Backlog/changelog, gdzie i jak prowadzić?

Cześć

Szukam rozwiązania które pozwoli mi robić log tego nad czym pracuję, nie za bardzo znam się na tym ale potrzebuje jakiegoś narzędzia (darmowe lub płatne) w którym będę mógł prowadzić dziennik, wpisać nad czym obecnie pracuje, dodać zdjęcia lub wideo, linki, itp. Dobrze jeśli będzie to w formie jakiegoś timeline tak by łatwo można było przewinąć do danego dnia, potrzebuję to też dzielić z drugą osobą która nie jest ogarnięta w takich tematach może mieć nagłą potrzebę sprawdzić co się ostatnio działo lub wrócić do danego tygodnia lub dnia. Czego używacie lub polecacie żeby się zainteresować? Wiem że są Asana, Jira itp. ale chyba nie do końca tego szukam i nie wiem czy to narzędzia stworzone do tego typu zadań.

Ps. Nie musi trakować mojego czasu i rejestrować aplikacji itp. i dobrze żeby nawet tej opcji nie było.

1 polubienie

Widzę u siebie w firmie że dokładnie do takiego trackingu kupa ludzi używa zwykłego OneNote tworząc w jednym notebooku osobne notatki z datą każdego dnia. Głównie to widzę u project managerów ale również u innych.

Przypuszczam że jeżeli zdecydujesz się użyć tej metody to Notion (https://notion.so) w wersji darmowej w zupełności Ci wystarczy.

3 polubienia

Wszystko.
Dokumenty Google.
One note.
Blog.
Project na github/gitlab.
Jira raczej nie, prędzej confluence, w wersji darmowej masz do 10 użytkowników.
Nawet wspoldzielona notatka w Apple notes ¯_(ツ)_/¯

1 polubienie

I tak i nie. OneNote daje Ci możliwość pogrupowania tego bez wysiłku. W danym notatniku masz zakładki i strony.

Więc spełnia zadanie dziennika gdzie możesz wrócić do danego dnia.
Dokumenty Google czy Notatnik nie dadzą Ci tego w tej formie.

Podobnie zadziała Notion:

Tyle, że Notion ma chyba limit użytkowników przy darmowym koncie.

Confluence myślę że by się sprawdził. Ale nie bawiłem się tym w ogóle.

1 polubienie

W przypadku Confluence możesz skorzystać z predefiniowanych templatek:

Albo stworzyć sobie swoją od zera, dokładnie pod siebie.

Odpada, nie przekonuje mnie i wiem że będą tu problemy, nie będę wnikać już jakie bo to czysto osobiste innych osób.

Wyglada spoko, muszę sobie to sprawdzić, ma coś w sobie.

Onenote już odrzuciłem
Blog - nie chce mi sie siedzieć nad tym :stuck_out_tongue:
Git nawet ja nie ogarniam o co w tym chodzi a mało techniczni ludzie to na sama myśl powiedzą stop.

Confluence przeleciało mi w poszukiwaniach ale jakoś nie mogłem tego rozkminić o co tam chodzi, 10 urzytkownikow spokojnie mi wystarczy, wiec sprawdzę ta opcje też :slight_smile:

Rozumiem, bo sam się nie mogę przekonać do OneNote mimo kilkudziesięciu prób. Narzędzie jest ok, ale jakoś mi nie leży i nie jestem w stanie sformułować dlaczego :smiley:

mam to samo :slight_smile: a do tego widzę więcej problemów po stronie innych osób u mnie i z tego względu odpada, ale narzędzie ciekawe.

Sprawdzam właśnie Confluence, zobaczymy jak wrażenia po tym :slight_smile:

Jakbyś miał jakieś pytania o conflu wal na PW czy telegram :slight_smile:

to może ja z pytaniem - czy jest opcja aby taki template był raczej formularzem do wypełnienia - tak aby zebrać wymagane informacje ale aby użytkownik nie mógł zmienić struktury?

Tak, ale wtedy musisz użyć Jira Service Management - możesz przez portal klienta zrobić opcję tworzenia zgłoszenia, w którym zgłaszający wypełnia tylko wybrane pola, nie mając możliwości robienia zmian.
A póżniej możesz z tego tworzyć stronę w Confuence automagicznie :slight_smile:

1 polubienie