Bieżnia do biura

Hej szukam fajnej i sprawdzonej bieżni do biura.

@Voland Ty coś możesz polecić?

Jak na razie widzę dla siebie ten model

2 polubienia

Ja właśnie R1 Pro używam. Tutaj od ok. 44 minuty opowiadam o wszystkim co związane z tym modelem i ogólnie o chodzeniu w trakcie używania komputera: 314: (Po Godzinach) Apple TV 4K (2021) Spectacular! — Nadgryzieni - Rozmowy o Tech — Overcast. Od tamtego czasu moi znajomi kupili Xiaomi modele S1, R2 i bodajże HMS Loop 12 Multi (te dwie ostatnie to też do rekreacyjnego biegania, trochę szybszego niż na R1).

3 polubienia

I jest. Wjechała. Wczoraj w trakcie dnia 12km. Dzisiaj 18km. Mega zajebista rzecz. A to wszystko podczas pracy, na callach i normalnej roboty.

Jedyna trudność, trochę literówek mi wpada podczas pisania :slight_smile:

4 polubienia

To jest ten moment, w którym mój budżet szczerze nienawidzi tego miejsca. :slight_smile:

Skoro i tak będę miał podnoszone biurko, to czemu nie wpakować pod niego bieżni?

7 polubień

Dokładnie tak. W dodatku bieżnia jest serio poręczna mimo wagi ~35kg

1 polubienie

A jak z serwisowalnością? Są dostępne części zamienne do tego xiaomi? Czy to tylko droga jednorazówka? Decathlon w wielu modelach gwarantuje dostępność części zamiennych przez 10 lat (ale za to są to zazwyczaj wielkie kloce).
@Voland czy po kilku miesiącach użytkowania nie brakuje Ci możliwości zwiększenia „trudności” marszu (czyli regulacji kąta nachylenia)?

Nie. Ja nie kupowałem bieżni, żeby była dla mnie jakimkolwiek wyzwaniem, albo żebym się czuł po niej zmęczony – u mnie ona jest tylko po to, żebym palił 750-1000+ kalorii dziennie, bez wysiłku czy poświęcania na to jakiegokolwiek wolnego czasu i w tej roli spisuje się świetnie. Nigdy nie będę na niej biegał, ani nie zwiększałbym pochyłu.

Niestety nie wiem jak jest z częściami zamiennymi, ale skoro to przebrandowany Kingsmith, to chyba nie powinno być problemu.

2 polubienia

No właśnie to nie jest bieżnia do treningu pod maraton. Natomiast jak pracujesz i po prostu chodzisz sobie to co tu chcieć więcej :slight_smile: to bieżnia do biura, a nie do domowej siłowni imho.

Btw za 1300 pln więcej jest model Xiaomi do 12km/h

2 polubienia

A kto tu mówi o maratonie? Właśnie zastanawiam się nad przeciwnym podejściem- ograniczenie prędkości do np 4km/h, żeby nie musieć koncentrować się na procesie chodzenia i utrzymaniu się na bieżni, a podniesieniu nachylenia żeby to dreptanie było jak najefektywniejsze w spalaniu kalorii na jednostkę czasu. No ale pewnie nie da się zrobić wszystkiego (kompaktowość, solidność i extra funkcjonalność).
Z jaką prędkością realnie chodzisz podczas pracy?

do 5.0 km /h jak na razie. Chociaż na calu ostatnio robiłem 5.5 km /h i było spoko, aczkolwiek jak byłem na kamerce z zespołem to się śmiali ze mnie bo mówili, że wyglądam jakbym rapował :smiley:

mega komfortowe jest dla mnie 4.0 - 4.5 km/h

Jak na razie używam tylko trybu manual. Nie umiem jakoś używać trybu auto (góra pasa to przyspieszenie, środek utrzymanie prędkości, a koniec pasa to zwolnienie / zatrzymanie)

2 polubienia