Auta z grupy VAG - tryb jazdy

Od kilku lat uzywam aut z grupy vag ale ostatnio zauwazylem zmiane w “pamietaniu” trybu jazdy, ktory sie ustawilo sie podczas poprzedniej jazdy. Troche jasniej - staram sie jezdzic w trybie eco, mam skrzynie dsg i w tym trybie auto zauwazalnie jest bardziej ekonomiczne, wiec ustawiam tryb eco i wszystko pieknie do momentu kiedy wylacze silnik. Przy nastepnym odpaleniu silnika auto nie pamieta, ze bylo poprzednio w trybie eco tylko przechodzi w tryb auto, zamiast E przy wskazniku biegu mam D i trace na przyklad funkcje coasting. Orientuje sie moze ktos dlaczego tak sie dzieje?

1 polubienie

Też mnie to irytuje.

Serwis? Może z nimi warto się skontaktować.

Z tego co się orientuję to każdy samochód ma to w standardzie. Tryb auto (czy w innych comfort) jest traktowany jako podstawowy.
Za każdym razem gdy wyłączysz silnik, po ponownym uruchomieniu komputer włącza tryb podstawowy czyli comfort/auto.
Możliwe ze jeśli znajdziesz jakiegos dobrego elektromechanika z komputerem do vaga będzie w stanie ci to przeprogramować.
Druga opcja wyrobić sobie nawyk odpalasz samochód, klikasz zmianę trybu, wybierasz bieg i wio. Ja sobie taki taki nawyk wyrobiłem ze z wyłączeniem systemu start stop i lane asist gdy wsiadam do opli.

Mialem kilka Octavii i Superba. Wszystkie z roznymi skrzyniami DSG. Mam MB. Jezdzilem sporo BMW. Wszystkie maja swoje wlasne rozwiazania I wszystkie dokladnie dzialaja tak samo.

Wylaczasz silnik, przy nastepnym wlaczeniu masz standardowe ustawienie skrzyni. Czy to Normal, Czy Comfort czy jak to sie tam nazywa :stuck_out_tongue_winking_eye:
Wiem z forum Briskoda ze mozna to przeprogramowac. Ale mnie nigdy jakos sie nie chcialo.
O dziwo moje skody lepiej jezdzily na standard niz na Eco. Mialem mniejsze spalanie w takim trybie.
W obecnym samochodzie nawet nie testuje :smiley:

1 polubienie