CGP Grey - Cortex + Hello Internet

:clap:t2::clap:t2::clap:t2:

Zrobiłem temat dedykowany Greyowi i trochę jego twórczości, bo rozmawiamy sobie na te temat i może lepiej żeby to było obok tematów, w których się dyskusje te pojawiły :slight_smile:

Ja tylko dopowiem, że tak jak mówiłem: jestem bardzo blisko końca Cortex i bardzo dużo mi to dało. Dzięki temu o czym rozmawiali, mogliśmy razem z Wojtem zadać sobie parę pytań związanych z podcastem i z naszym “biznesem”, który wokół podcastu trochę rośnie i to bardzo mocno pomogło. Nie uważam, że to podcast o produktywności albo o robieniu rzeczy, ale taki metapodcast, dzięki któremu zastanawiam się potem nad tym, nad czym oni się zastanawiali. Bardzo, BARDZO mi się to podoba. Dlatego chętnie sprawdzę - ponownie - Hello Internet. Bo może tam też będzie coś co sprawi, że będę się nad rzeczami zastanawiał. Niekoniecznie biznesowymi. Ale taki ruch, żebym mógł o czymś pomyśleć - jest mile widziany.

4lajki

Czy udało mi się właśnie zamówić nowe, limitowane wydanie odcinka HI dostępnego tylko na winylu?
Ależ oczywiscie :wink:

5lajków

Chciałbym zaanonsować, że Cortex się słucha jeszcze lepiej, kiedy zamiast o iPhone 6S, rozmawiają o iOS 12 na ten przykład. Zostało mi około 22 odcinków do końca, to była dobra przygoda :smiley:

1lajk

Oraz - https://pca.st/bk9L - w tym odcinku rozmawiali na temat swoich screen time. Z ciekawości rzuciłem okiem i mam 10x mniej powiadomień niż Myke oraz 50% mniej “pickups”. Doszedłem do wniosku, że wcale nie jestem dramatycznym przypadkiem i nie korzystam aż tak dużo z telefonu jak myślałem, że korzystam (a w ogóle czasu korzystania średnio mam 3h mniej dziennie niż Myke…).

Jestem jeszcze daleko w tyle bo bodajże na 10 odcinku, ale zdziwił mnie homescreen greya z tego linku co wysłałeś, dlaczego on ma badge?!? Myślałem, ze Grey jest największym estetą w kwestii homescreena, a tu takie coś…

POLECAM PRZESŁUCHAĆ CORTEX™

xD

1lajk

Nie mogę przestać. Tak wygląda moja historia z tego miesiąca. Cała. :joy:

I’ll miss you Cortex.

Ja to nie chce narzekać, ale ja i Cortex, i HI polecałem prawie rok temu. I nie tylko to. Nikt mnie nie słucha, a potem nagle „o kurde, ale to jest dobre” i wszyscy nagle słuchają :stuck_out_tongue:

2lajki

Proszę się teraz nie mądrować!

1lajk

No i finiszuje. Nowy odcinek powinienem już słuchać na bieżąco. Także Cortex, nadlatuję :wink:

4lajki

Dziwnie się z tym czuję :wink: pociesza mnie, że nowy odcinek powinien się pojawić na dniach :blush:

4lajki

https://www.bradyharanblog.com/mt-doom-vinyl-update

TBH nie oczekiwałem płyty u siebie przed jesienią, więc produkcja na koniec kwietnia brzmi i tak pozytywnie :wink:

3 odcinki Corteksa za mną :wink: Będzie słuchane :slight_smile:

Aczkolwiek Brady > Myke mogę isc o to na noże :wink:

4lajki

Mike nie jest przesadnie inteligentny i ma tez spore braki w takiej general knowledge. To z czasem zaczyna dokuczać. Ale Grey to Grey, wiec słucha się dobrze.

Nie zauważyłem tbh albo nie rzucało się to jakoś super w oczy… Teraz zaczynam myśleć, że ja jestem taki sam

1lajk

OK, jestem strasznym leniwcem (a na słuchanie podcastów mam 2-3h tygodniowo więc wolę poświęcić je na YWP) - z tego co przeczytałem od was kolesie mają jakieś uber patenty dotyczące produktywności?
Znajdę gdzieś jakieś podsumowanie ich pomysłów? Albo jakieś 2-3 odcinki z których znajduje się esencja ich podejścia?

Ciężko szczerze mówiąc. Produktywność, mimo ze w teorii jest tematem Cortex, to zazwyczaj spada na temat poboczny i chłopaki rozmawiają o rzeczach. Także są okruszki produktywności w HI, sporo większe fragmenty całości wpadają w Corteksie, ale sprawa dalej jest mocno, ale to mocno rozwalona między odcinkami :wink:

2lajki

Kurde nie wiem, czy to ze mną coś jest nie tak, czy z Wami wszystkimi, ale dla mnie takie „wspomagacze produktywności”, trackowanie czasu etc stoją na jednej półce z olejkami eterycznymi i Oscillococcinum. :man_shrugging:t2:

2lajki