🚯 Blokowanie trackerów/reklam/scamu - nextdns.io oraz pihole (in the cloud)

dzięki :wink:

W porównywaniu z moim plikiem brakuje tagu tls-crypt.
Wygeneruj sobie kolejny plik ovpn ale zamiast kopiować zawartość pliku pobierz go na komputer. Skorzystaj z funkcji download w konsoli SSH (musisz podać pełną ścieżkę pliku /home/nazwa_uzytkownika/ovpns/nazwa_profilu.ovpn). Następnie dokonaj zalecanych zmian w edycji pliku.

To jedyne co mi przychodzi ma myśl. Jakiś błąd podczas kopiowania zawartości pliku.
image https://cloud.google.com/compute/images/upload-file-ssh-browser.png

@pawelorzech jak “czyściłeś” apple.com z pi-hole to wywaliłeś jakąś konkretną listę czy pojedyncze wpisy?

Wyszukałem wszystko co jest z *apple.com blokowane i dodałem do whitelisty

2 polubienia

Wczoraj pokucowalem i działa. A jak u was z prędkością połączenia u mnie spadło dramatycznie. Różnica to 60Mbps.

Super dzięki wielkie działa gra i buczy :slight_smile:
A powie mi ktoś czy da się tałatajstwem reklamy na yt (z wyjątkami na niektóre kanały ) zrobić ?

Tak i nie.

YouTube cały czas modyfikuje swoje domeny dostawców reklam, więc ciężko nadążyć. Mi udało się zablokować jedynie niektóre, choć i tak wydaje mi się, że to efekt placebo (reklamy na YT są dostarczane przez tę samą domenę co materiał wideo).

Poczytaj więcej:
https://www.reddit.com/r/pihole/comments/9w5swx/i_think_ive_managed_to_block_youtube_ads_with

1 polubienie

Używam odpowiednio skonfigurowanego Firefoxa, uBlock Origin i kilku innych wtyczek do blokady trackerów, więc wszystko mam wycięte tak jak chcę, ale stwierdziłem że się z tym pobawię i zobaczę jak sobie daje radę.

Niby wszystko ok, instalacja i konfiguracja przeszła bez żadnych problemów, dorzuciłem do blocklisty dbl.oisd.nl, wszystko z pastebin Orzecha oraz coś tam od siebie. Nawiązuje połączenie przez spit tunnel i też wszystko jest ok, internet śmiga, a jak wejdę na stronę to wyskakują wszystkie możliwe reklamy.

Zgodnie ze stroną z końcówki tego tutorialu Block Ads! Adblock test pihole działa poprawnie.
pihole-test

Jeżeli chcę zablokować jakieś reklamy na stronie to muszę ręcznie wrzucać subdomeny z reklamami na blacklistę, wtedy wszystko ładnie wycina. No ale to się kompletnie mija z celem.
O dziwo pewne domeny mi blokuje, np. t.co (więc trzeba było wrzucić na whitelist aby odpalać link z Twittera), a z reklamami sobie nie radzi i dla przykładu takie wp.pl, które wziąłem jako benchmark jest zawalone od góry do dołu reklamami.

Coś jest ok, ale też coś jest nie tak. Strona z tutorialu pewno Ci to pokazuje dlatego, że Twoja przeglądarka wycina reklamy. A spróbuj połączyć się na full tunnel i zobacz czystą przeglądarką czy wtedy widzisz na tej stronie reklamy.

Wszystko od początku robię na przeglądarce bez adblocka, na dwóch urządzeniach, a full tunnel też próbowałem.

Pokaż co wypluje www.dnsleaktest.com i https://ipleak.net

Dobra, umysł teraz świeższy niż o 3 w nocy, potestowałem też inne strony i na nich reklamy wycina (np taki Forbes normalnie jest nimi zawalony). Przed wrzuceniem tego dużego wpisu sprawdzałem wp.pl oraz trojmiasto.pl wiedząc, że to strony zarzucone reklamami i pi-hole pomimo dodania wszystkich możliwych polskich list nic z nich nie wycinał i w dalszym ciągu tego nie robi.


To ci zagadka. Jak masz dostęp to sprawdź na innym urządzeniu.

Sprawdziłem właśnie na trzecim urządzeniu (dwa komputery i telefon) dodatkowo korzystając z dwóch różnych połączeń internetowych, ten sam rezultat. Nie żeby mi jakoś strasznie zależało na tym blokowaniu reklam na wp, bo i tak z tej strony nie korzystam, ale nie rozumiem dlaczego sobie z nią nie radzi.
Przetestowałem listę najpopularniejszych stron w Polsce i na świecie. Wszędzie pihole blokuje reklamy poza nieszczęsną wp, taka interia w ogóle się nie włącza (nawet jak wrzucę na whitelistę), a filmweb wykrywa blokadę reklam i nie wyświetla obsady aktorskiej i wszystkiego co jest pod nią.

Kiedyś również miałem problemy z filmwebem i pomogła redukcja list blokowania. Zobacz jak się strony zachowają z samym https://dbl.oisd.nl
Sam korzystam tylko z tej listy plus czarne i białe listy i regex.

hej, na telefonie wyglada, ze działa.
teraz pytanie czy na laptopie lub innych urzadzeniach moge uzyc tych samych czterech pliczków *.ovpn? zmieniając tylko poczatki ich nazw?

Najlepiej nie. Oraz - jak połączysz się do jednego i tego samego pliku na dwóch urządzeniach, to Ci je rozłączy. Najlepiej na każde urządzenie mieć osobny plik.

aha, ok. a przypomnisz polecenie?

edit:
juz mam: pivpn add nopass

1 polubienie

Z WP radzi sobie jedynie uBlock origin. Blokowanie DNS w tym przypadku niewiele pomoże. Bardzo się moi koledzy postarali o to :sunglasses:

Potwierdzam. W sensie potwierdzam, że nie da rady DNSowo.