Blokowanie stron z treściami 18+

Czołem Wąsy i Wąsiki, zostałem poproszony przez osobę z podstawową wiedzą o internetach by zablokować strony z treściami dla dorosłych, ponieważ ich dziecko - jak można się domyślić - lat osiemnastu nie ma. Wiem że są aplikacje i dodatki do przeglądarek blokujące poszczególne strony, ale jakbym miał tak wklepywać każdą stronę z erotyką to bym chyba się przekręcił. Dostęp do routera zapewne jest zerowy, bo to jakiś orendżowy śmieć. Najlepiej opcja darmowa, z możliwością zablokowania dostępu do edycji opcji. Może ktoś z Was miał taką potrzebę, albo spotkał się z rozwiązaniem. Będę wdzięczny za jakikolwiek kierunek.

PS. Tak, wiem, że każdy średnio zaawansowany nastolatek z łatwością obejdzie taką blokadę i tak, wiem, że najlepiej byłoby zablokować na routerze.

Ja bym powiedział, że to awykonalne. Możesz zainstalować i skonfigurować NextDNS na telefonie, ale to tylko telefon, a appkę da się prosto wyłączyć.

Możesz ustawić w ustawieniach połączenia wifi dnsy na NextDNS, ale znowu - to da się bardzo szybko wyłączyć przez przejście na LTE.

Moja rekomendacja? Porozmawiać z człowiekiem i już, nie da się tego przeskoczyć raczej.

3 polubienia

z popędem seksualnym nie wygrasz technologią :smiley: nawet lobotomii probowano i nie zadzialalo…

1 polubienie

Zamiast blokować lepiej porozmawiać z rodzicami, którzy w efekcie powinni porozmawiać z dzieckiem.
„Masz, oglądaj i trzep, tylko pamiętaj, ze tak seks w normalnym życiu rzadko wyglada.”
Robienie z porno jakiegoś wielkiego tabu moze zrodzić więcej długoterminowych kłopotów, niż korzyści.
Czasami tech support to human support. I tutaj warto, żeby rodzice przejrzeli na oczy.

6 polubień

Jakby co to w iPhonie można coś takiego zrobić przez Parental Controls, ale to a) nie zablokuje wszystkich stron, jedynie te bardziej popularne, b) naruszanie w tak znacznym stopniu prywatności nastolatka jest patologicznym rodzicielstwem.
image

1 polubienie

Ja wiem, że blokowanie nie ma sensu, serio. Sam nie wyobrażam sobie zakładać taki kaganiec na internet komukolwiek, ale zostałem poproszony, żeby się rozeznać w temacie, to się rozeznuję :smiley: Także proszę nie strzelać do posłańca, serio :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Pif paf.

5 polubień

Technicznie to można zrobić przez VPN z certyfikatem on demand. Zawsze ruch będzie przez VPN (przy próbie wyłączenia włączy się ponownie). Za VPN może być już odpowiednio skonfigurowany Adguard, piHole, NexDNS etc. Ważne by telefon miał i tak blokady by w ustawieniach nie można było swobodnie gmerać.

Also. Właśnie zdałem sobie do zrozumienia, że się zafixowaliście na blokowaniu smartfona, a ja nigdzie o tym nie wspomniałem xD

To co dla smartfona z powodzeniem można zrobić i na komputerze, nawet na komputerze lepiej :slight_smile: