Błąd na forum - 25.06

Aha i taka ciekawostka - forum może działać odrobinę szybciej (oraz szybciej dla osób niebędących w PL). To dlatego, że forum stoi na nowym serwerze, 2x szybszym i położonym we Frankfurcie, a nie w Warszawie jak poprzednio. Taki bonus.

10 polubień

Powiedz że zrobiłeś to specjalnie dla mnie :smiley:

Powiedzmy :grimacing::sunglasses:

1 polubienie

W ogóle to tylko popcornu mi tu brakuje, bo ja to mógłbym takie historie czytać non-stop. :sunglasses:

Tzn, wcale bym nie chciał aby forum padało codziennie. :laughing: Ale serwery to mój fetysz. :rofl:

1 polubienie

Ja się pytam czemu nie jest w dwóch lokacjach? Jedna w Warszawie druga na wyspach a baza w Frankfurcie. Zeby sprawiedliwie było :wink:

Ahem…

2 polubienia

Niestety to nie takie proste, ale można by pewnie zrobić kilka read replicas do bazy i użyć CDN do statycznego kontentu ale nie wiem czy @pawelorzech ma tyle oleju do kucowania. :sunglasses::laughing:

Myślałem nad tym i - szczerze mówiąc - rozważam CDN. Kosz mógłby być niewielki, a zysk spory

3 polubienia

No na pewno co do szybkości ładowania zdjęć i znacznie by zmniejszyło obciążenie serwera w tych sprawach. A poza tym cloudflare chyba ma to wbudowane.

Cenowo faktycznie wygląda spoko. :+1:

Jest bunny CDN czy coś takiego, 5USD na miesiąc. Na forum discourse były linki do miejsc. Wasabi zamiast S3. Da się tanio i w miarę ok

2 polubienia

https://forum.yeswas.pl/badges/112/survivor

Każdy dostanie taką odznakę lada moment:)

26 polubień