia jak jest przy zewnętrznych firmach.

Jak jesteś w PL to nawet się nie wygłupiaj ze ściąganiem z USA jak DE pod nosem :slight_smile:

Ja mam tam ziomeczka co mi podsyła rzeczy ale widzę że mailbox.de jest dla niego konkurencją.