🛡️ Bezpieczeństwo w sieci

paypal to zło i dla emerytów:)
ja curve traktuje jako agregator/frontend kart - w sumie tylko trzech - których nie można podpiąć do apple pay:)

1 polubienie

O cyberwojnie w Ukrainie:

1 polubienie

Wyciekły dane z Yandex Food. Amerykańscy żołnierze wysypali się za pomocą Endomondo, FSB zamawiając jedzenie:

4 polubienia

Takie szybkie pytanie. Dla tych co uzywali. jak sie ma ExpressVPN do VPNonline.pl ?
Jezeli Express jest w czyms znacznie lepszy to mnie jakos nie bedzie bolalo wydanie troche wiecej kasy.
Do czego potrzebuje i czego oczekuje :wink:
Dobry streaming z PL, ale tez US. Z PL player, ipla, HBO. Z US przede wszystkim Netflix.
Dobre apki na Windows, macOS, Linux. Idealnie jak by mozna router Mikroitika skonfigurowac, z Asusa tez bym nie pogardzil.
Teraz mam NordVPN i w sumie dziala, ale chcialbym lepiej :wink:

Najpierw minusy:

ExpressVPN ma beznadziejne aplikacje. To od razu uprzedzam. Nie ma ani darkmode, ani jednokliknieciowych ulubionych serwerów.

Netflix bywa wybredny absolutnie z każdym VPNem, jeśli się wybierze jakiś z dupy kraj typu Niemcy, Hiszpania czy inna Polska, bo akurat tam jest jeden film, który chcemy zobaczyć. Ex nie jest tu wyjątkiem. Tez miewa problemy.

ExpressVPN nie ma serwerów dedykowanych do streamingu. Z założenia wszystkie powinny działać. Efekt tego jest taki, ze czasem jeden serwer się nie łączy i trzeba spróbować inny. To nie jest megauciazliwy problem, ale jednak coś co nie występuje kiedy dostawca VPN ma po prostu serwery „streaming US East/West” - te działają praktycznie zawsze.

Ale przez to działają tez rzeczy, które gdzie indziej nie działają: na przykład jak cebulilem polskie HBO to musiałem założyć konto „będąc w Polsce” i było to niemożliwe używając WeVPN, Surfsharka i Private Internet Access. ExpressVPN bez najmniejszych problemów.

Co działa mi absolutnie zawsze (przy czym czasem trzeba zmienić serwer, z którego zawsze korzystamy bo coś nie pyknie. Powiedziałbym, ze nie pyka raz na miesiąc):

PrimeVideo (USA/UK)
HBO Max (USA/PL)
Netflix (USA/UK, reszta krajów raczej randomowo)
Hulu (USA)
Disney+ (USA/UK)
BBC iPlayer (UK)
Player.pl (PL)
Wszystkie moje amerykańskie aplikacje stacji telewizyjnych typu AMC+, Paramount+, Peacock etc.

Lightway, czyli ichniejszy protokół urywa dupe pod względem prędkości działania. To naprawdę jest kosmos. Pyk i połączone. Nie wiadomo co to jest, pewnie ma coś wspólnego z wireguardem, ale to top secret, a miażdży nawet wireguarda pod względem prędkości łączenia.

Jedna rzecz na korzyść Ex to prawdziwa prędkość działania. Taki WeVPN jak się testuje serwery na speedtestach daje lepsze wyniki, ale potem jak się odpala streaming to tnie, zawiesza się, buforuje.
ExpressVPN ma teoretycznie troszkę niższe prędkości w speedtestach, ale miażdży właśnie przy pobieraniu, czy streamingu. Zawsze najwyższa jakość, nigdy nie przycina, a jak się łącze z serwerem blisko mnie to przy pobieraniu wyciągam prawie tyle, ile daje mi łącze.

Jak poczekasz kilka dni to będę robił ostateczny eksperyment z Nordem, bo jest jednak dwukrotnie tańszy (przynajmniej przez pierwsze dwa lata), to będę mógł Ci powiedzieć, czy warto dopłacać.
29-go kończy mi się miesiąc ExpressVPN, wiec do tego czasu będę wiedział, czy nord, czy Ex na długo.

Dla mnie juz nie jest tak rozowo. Ja mam w tej chwili NordVPN, kupilem w super cenie kiedys na 3 lata i sie wlasnie konczy. Ale przedluzenie juz tak bardzo dupy nie urywa.
Dlatego zaczalem szukac alternatywy. Nie spieszy mi sie ze musze miec na juz. Nord caly czas jest, ale musze cos postanowic.

Gdyby ktos mial jakies doswiadczenie z vpnonline.pl to tez by bylo super. Bo @piotrek69 dal naprawde wyczerpujaca odpowiedz odnosnie Expressa.

Zrobiłem testy NordVPN:

Proces zakupu i zainstalowania aplikacji iOS - łatwo.
Działanie serwerów - łączy się ok, ale długo przydziela adres IP i jeden mały szczegół - nie mam połączenia z internetem na żadnym serwerze xD
Aplikacja na iOS tez nie należy do najwspanialszych.
Dział pomocy technicznej - bardzo uprzejmy, ale bezużyteczny.
Dział obsługi klienta - bardzo przyjemny i bez zbędnego pierdu pierdu uruchomili proces oddawania mi $12.

Aktualnie testuje ile zajmie zwrot kasy. Ma być 5-10 dni.

Ja jestem w 100% przekonany, ze to pewnie jakaś głupota, ale przeprowadziłem ze swojej strony troubleshooting, oni także i nie pomogło.
A to ma być łatwo, prosto i przyjemnie i ja nie mam czasu na głupoty. Spróbuje za rok, a tymczasem wykupuje ExpressVPN na rok :wink:

Ja używam Nord od lat. Działa, co najważniejsze jest masa serwerów, więc jak w danym kraju jeden nie działa to przełączam na inny i bangla (player.pl tak blokuje przy tv na żywo).
Poza tym działa mi wszędzie - na iphone, ipad, mac, więc nie mam na co narzekać.
Pewnie miałeś za dużo profili vpn na telefonie po testach :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Na 100% to jakaś głupota. Ale mi się po prostu nie chciało. Poza tym denerwuje mnie ta szufladka wysuwana od dołu w aplikacji na iOS. Ona nie ma żadnego momentum, tylko tam gdzie się zostawi palec tam zostaje. I haptic feedback tez nie ma.

To nie jest hejt na Norda, bo to pewnie jakiś mały z dupy problem, który można łatwo rozwiązać, ale jak mi pani powiedziała, żebym zaczął próbować openvpn zamiast lynxa to mi się cierpliwość skończyła xD

Ja jako rozpieszczony applowskim ogródkiem polglowek oczekuje działania ootb, a nie rozpoczynania przygody od wiszenia na chacie z supportem.

A z profili został mi już tylko Ex i WeVPN. Tego WeVPN to bym nawet chętnie komuś tu oddał, bo jest opłacony do początku przyszłego roku, ale nie mogę zmienić w nim adresu e-mail a to nie jest coś, co chce żeby ktoś miał. Jak mi się uda to oddam (choć może być ciężko bo płace za to przez iTunes i tu chyba leży problem).
Ale potrzebującemu, a nie cebulującemu :wink:

Ja polecam Windscribe, streaming działa, custom config wygenerujesz, nie ma limitu urządzeń, spoko bloker reklam i trackerów, a i na prędkości nie można narzekać.

Ja bardzo lubiłem Windscribe, zwłaszcza, ze to firma kanadyjska, a nie jakieś Panamy czy inne wyspy dziewicze jak nord czy ExpressVPN. Już nawet nie do końca pamietam, dlaczego odpuściłem. Masz HBO Max @franciszek?

Owszem mam. Jakiś konkretny kraj sprawdzić?

1 polubienie

Cholera za późno wszedłem xD Dzięki anyway :wink:
No nic, kupiłem na miesiąc, żeby sobie przypomnieć, co mi nie pasowało. Na teraz boli mnie brak zachodnioamerykanskiego serwera streamingowego, bo póki co Seattle działa, ale jak przestanie działać to mi pewnie powiedzą, ze przecież nie obiecywali, wiec to mój problem :wink: Express obiecuje.
Mam cztery dni na podjęcie decyzji i ewentualne oddanie w AppStore, bo wtedy miałem nowego ExpressVPN brać.

Boli mnie trochę ten chamski, goły wireguard tylko. Może tego nie lubiłem?

Dobra, szybko poszło. Polski serwer się z HBO nie kochają. Idę do Apple po zwrot kasy. Kolejna nauczka, ze jak jestem zadowolony z Express, to nie ma co cebulic i kombinować, tylko trzeba płacić i cieszyć się tym, jak wszystko pięknie działa :upside_down_face:

vpnonline uzywam to streamowania polskiego Netflixa, HBO, Player.pl. Wszystko dziala bez problemu. Wczesniej mialem Express - nie dzialalo hbo go, Windscribe - strasznie wolne serwery, Nord - dawno temu, zablokowany przez Netflix.

Vpnonline mam skonfigurowany na routerze Asusa.

1 polubienie

Wystarczy połączyć się z Gdańskim serwerem (Chopin). HBO Max działa

1 polubienie

Jeśli jednak chciałbyś skorzystać z Windscribe to z kodem 42069 2 lata są za (a jakże) 69 USD (300 zł).

1 polubienie

Same here. Skonfigurowany vpn na routerze tp-linka i wszystko śmiga. Viaplay, Netflix, Player, Hbo nie testowałem.

stalem sie chwilowym posiadaczem Chromecast with google tv. Ktos juz cwiczyl wycinanie youtubowych reklam na nim?