🛡️ Bezpieczeństwo w sieci

Uzywam ikev2, tylko taki typ polaczenia moge wybrac na nvidia shield. Probowalem wireguard na tablecie ale tez nie robi roznicy. Na fast.com normalnie mam 65Mbps, z vpn 1-2Mbps.

Ja do streamingu używam UltraVPN bo był tani chodzi na nim TVP, player, ipla, czasami HBO nie wiem od czego to zależy. Netflixa nie sprawdzałem. Nie sprawdzałem tez polityki prywatność bo chodziło mi głównie o streaming.

Edit: Do reszty mam Mullvad, ale niestety na iOS żre baterie jak głupi.

Jeśli chodzi o prędkość to zero zwolnień
Połączenie z serwerem UK bez VPN


Połączenie przez VPN z Warszawa

To coś jest nie tak. Spokojnie wyciągam 100/100. Spróbować reinstall, albo inny port/połączenie/lokalizacja.

1 polubienie

Mam jeszcze jedno pytanie dot. vpn i netflix, dlaczego netflix blokuje czesc contentu jak lacze sie z polskim serwerem surfshark? Czesc filmow i seriali smiga bez problemu ale na niektorych mam informacje o proxy.

Taka ciekawostka - jak to wejdzie to slabo to wszystko widze.

aha ciekawe jak to zrobia, samo zabronienie gunwo da:) nie ma szans na taka akcje.

Szyfrowanie typu end-to-end daje pełną ochronę danych w każdym momencie. Uniemożliwia jednak ono prowadzenie śledztw przez organy ścigania, przez co niektórzy przestępcy mogą uniknąć sprawiedliwości. Wcześniej, USA wraz z Wielką Brytanią, Australią, Nowa Zelandą, Kanadą, Indiami oraz Japonią także opowiedziały się za zniesieniem szyfrowania end-to-end.

Rada Unii Europejskiej jest zdania, że mechanizmy typu backdoor dla agencji bezpieczeństwa mogą współistnieć wraz z mocnymi zabezpieczeniami szyfrującymi.

Smutne, że pewnie to nikogo i ludki na ulice by nie wyszli… ACTA i podobne to była “żaba do wrzątku” dlatego był taki szum. Teraz zmądrzeli i będą nas powoli gotować…

Niestety nie ma czegoś takiego jak bezpieczny backdoor, są tylko takie o których nie wiemy…

Dlatego ten branżowy żart, że zawsze powinno się mieć dwa firewall-e(Chiński i Amerykański) aktywne w sieci to taki śmiech przez łzy.

Dlatego uważam, że EU powinno olać USA i np nie blokować Huawei-a.

4 polubienia

Tak bo przecież przestępcy używają ogólnie dostępnych legalnych komunikatorów. :man_facepalming: Wcale nie wiedzą jak używać dark webu itd.
Standardowe podejście płytkich umysłów jak zwykle. Jak ktoś ginie z nielegalnie skradzionej broni i to jeszcze z magazynów wojskowych to co proponują w UE? Zakazać legalnej broni. :face_with_thermometer:

Bo jak wiadomo, naloty dywanowe są bardzo efektowne i nikogo nie interesuje, że są mało efektywne. :roll_eyes:

Tyle, że nie mogą :joy:
Backdoor = nawet nie potencjalny, tylko pewny zero day exploit którego nawet się nie da spatchować :joy:

Zależy jacy przestępcy. Byli terroryści co ugadywali się na Messengerze, są dilerzy co komunikują się na Snapchacie.
Więc jak mówisz o hakierach to pewnie tak, ale Cześki co rypią auta raczej nie wiedzą co to tor czy klucze PGP :joy:

1 polubienie

Oczywiście. Tor czy podobne rozwiązania są dość łatwe do wykrycia, dlatego lepiej używać prywatnych kanałów w grze na konsoli :joy:

Cześki co kradną auta mają gdzieś szyfrowanie.

Wiedzą co to Signal :wink:

“Apple has long prided itself on its privacy credentials. However, the MacOS Big Sur update wrecks them. The new OS prevents VPNs running securely and leaks data to various Apple services”

2 polubienia

6 polubień

Oh, wow. Ok, a z drugiej strony tutaj mamy coś takiego:

Zupełnie nie rozumiem w czym to ma pomóc. Istnieje przecież reverse DNS, więc nawet jak pytam po IP, to łatwo można się dowiedzieć, co to za strona

pozostaje PGP