馃毌 Blokowanie trakcer贸w/reklam/scamu - nextdns.io oraz pihole (in the cloud)

Nie dzia艂a. Ale doda艂em kilka adresow z AliExpress I jako艣 posz艂o.

Teraz, natomiast, mam inn膮 zagadk臋. Mianowicie chodzi mi o tego screena:

Znaczna cz臋艣膰 blokowan mam z jednego lokalnego urz膮dzenia. Nie wiem kt贸re to bo w tabeli w routerze mam tylko IP i ma膰 adres. Musz臋 przejrze膰 wszystkie urz膮dzenia w domu 偶eby zale藕膰 winowajc臋? Czy s膮 inne sposoby na znalezienie klienta?

Musisz edytowa膰 /etc/hosts i wprowadzi膰 tam nazw臋 urz膮dzenia wraz z jego ip. Wtedy na li艣cie klient贸w na stronie pi-hole b臋dziesz mia艂 wy艣wietlone wprowadzone przez ciebie nazwy, a nie ip. Druga opcja to korzystanie z pi-hole jako serwera DHCP.

Ok, spr贸buj臋 jak m贸wisz.
A co masz na my艣li 偶e u偶ywanie pihole jako DNS?
W routerze mam wpisane pihole w DNS.

Nie DNS tylko DHCP.

wiem, przej臋zyczenie :smiley:

dzieki za linka, juz ogarniam:D

1lajk

Ja podszed艂em w ko艅cu wczoraj do Adguard na powa偶nie (kiedy艣 mia艂em podej艣cie do pihole ale jego UI to dla mnie pora偶ka). Postawi艂em Adguard w kolejnym kontynerze w docker, skonfigurowa艂em sw贸j router na openwrt aby on sam u偶ywa艂 za DNS mojego NUC z Adguard oraz aby sam przydziela艂 klientom po dhcp dnsy nie swoje a NUC-a. Inaczej w statystykach widzia艂 bym jedno urz膮dzenie kt贸re by艂o by鈥 routerem. Dzia艂a to wszystko jak z艂oto. Do tego stopnia, 偶e b臋d膮c wpi臋ty macbookiem czy iPhone do swojej sieci lokalnej przez VPN IKEv2 wycina r贸wnie偶 艂adnie ten paskudny ruch :slight_smile:
Na deser nie by艂bym sob膮 gdybym nie zintegrowa艂 tego z Home Assistant (lubi臋 mie膰 wszystko w jednym miejscu). Mam teraz osobn膮 kart臋 w HA z podstawowymi informacjami Adguard, o tak膮 :slight_smile:

2lajki

Great job! Pi-hole r贸wnie偶 mnie odrzuca swoim UI, ale z mojego do艣wiadczenia, dzia艂a lepiej ni偶 AdGuard.

Dzi臋ki, a pod jakim wzgl臋dem lepiej?

mimo przeniesienia wszystkich list z pi-hole do AdGuard to i tak pojawia艂y si臋 reklamy na stronach

Nie mam za bardzo por贸wnania (no poza nextcloud), ale dla mnie adguard daje rad臋, troch臋 mu list doda艂em.

Zapewne mogli sporo poprawi膰. Spr贸buje raz jeszcze :smiley:

Mo偶liwe, 偶e przez pihole nie wy艣wietla mi miniaturek na YT?

EDIT:
Juz zrobi艂em:

Fantastyczny temat powsta艂 z tym blokowaniem scamu itd :smiley: Czekam na przyp艂yw got贸wki na zakup lapka do domu, 偶eby przetestowa膰 to wszystko co tutaj piszecie :heart:

2lajki

Znalazlem w domu Pi model B. Wyglada na to, ze jest jeszcze slabsza od pi zero. Udzwignie mi pi hole czy lepiej zamawiac zero?

Da rad臋.

1lajk

Potwierdzam. Da rad臋

1lajk

https://nextdns.io/pricing

Dodali pricing, 2 dolki za miesi膮c, ja to kupuj臋 lol.

1lajk

Ju偶 te ceny mieli dawno og艂osi膰 wi臋c i tak p贸藕no. Bior臋 z miejsca, szczeg贸lnie w cenie. Prawie jak darmo :smiley:

Postanowi艂em w ko艅cu dzi艣 zacz膮膰 korzysta膰 z nextDNS. Skonfigurowa艂em ju偶 sobie go na wszystkich laptopach i telefonach w domu, teraz chcia艂bym doda膰 sobie jakie艣 blocklisty. I tu pojawia si臋 moje pytanie, kt贸re listy warto doda膰?

Par臋 ode mnie, ale generalnie zach臋cam do eksperymentowania. W艂膮cz sobie i ewentualnie wy艂膮czaj jak uwa偶asz, 偶e co艣 psuje internety.

2lajki