Audio w gabinecie

Audio w gabinecie przy komputerze. W tym pomieszczeniu będzie też audio normalne z gramofonem, więc tutaj typowy zestaw “komputerowy”, ale z charakterem.

Co polecacie? Fajnie jakby poza tym, że będzie to grało to będzie też wyglądało.

Jeśli nie znajdę niczego fajnego i w sensownej cenie to tymczasowy backup plan będzie 2x HomePod do czasu aż czegoś nie wymyślę.

w cenie 2 homepodów to już można ze średniej półki zestaw do salonu złożyć… tyle mniej więcej wydałem na swój i jestem bardzo zadowolony, chociaż i tak planuję rozbudowę i upgrade :wink:

ale do rzeczy, chciałem polecać coś pokroju Microlabów Solo 6c, bo to z automatu mi się jawi w głowie, jak ktoś mówi głośniki i komputer w jednym zdaniu, ale doczytałem do końca i przy dwóch homepodach to moje polecenie wypada biednie :stuck_out_tongue:

czy ogranicza Cię budżet? i co będzie w tym setupie z audio normalnym?

myślałem o czymś takim może do komputera, ale z drugiej strony trochę to przekombinowane

Co do sprzętu audio to jeszcze nie mam kompletnej wizji, więc setup komputerowy tymczasowo będę używał też do słuchania, chociaż przyejemności może nie być.

Myślałem o Cambridge Audio CXA80 + KEFy jakieś może Q950.

Ktoś słuchał czegoś takiego?

to ma Airplay2

Testowałem jajka. Miałem je tydzień w domu. Brzmiały wspaniale, ale tylko jak się było jako tako na wprost. HomePod jest bardzo niedoceniany jeśli chodzi o wypełnianie dźwiękiem pomieszczeń. Wstyd mi powiedzieć, ile mam w domu, ale naprawdę polecam. Owszem, to nie jest sprzęt audiofilski, ale jako nieaudiofil mam pewne granice, do których mogę sprzęt docenić. Poza tym i tak słucham wyłącznie muzyki kupionej w iTunes, wiec o żadnych flacach nie chce słyszeć. Do tego, do czego homepodow uzywam sprawdzają się przewysmienicie. Bardzo polecam.

2 polubienia

Nie no ja też mam teraz 2x HomePoda, więc wiem jak to gra. W domu tak czy inaczej będę chciał dokupić jeszcze 2, ale gdyby w gabinecie miały stanąć to musiałbym kupić kolejne 2.

Umówię się na odsłuch tych KEFów. W cenie 2x Sonos Play 5 można widzę mieć całkiem przyjemne, aktywne głośniczki, które nie tylko działają na AirPlay, ale również Bluetooth czy dają szereg innych wejść jak np toslink

1 polubienie

I na co się zdecydowałeś? Mam teraz podobny dylemat, tylko że u mnie HomePod miał być docelowym audio. Teraz widzę, że musiały by być dwa, bo stereo jednak robiłoby lepszą robotę, ale najchętniej zamiast drugiego Homepoda, obecnego dałbym do salonu, a do gabinetu coś innego.

Najchętniej kupiłbym coś w cenie max jednego HomePoda, ale jak różnica w jakości będzie spora, to niech jest droższe. Domyślam się, że jednak cena/jakość najsensowniej wyjdzie dokupienie drugiego HomePoda, ale obecnego musiałem przywieźć zza granicy, a teraz w końcu chciałbym pobyć na miejscu (czyli nie mam go jak kupić). Poza tym pewnie w tym roku w końcu pokażą gen.2 i średnio mi się uśmiecha pakować kasę w pierwszą generację.

Polecam 2.1 Bose Companion 50. Dźwięk jest przezajekurwabisty. Uwielbiam słuchać i oglądać na nich muzykę i filmy. Kupiłem 3-4 lata temu a do dziś są w tej samej cenie 1500-1700 cebuliinow. Może nie najtańsze ale brzmią i wyglądają

Jakieś „potwierdzone” info?

Nie, ale ileż można czekać :).

Ok…

To po kolei:

  1. Na razie nie brałem pod uwagę głośników tradycyjnych, ale @Prodigy22 mnie trochę natchnął czy nie rozejrzeć się za jakimś np softem do kompa, aby zrobić z niego klienta AirPlay2. Wtedy tradycyjne głośniki wchodziłyby w grę - typu zestaw Harmana lub właśnie Bose.

  2. HomePod. Faktycznie wydaje się być najatrakcyjniejszy cenowo, ale cały czas zastanawiam się czy nada mi się on do setupu gabinetowego ze względu na jednak dość mocno zaburzoną charakterystykę dźwięku - z początku jak słucha się HomePoda to wydaje się, że zakrzywia rzeczywistość tj. jakość dźwięku vs gabaryty po prostu powalają. Prawda jest natomiast taka, że po dłuższym osłuchaniu zaczyna się rozumieć skąd te oceny - po prostu sprytnie oszukuje poprzez formowanie dźwięku mocno zniekształconego, który jest miły dla ucha - uwypuklona góra, cofnięty środek, podbite górne pasmo basu. Brakuje mu jednak - ze względu na prawa fizyki, których akurat nie da się pominąć - głębszego basu, który czasem aż jest wskazany. Nie jest to na dłuższą metę na pewno super porywający dźwięk, ale na pewno przyzwoity. Z racji tego, że znam go już dobrze to na razie u mnie pomysł z HomePodem wygrywa. BTW. Nawet jeśli pokażą nowy głośnik to byłbym wstrzemięźliwy. O ile znacznie nie poprawi się charakterystyka dźwięku to nie ma co się przejmować - nowe smartfunkcje w tym aspekcie dla mnie schodzą na drugi plan. Nowa, mądrzejsza wersja homePoda w domu oczywiście tak, ale niekoniecznie w setupie głośnik komputerowy. Poza dźwiękiem na ogromny minus homepoda przypada to, że jednak cały czas do jego pracy potrzebujemy WiFi. Jeśli chciałbyś na szybko podłączyć inne źródło dźwięku to zapomnij - np. chcesz podłączyć gramofon, iPoda, konsolę, a może jakiś mikser? No whatever :slight_smile: Robisz webinary, może sobie kupisz jakiś mikser po TB3 w drugim rzucie. Z HomePodem zostajesz jako zabawką, która po prostu jest w domu, ale do nowych wyzwań się nie nada.

  3. Zacząłem szukać alternatywy i znalazłem coś, czego jeszcze nie słuchałem, ale mam zamiar to ogarnąć w końcówce sierpnia na spokojnie - KEF LSX. Głośniki z tego co czytałem zachwycają jakością dźwięku, a z racji tego, że są to aktywne monitory, nie potrzebują dodatkowego wzmacniacza. Co ważne, patrząc na charakterystykę widma pasma, powinny sobie lepiej radzić z niższymi częstotliwościami, aniżeli HomePod. Jestem skłonny je kupić. Cenowo niestety ~5000 PLN vs 2x HomePod ~3000 PLN, natomiast chcę dać im szanse na odsłuchu.

  4. Alternatywa jaką rozważam, którą jeszcze przetestuję (ale chcę się umówić do salonu audio, gdzie będą mieli wszystko na raz) to Sonos One x2 - najtańszy setup <2000 PLN oraz Sonos Play:5 (tutaj obawiam się, że gabarytowo nie będzie to miało najmniejszego sensu) w cenie ~5000 PLN, czyli tyle co LSX-y KEF’a.

Reasumując. Mój ranking wypada tak.

  1. KEFy LSX (weryfikacja na odsłuchu)
  2. Sonos ONE (weryfikacja na odsłuchu)
  3. HomePod (znam, lubię)
  4. Komputer jako klient AirPlay2 i Bose || Harman
  5. Sonos Play 5
  6. Może coś mi jeszcze wpadnie do głowy
3 polubienia

Wczoraj po przeczytaniu tego tematu, szukałem KEF LSX, żeby się zorientować jak z ceną i dostępnością u mnie, ale wygląda na to, że wciąż ich nie ma. No i wolałbym wydać zdecydowanie mniej, chociaż ze mną tak jest zawsze, a później się kończy bardziej bezkompromisowo. HomePody mają ten plus, że w razie ewentualnego uprade na coś lepszego w przyszłości, wrzucam je do innych pomieszczeń i ciągle są przydatne (albo sprzedają się bez wielkiej straty). Świetne będzie też to przenoszenie audio na HomePoda w nowych systemach, przez zbliżenie komórki do głośnika - korzystałbym z tego codziennie po kilka razy, mega wygoda przy podcastach (chociaż jak overcast na maca będzie, to już nie będzie mi takie potrzebne). Za to ogromny minus za brak podłączenia kablowego - obecnie przewijając muzykę w Spotify, dźwięk zmienia mi się po 2s (na iOS w tej samej sieci 5 GHz jest dużo szybciej). Do niczego innego tego nie muszę podłączać - konsola i wszystko inne jest w innym pomieszczeniu.

@Prodigy22 te Bose jak na głośniki komputerowe pewnie są świetne, ale podejrzewam, że 2 x Hompod to wyższy level. @luke-g masz jakieś porównanie?

I tak sobie myślę - gdyby z komputera zrobić odbiornik Airplay2, to czy nie dało by się tak zestawić HomePodów z jakimś subwooferem i nim uzyskać głębszy bass na jakim ci zależy?

Update: KEF LSX znalazłem ale jeszcze nie odsłuchiwałem, bo boję się jak to się może skończyć. Na żywo wydają się ładniejsze niż w necie. Są tu za ok. 5500 zł. 3 miesiące temu chciałem wydać 500 zł na głośniki do kompa :(. Także pewnie poszukam jednak drugiego HomePoda.

A Libratone ZIPP / Libratone ZIPP Mini ? Jeśli ma być bardziej uniwersalny i nie musi mieć funkcji smart to masz głośnik z airplay, bluetooth, usb i wejście liniowe. No i można je parować ze sobą (do 6 sztuk o ile dobrze pamiętam).

Nie no przecież to wygląda tandetnie. Jaki jest sens brać coś jeszcze mniejszego niż HomePod / Sonos one (tu już dyskusyjna kwestia to jest, pewnie trzeba by suba dodatkowo wrzucić).

alternatywą może być zakup denona CEOL i wsadzenie głośników mu jakiś niedrogich typu Dali Zensor 1

EDIT:
I teraz wymyśliłem niegłupi setup…

EDIT2:
Zamiecione… cena CEOL N10 z Airplay2 - 2300. Na start kolumny są ok, a później można wymienić. Coś mi się wydaje, że to będzie zwycięzca odsłuchu.

:slight_smile:

to zestaw sypialniany jest Panie :slight_smile:

Co kto lubi, ja bym tego do sypialni nie wsadził :slight_smile:

ja też nie, ale jak inaczej wytłumaczyć istnienie tego typu głośników?
Kuchenno-sypialniane :smiley:

Kwestia gustu, mi się podoba, w sam raz by do salonu był, mógłby sobie pod TV stać :smiley:

Trochę nie na temat, ale masz coś zrobione, żeby te HomePody łączyły się z Makiem automatycznie po wybudzeniu komputera? U mnie przy każdym uśpieniu odłącza AirPlaya i trzeba na nowo łączyć.