Burze

Rozpoczął się sezon burzowy, tematu podobnego nie znalazłam, więc - czy są tu jakieś freaki burzowe/pogodowe?

Czego używacie do obserwacji, robicie jakieś zdjęcia? Filmy? :stuck_out_tongue:

U mnie burzowo.info, windy, Blitzortung, na androidzie jeszcze MonitorBurz

7 polubień

Nie obserwuję, nie filmuję, nie robię zdjęć ale KOCHAM burze i grzmoty.

11 polubień

ja też kocham, i później to powietrze po burzy <3. Dzisiejszy dzień wyjątkowo “owocny” (przynajmniej w Polsce). Byle strat nie było i w widoczki/grzmoty dopisało.

3 polubienia

Ja lubię patrzeć na burze. Tak bez jakiegoś sprzętu i przygotowania. Po prostu patrzeć. Parę razy próbowałem błyskawice aparatem łapać, ale to w sumie tyle.

Dziwne, że coś tak gwałtownego może tak relaksować.

W dzieciństwie jak jeździłem na wakacje do babci na wieś (taką totalną, jedna ulica, kilka domów i kościół) wychodziliśmy grupą z innymi dzieciakami za wioskę, siadaliśmy na łące i patrzyliśmy na błyskawice na horyzoncie. A później było spierdzielanie jak tylko zaczynało kropić.

Od wyprowadzki z Polski słyszałem może ze dwa grzmoty i nie widziałem ani jednej błyskawicy. Jakoś tak szkoda. Chociaż im starszy jestem tym bardziej równoważe rozmyślanie o pięknie burzy z rozmyślaniem o możliwych szkodach jakie może przynieść.

4 polubienia

Darksky coś takiego pokazuje (zapewne będzie dostępne w iOS15)

Uwielbiam, ale ostatnio jak na złość w Rzeszowie posucha

ŁOOOO ALE SUPER

1 polubienie

To jest fajne:

Mają też aplikację.

1 polubienie

ooo tez uzywam, zapomnialam o niej xD

1 polubienie

:heart:

:rofl:

sorki, nie mogle się powstrzymać :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Tja… U mnie lekko grzmiało i tyle. Rozchodzi się po kościach i nie słucha alertu RCB. Nawet kropli deszczu nie było :pensive:

Uwielbiam timelapsy z burzy. Rok temu udało mi się samemu jeden nagrać. Nie ma rewelacji, ale widok zmieniających się chmur na początku jest ciekawy.

2 polubienia

Obejrzałem całe i jednej błyskawicy nie naliczyłem :grin:

Akurat nie trafiłem żadnej. :frowning:

u mnie rano było grubo (Warszawa) a teraz zapowiada się znów

1 polubienie

U mnie takie rzeczy spadły z nieba

1 polubienie

Idealne do drinka XD

6 polubień

Zwłaszcza jak ci ładuje na siedzeniu po przebiciu się przez przednią szybę

1 polubienie

Pospieszyłem się z oceną, godzinę później pojawiły się burzowe chmury z deszczem.