Bateria MacBook Pro

Używam MBP Late 2013 od momentu wejścia na rynek i powoli bateria zaczyna siadać. Sprawdziłem ofertę wymiany baterii i:
-certyfikowani serwisanci typu Cortland +/- 1000 zł
-firma wefix.pl 420 zł (Wymiana baterii Macbook Pro Retina 13" 2013 - 2014)

Info z raportu systemowego:
Liczba cykli: 1446
Stan: Wymień wkrótce

  1. Czy według Was warto wymieniać baterię w tak starym laptopie? RAMu mam 4GB- czasami przycina ale to może przez słabą baterię.
  2. Czy można dołożyć RAMu? O ile to wg Was potrzebne
  3. Może znacie jakieś inne firmy- bardziej zaufane/tańsze?
  1. Jeśli w najbliższym czasie nie planujesz wymiany komputera, to dobrze byłoby o tej baterii pomyśleć, bo jest już mocno zajechana. Raczej odpuściłbym Cortland, bo trochę żal wydawać tysiaka na tak stary komputer. Poza tym jak Ci spuchnie i wyleje, to cały komputer będzie do wyrzucenia.
  2. Niestety RAM jest u Ciebie lutowany na płycie głównej. Nie można nic dołożyć ani wymienić.

Zawsze staraj się kupować komputer z maksymalna ilością RAM. Bierz tyle, ile Apple oferuje. To - dużo bardziej, niż procesor, czy karta graficzna - w perspektywie czasu wydłuży życie maka. RAM i sensowna pojemność SSD to podstawa.

1 polubienie

Myślałeś o tym żeby samemu wymienić? Kupienie odpowiedniego zestawu śrubokrętów to parę złoty, a sama wymiana to też nie jest fizyka kwantowa.

Nie jestem jakiś super w te klocki- jedynie śledzenie filmiku na YT step by step.
Skąd najlepiej zamówić baterię i sprzęt?

Wydaje mi się, że nie warto się w to bawić. Sprawdziłem w europejskim sklepie OWC - bateria kosztuje €66 + VAT . Do tego musiałbyś kupić śrubokręty, pewnie taśmę do przyklejenia baterii. Wyjdzie Ci to samo, co to 420zl, a jak oddasz profesjonalistom, to przynajmniej bedziesz miał jako taką pewność, że nie będzie żadnego fuckupu.
No chyba, że znajdziesz baterie za grosze na jakimś aliexpress, ale moim zdaniem nie warto ryzykować.
No, ale gdybys jednak chciał spróbować swoich, sił, to zajrzyj tu:

2 polubienia

Ja ostatnio wymieniałem w moim z tego rocznika tylko tego z retiną i wyszło mnie niewiele ponad 500 zł. Moim zdaniem się opłaca. Zależy ile zamierzasz jeszcze korzystać ze sprzętu jako mobilny komputer.

Jak skorzystałem z oferty MacLife - Warszawa, ul. Puławska. Mogę zostawić rekomendację.
Jeśli się zdecydujesz na wymianę w serwisie to poproś o wymianę past termo i ogólne odkurzenie. Po takim czasie chłodzenie może nie wyrabiać i to też wpływa na performance. Acz 4GB ramu - tu cudów nie będzie.

2 polubienia

Aż takim kozakiem nie jestem, wolę dodać kilkadziesiąt złotych, żeby to zrobili porządnie.
Macie może jakąś firmę we Wrocławiu do polecenia?

Możesz spróbować zapytać na Twitterze Miłosza (@sofcik), chociaż jak znam życie to Cię odeśle do Cortlandu :wink:
Ale próbuj.

albo napisz do Rafała Sobolewskiego @sobolowy

1 polubienie

We Wrocławiu masz: https://drapple.pl i https://zbitaszybka.pl, która się niedawno otworzyła.

W Dr Apple raz wymieniałem baterię w iPhonie 6 i wszystko było ok. Mój kolega wymieniał wyświetlacz w 6 Plusie i nie był zadowolony, bo miesiąc po wymianie znowu mu przestał działać dotyk.

Z usług Zbitaszybka nie korzystałem.

3 polubienia