Autka kochane

Widziałem dziś suva od Bentley’a. Jejku jakie jest to brzydkie. Porsche Cayenne przy nim jest pięknym samochodem. :wink:

Czy jest jeszcze jakaś marka premium, która nie robi suvów?

Pagani? Koenigsegg?

Ferrari jeszcze nie robi, ale już przyjmuje zamówienia. McLaren jeszcze nie robi i nie przyjmuje zamówień, ale już robi listy zainteresowanych.

Ale nie hejtujcie tych SUVów. Mogą być paskudne, mogą debile używać ich do jazdy w korkach, ale to właśnie dzięki nim firmy maja kasę na development swoich passion projects i w ogóle utrzymują się na wodzie.
Ze sprzedaży Huracanów i DBSów ciężko się utrzymać.

1 polubienie

Czy ktoś na forum użytkuje Nissana Leaf ?

Z topowych to jeszcze Ferrari, ale z naciskiem na jeszcze. Ale przecież Bentayga jeździ po drogach od dobrych kilku lat i jako pierwsza, przed Lambo i RR wypuściła SUVa.

F-150 Lightning :zap:



  • Klasyczny wygląd F-150

  • Zasięg 370km standard / 480 z większą baterią

  • Olbrzymi (400 litrów) frunk

  • Ładowność 900kg (w pakę wbudowana jest waga - komputer oblicza dokładny zasięg uwzględniając ładunek)

  • 0-100km/h ~4.5s

  • 600KM/1050Nm

  • 4.5t uciągu (czyli AirStream na luzie)

  • 11 gniazdek na pokładzie, łączna wypluwana moc 9.6kW

  • Przepiękny bajer: jeśli mamy power outage, to możemy przez fordowską ładowarkę zasilać dom z F-150 (moc max. 9.6kW)

  • Podstawowa wersja zaczyna się od $39,000 (w przeciwieństwie do CT każdy model ma dwa motory i stałe AWD)

  • Wyjedzie na drogi wiosną 2022

Właściwie wszystkie moje zarzuty względem CT zostały zaadresowane przez Forda.

6 polubień

To tak w temacie mojej nienawiści do fiutów w suvach w mieście.

8 polubień

W temacie suvów sam dopiero co narzekałem znajomym, ale z mojego doświadczenia w suvach to gorsze są cipki od fiutów :smiley:

1 polubienie

Troszkę tęsknię za Jeepem Compassem (przed wyprowadzką do Pragi), a jednocześnie super bawi mnie mini Cooper z wypożyczalni.

Jeździłem kiedyś Mini przez parę godzin i świetnie to wspominam, trochę jak jeżdżenie gokartem a jednocześnie bez poczucia, że zaraz wypadniesz zza kierownicy na zakręcie :slight_smile:

3 polubienia

No i w stanach przynajmniej macie szerokie drogi ( przynajmniej tak mi się wydaje). Np. dzisiaj zrobiłem poranny kurs,Bath -Bristol. I o ile Bath jest przepięknym miastem, to drogi ma w większości mega wąskie, a barkingow brak.
I wyobraź sobie te wszystkie mamusie podrzucającej pociechy do szkoły, parkujące swoje q7, kaszkaje czy inne land złomy gdziekolwiek bo przecież Marcysia musi do szkoly, a jak przejdzie 15 metrów to się spoci i będzie chora. I właśnie dziś na jednym z przystanków pod szkołą musiałem czekać 5 minut. Bo ktos zaparkował idealnie na środku przystanku. Normalnie bym spakowała ludzi przed/za i mial to w dupie, ale pech chciał ze była babeczka na wózku inwalidzkim. I innej opcji niż z podniesionego przystanku nie było opcji. A kierowca osobówki tylko zdziwiony ze tu autobus czeka machnął ręka i odjechał

3 polubienia

Oglądałem prezentację tego Forda na żywo, bo akurat nie mogłem usnąć i mam teraz chwilę, żeby sformułować wnioski. Nie spodziewałem się ekstrawagancji na miarę Cybertrucka, ale miałem nadzieję, że Ford pokaże coś świeżego, że pojadą z designem w jakąś nową stronę, bo przejście na elektrykę jest na to dobrym momentem, a oni dołożyli nowe lampy do starego F-150, bagażnik pod maską i tyle. Ze strony biznesowej rozumiem, bo wstrzemięźliwość w tej branży popłaca, ludzie lubią piosenki, które już słyszeli, ale miałem nadzieję, że od strony designerskiej będzie ta premiera czymś mocnym, a wyszło, jakby Skoda wsadziła do Octavii akumulatory i podświetlenie led schowka na parasolkę. Jestem rozczarowany.

To jest problem, który można wyeliminować po prostu nie jeżdżąc po placach zabaw dla dzieci, ale ja się na tych amerykańskich zwyczajach nie znam :smile:

2 polubienia

Ja mam inne zdanie. Główną rolą :zap: nie jest przekonanie użytkownika Tesli, czy innych EV do kupna Forda, a przekonanie użytkowników obecnych trucków do zmiany z benzyny na prąd. Dlatego uważam, że zostawienie klasycznego designu F-150 jest dobrym pomysłem.
Ja nie wyznaje zasady, ze wszystko musi być nowe, szokujące i inne, żeby było lepsze. Może być lepsze, a wyglądać znajomo i nie ma w tym nic złego, zwłaszcza w tak konserwatywnej części rynku.
Ale skoro mieliśmy już inne zdanie na temat designu CyberTrucka, to w ogóle nie dziwie się, że tu tez się nie dogadamy :wink:

4 polubienia
1 polubienie

kurde super fajnie prawie wszystko, ale w środku wygląda tragicznie:(

2 polubienia

Nowy nabytek :slight_smile:

10 polubień

Ależ przepiękny! Wygląda jak kruszynka. Jak coś, czym mógłbym jeździć!

2 polubienia

dlatego wyrażam tylko swoją opinie:) i nikogo nie przekonuje do swojego gustu:)

Już wieże potem tematy w podkaście. Głośniki sonos w samochodzie, jak postawić plexa w nissanie :joy::joy::joy:

3 polubienia