Blokowanie stron z treściami 18+

Czołem Wąsy i Wąsiki, zostałem poproszony przez osobę z podstawową wiedzą o internetach by zablokować strony z treściami dla dorosłych, ponieważ ich dziecko - jak można się domyślić - lat osiemnastu nie ma. Wiem że są aplikacje i dodatki do przeglądarek blokujące poszczególne strony, ale jakbym miał tak wklepywać każdą stronę z erotyką to bym chyba się przekręcił. Dostęp do routera zapewne jest zerowy, bo to jakiś orendżowy śmieć. Najlepiej opcja darmowa, z możliwością zablokowania dostępu do edycji opcji. Może ktoś z Was miał taką potrzebę, albo spotkał się z rozwiązaniem. Będę wdzięczny za jakikolwiek kierunek.

PS. Tak, wiem, że każdy średnio zaawansowany nastolatek z łatwością obejdzie taką blokadę i tak, wiem, że najlepiej byłoby zablokować na routerze.

Ja bym powiedział, że to awykonalne. Możesz zainstalować i skonfigurować NextDNS na telefonie, ale to tylko telefon, a appkę da się prosto wyłączyć.

Możesz ustawić w ustawieniach połączenia wifi dnsy na NextDNS, ale znowu - to da się bardzo szybko wyłączyć przez przejście na LTE.

Moja rekomendacja? Porozmawiać z człowiekiem i już, nie da się tego przeskoczyć raczej.

3lajki

z popędem seksualnym nie wygrasz technologią :smiley: nawet lobotomii probowano i nie zadzialalo…

1lajk

Zamiast blokować lepiej porozmawiać z rodzicami, którzy w efekcie powinni porozmawiać z dzieckiem.
„Masz, oglądaj i trzep, tylko pamiętaj, ze tak seks w normalnym życiu rzadko wyglada.”
Robienie z porno jakiegoś wielkiego tabu moze zrodzić więcej długoterminowych kłopotów, niż korzyści.
Czasami tech support to human support. I tutaj warto, żeby rodzice przejrzeli na oczy.

5lajków

Jakby co to w iPhonie można coś takiego zrobić przez Parental Controls, ale to a) nie zablokuje wszystkich stron, jedynie te bardziej popularne, b) naruszanie w tak znacznym stopniu prywatności nastolatka jest patologicznym rodzicielstwem.
image

1lajk

Ja wiem, że blokowanie nie ma sensu, serio. Sam nie wyobrażam sobie zakładać taki kaganiec na internet komukolwiek, ale zostałem poproszony, żeby się rozeznać w temacie, to się rozeznuję :smiley: Także proszę nie strzelać do posłańca, serio :stuck_out_tongue:

4lajki

Pif paf.

5lajków

Technicznie to można zrobić przez VPN z certyfikatem on demand. Zawsze ruch będzie przez VPN (przy próbie wyłączenia włączy się ponownie). Za VPN może być już odpowiednio skonfigurowany Adguard, piHole, NexDNS etc. Ważne by telefon miał i tak blokady by w ustawieniach nie można było swobodnie gmerać.

Also. Właśnie zdałem sobie do zrozumienia, że się zafixowaliście na blokowaniu smartfona, a ja nigdzie o tym nie wspomniałem xD

To co dla smartfona z powodzeniem można zrobić i na komputerze, nawet na komputerze lepiej :slight_smile: