🛡️ Bezpieczeństwo w sieci

Tak, przez YT Premium :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tak serio do takiego usuwania musiałbyś użyć jakiejś apki typu YT Vanced ale o to trudno. DNSem również ciężko

no nic, to przyszly wlasciciel albo sobie zaplaci albo bedzie zyl z reklamami

Dzisiejszy dzień refundów sponsorują Windscribe:

i NordVPN, który rano zwrócił mi na kartę kasiorkę.

Koniec z eksperymentami. Niech żyje ExpressVPN :heart:

Udawało mi się bez niego żyć, jak przestałem jeździć w delegacje, ale po częściowej wyprowadzce z US of A znów stał się niezbędnym narzędziem.

2 polubienia

Ważne żeby śmigało i żebyś to ty był zadowolony

1 polubienie

Bardzo chciałbym korzystać z Windscribe jako kanadyjskiej firmy, ale ja potrzebuje VPN właściwie tylko do streamingu i dwie rzeczy sprawiają, ze nie mogę.
Pierwsza to brak SmartDNS do Apple TV. Teoretycznie teraz mógłbym jeszcze korzystać z tego, który oferuje WeVPN, ale jak skończy mi się subskrypcja, to musiałbym kombinować. A u mnie to rzecz super ważna. Ja mam po dwa Apple TV na telewizor - jeden lokalnie CA, drugi US i z tego drugiego korzystam częściej.
Druga to brak serwera streamingowego na zachodnim wybrzeżu. Express nie daje żadnego streamingowego, ale oficjalnie „wszystkie powinny działać” i - co przetestowałem - oferuje pomoc, kiedy coś się wywali.
Windscribe ma dedykowany serwis streamingowy US, ale tylko w Nowym Yorku, wiec jeśli serwer Seattle przestanie z czymś działać, to jestem w dupalu i pozostaje mi się łączyć z drugim końcem kontynentu :wink:

Taka ciekawostka

2 polubienia

A to wszystko dla waszego dobra…

Znaczy jeśli maja przepuszczać przez jakiś serwer nasze wiadomości rozszyfrowane, czyli zasadniczo koniec E2E to słabo, ale jeśli by to działało tak, ze komunikatory maja to wbudowane, analizują on device i wysyłają do weryfikacji tylko podejrzane rzeczy, to ja bym jakoś strasznie nie protestował. Raczej wolałbym, żeby tego nie było, ale jakiś skrajnie oburzony to bym nie był.

3 polubienia

no i prawidlowo, sprzet wylaczony to sprzet bezpieczny. Najlepiej gdyby jeszcze odpinali od sieci. A idealnie gdyby kasowali wszystkie dyski wieczorem i odzyskiwali zawartosc rano. Bezpieczenstwo jest przeciez najwazniejsze.

2 polubienia

Bardzo jestem ciekaw co dalej

Widzialem wczoraj, faktycznie ciekawe co dalej…

Chińskie firewalle i access pointy?

I tu wchodzi Huawei na białym koniu…

2 polubienia