Apple 🍏

etam pierdololo przeważnie maja dzbany za luzne paski i im sie majta ten AW jak rezus na gałęzi i wtedy co chwila pinuje. ja tez jak mam za duzy luz i lata to jest taki efekt, ale pewnie jakbym nie miał dziar to byłoby tak samo:)

Mnie śmieszy😂

3 polubienia

Tu na forum z kolei na odwrót. Każdy ma rękę ściśnietą jak parówka.

3 polubienia

2 polubienia

kwestia nie tylko gdzie, ale jaki tusz i jaki kolor

+1

4 polubienia

nie wiem jaki tusz - prawa tylko czarny z odcieniami lewa gdzie nosze AW błękitny, biały i czarny.

Znajomy poprosił mnie, żebym pomógł w wyborze PC do niezbyt wygórowanego grania.
Jak patrzę na ceny vs to co było 2-3 lata temu to 15k za w miarę sensowny  Studio wcale nie jest już takim kosmosem.

1 polubienie

To mnie nie pocieszyłeś, bo może jeszcze nie teraz ale zaczynam zbierać budżet właśnie na taki typ PC. Mój ponad 10 letni komputer z GForcem gtx660 już ledwo zipie nawet przy niektórych indykach.

Ja się bardzo na PC do grania nie znam. Ale jak widze gotowe konfigi to takie z minimalnym sensem zaczynaja się 5,5-6 k i więcej. Same karty graficzne potrafią być w tych cenach.

1 polubienie

Pffff… To chyba rzeczywiście streaming do grania ma więcej sensu.

no wlasnie robie (ja powiedziałem co ma byc mniej wiecej i ziomy ktore sie znają robia) nowa maszyne do grania/pracy i wychodzi ze musze wymienic wszystko oprócz karty graficznej i wychodzi jakies 12-14k pln.

1 polubienie

Bo obecnie fajny komputer do grania to bardziej okolice 20k niż 6-10 i na pewno 2 lata temu też już tak było (jeszcze przed wzrostem cen spowodowanym krypto). Dopiero przy kwotach mocno powyżej 10k między konsolą, a PC jest przepaść.

Składanie komputera do grania za czterocyfrowe kwoty ma imo sens tylko jak się gra w to, czego na konsolach nie ma, do symulatorów (bo więcej osprzętu, jeszcze droższego niż PC) i jak się gra bardzo dużo, bo na PC gry są dużo tańsze i mnóstwo rozdawanych za darmo i w paczkach.

Mac Studio od początku był extra wyceniony. Gdyby nie wada konstrukcyjna, przez którą M1 Ultra nie skaluje GPU należycie, to w cenie samych kart graficznych do PC, byłby cały komputer. Dopiero teraz jest mniej opłacalnie, bo są już nowe GPU do PC, a Mac Studio dalej kosztuje tyle co na premierę (jak nie więcej).

1 polubienie

No mnie cena czterocyfrowa by wystarczyła, bo właśnie chcę go mieć do tego czego na konsolach nie ma. Jakbym chciał gry z konsol to kupiłbym konsolę. Ale już mi się krztusi w zasadzie na wszystkim. Upgrade z i5 do i7, grafika do 1080 chociaż a jak budzet starczy to do jakiejś 20xx, dysk SSD i by mi śmigało. Żadne tam 4k 120klatek itd. Byle płynnie chodziło.

1 polubienie

ja mam założenia mniej wiecej takie:
64gb ram ddr5
minimalnie 12 core, chłodzenie aio
system 512gb nvme
dane 2x 2tb nvme
ma byc cicho to jest jeden z najważniejszych wymogów
dodatkowo chyba słuchawki nowe logi bo razery mnie irytują

co zostaje:
backup i storage mam swój stary dysk 16tb
gfx mam z tego roku 3080ti
wszystko podpięte do monitora lg 27” 144hz UHD
klawiatura i mysz logi

stary komp:
jakis intel sandy bridge 6 core chłodzenie powietrzem
64 gb ram
system 256 gb nvme
dane 4x 1tb ssd
obudowa fractal design define zawalona wentylatorami
zasilacz 1kw fractal

obecny PC to był bardzo mocny sprzet w 2015, składany był pod wiedźmina 3 ale teraz juz jest troche leciwy i procek dyski sa wąskim gardłem dla gfx. zreszta wtedy używałem monitora 60hz i qhd wiec spokojnie nawet do teraz by bylo dobrze. ale po zmianie monitora trzeba zmienic w końcu bebechy:)

1 polubienie

a jak ńie chce sie kombinowac to na purepc sa gotowce w zależności od preferencji procesor i ilości szmalu do stracenia :slight_smile:

1 polubienie

miał ktoś doczynienia z APRami ws Apple Financial Services? Z którymi jest najlepszy kontakt i obsługa?
Ewentualnie jakieś porady w kwestii takiego finansowania (leasing operacyjny) inny niż AFS?

W końcu będziecie mieć normalne AoD. Przynajmniej na iP 14 Pro.

3 polubienia

5 polubień

Ja pierdziele, nareszcie

Also: Karaoke

I jeszcze self repair w Polsce. Ja to uważam za głupotę, ale tak czy siak lepiej, że jest, niż nie:

5 polubień