Benefit Kafeteria

Cześć,

Czy ktoś z Was używa benefit kafeteria? Czy możecie mi powiedzieć na czym polega ten benefit pozapłacowy od pracodawcy? Jaka jest zasada użytkowania?

W skrócie dostajesz kwotę x od pracodawcy w kafeterii I możesz wymienić tą kasę na Multisporta, karty podarunkowe, kody rabatowe itp. Punty czyli kasa przynajmniej u mnie się kumulują

2 polubienia

Chodzi Ci o to ze masz konto na mybenefit? U mnie było tak ze co kwartał jakieś punkty były przydzielane przez pracodawcę, a na platformie nybenefit punkty wymieniałeś na jakiś voucher z dostępnych sklepów. Czasami można było sobie obniżyć coś o pare złotych. Tak kupiłem buty w Decathlonie z punktów było powiedzmy 50zl a resztę dopłaciłem przy zamówieniu.

1 polubienie

https://www.mybenefit.pl/ - Tu się logujesz, tu masz konto, jak @Przemek_ck napisał najczęściej masz tam punkty co miesiąc wpadające w określonej przez umowę pracodawca-benefit umowie. Punkty są ważne określony okres czasu, można je wykorzystać na zakup bonów do usług/sklepów w mybenefit.
Ilość możliwych usług/sklepów jest zależny od umowy pracodawca-benefit.
Jedni pracodawcy dadzą ci sklepy, inni siłownie/baseny/fitness, inni kupony do jadłodajni współpracujących z mybenefit, inny bony do auchan a jeszcze inny wszystko lub tylko kino.
Zalogujesz się to się dowiesz jakie benefity masz jako pracownik (czyli jakie możliwości wynegocjował/chciał pracodawca).

1 polubienie

O super ! Dzięki za pomoc. Ciekawe czy z punktów wystarczy na coś więcej niż tylko multisport :wink:

Wszystko zależy od pracodawcy.

Benefity są spoko jak jest je gdzie wydać. Z moich np. można głównie płacić za rzeczy związane ze zdrowiem i podróże.

Więc zaszalałem i dziś zamówiłem sobie nowe szkła do okularów za 10.690 kc. Jakbym to miał zapłacić z własnej kieszeni to bym chodził bez okularów :smiley:

1 polubienie

Drogo tam macie ;D

1 polubienie

U mnie jest inny wariant (Multikafeteria), ale z tego co mówią ludzie w zespole wybór jest o wiele większy niż w MyBenefit. Niestety mój pracodawca przez narzut z centrali nie może wypłacać premii w gotówce, więc rekompensują nam to doładowaniem konta w Multikafeterii, wybór jest jednak całkiem spoko - punkty na wyjazdy/noclegi, vouchery Ikea, Leroy Merlin, Euro RTV AGD, Empik etc. Plus do tego Multisport, bilety do kina, Pyszne.pl etc.

Ooo też brzmi spoko

Generalnie - to to samo :slight_smile:
Zakres oferty jest za każdym razem uzgadniany z pracodawcą - wiem, bo moja żona pracowała w beneficie. Więc nie da się powiedzieć, że dana usługa jest lepsza czy gorsza - p[o prostu benefit ma kilka marek, dzięki któremu można klientowi dać wrażenie wyboru i konkurencji :smiley:

Czyli moja firma dobajerzyła ofertę, fine for me :smiley: Ale dzięki za wyjaśnienie, człowiek się całe życie uczy :wink:

Przypomnę, że jestem z Krakowa więc z natury jestem mega skąpym dusigroszem. Jak mi pani pokazała cenę to serce mi przestało bić na jakieś 2-3 sekundy. Z oprawkami wyszło więcej niż za monitor który muszę kupić :expressionless:

No ale z punktów, więc ból minął 2 sekundy po przyłożeniu telefonu do czytnika kart.

ZAZDRO NA MAKSA. Ja to się zawsze muszę nawygimnastykować żeby te punkty wydać… W pandemii najgorzej bo normalnie szło na bilety lotnicze.

1 polubienie

Ja po prostu kupuje karty na BP.
Być może to ma jakiś efekt podatkowy te wszystkie benefity ale nie lubię takiego udziwnienia. Najprościej kasa i wszystko jasne, no ale jak nie da się inaczej… Prawo powinno być tak skonstruowane aby nie zmuszać pracodawców do takiej gimnastyki.

1 polubienie