🚯 Blokowanie trackerów/reklam/scamu - nextdns.io oraz pihole (in the cloud)

Z WP radzi sobie jedynie uBlock origin. Blokowanie DNS w tym przypadku niewiele pomoże. Bardzo się moi koledzy postarali o to :sunglasses:

Potwierdzam. W sensie potwierdzam, że nie da rady DNSowo.

A moge w swoim domowym routerze LTE wpisać adres IP pi-hole jako DNS? Żeby mi wszystkie domowe urządzenia przeczyscilo?

Dlatego też zostanę przy filtrowaniu treści w necie przez wtyczki i wykupionym AdGuardem - tak wycinam wszystko co chcę :slight_smile:

Interia zaczęła się otwierać, filmweb dalej widzi blokadę reklam, a wp je wyświetla. Chyba tak też zostawię, bo już się grzebię przy tym tyle godzin, że szkoda mi weekendu, a i tak tego nie robię dla siebie.

1 polubienie

Jeżeli w routerze masz możliwość zmiany DNS to oczywiście.

35%… :roll_eyes:

Muszę jednak zrobić jakąś selekcję tych list bo FB-kowy Messanger monco kuleje na telefonach.

1 polubienie

a tak jeszcze jedno pytanie alika:
czym sie roznia split tunnel od full tunnel? i 1194 od 443?

Masz to wyjaśnione na samym początku tutoriala na githubie :slightly_smiling_face:

dzieki, przegapiłem to w pośpiechu:)

Zastanawiam się jak wygląda sprawa spadku transferu. Mam symetryczne łącze 1Gbps. O ile % spada prędkość?

Możesz zrobić tak:

  • kupić router i podłączyć go do obecnego WiFi
  • postawić pihole (w dowolnej formie)
  • skonfigurować sobie nowej router tak aby działał z pihole i używać WiFi ze swojego routera
1 polubienie

Mam taki problem z pi-hole, że wyświetla mi zapytania jednak zero z nich jest blokowanych. Jak to naprawić?

U mnie nie działa na chrome wyświetlanie. Na innych przeglądarkach śmiga.

Wziąłem pod uwagę to co napisałeś. Okazało się, że adBlock blokował te informacje. Teraz już wszystko się wyświetla. Muszę jednak zaktualizować listę blokowanych stron, bo wyświetlają mi się czasami reklamy mimo wszystko.

Edit:
Czym się różni split TCP, a split UDP? Jeden z nich mi działa drugi nie…


czy rekordzik w zablokowanych %% należy do mnie? :exploding_head:

W chwili obecnej testuje pi-hola tak wyglądają statystyki u mnie.

Ciągle wyświetla reklamy w aplikacjach, da się tego jakoś uniknąć?

U mnie tak:

2 polubienia

Aż strach zapytać po jakich Internatach Wy chodzicie… :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Tez o tym pomyślałem :joy:

1 polubienie

Przy instalacji PiVPN po wybraniu custom jako DNS provider mam takie pytanie.

Would you like to add a custom search domain?
(This is only for advanced users who have their own domain)

Jak wybieram “yes” to muszę wpisać jakąś domenę (jaką?) natomiast jak wybiorę “no” nie pojawia mi się do dodania tego ip 10.8.0.1. Albo czegoś nie kumam, albo tego nie ma w poradniku.

Ktoś wie co tu zrobić :slight_smile: ?

EDIT: Już działa, coś źle robiłem :slight_smile: