Apple Watch - temat ogólny i dyskusja

Jak jebnie to mogę wrócić do Apple Watcha albo czegoś innego. Powiem więcej. Pewnie jebnie, bo jest kosmicznie drogie, wiec nie spodziewałbym się mega dużej liczby klientów.

Chwilowo powstrzymuje mnie jeszcze zamykanie kółek, ale z dnia na dzień coraz mniej o nich myśle.

A ja używam watcha głównie po to, żeby cieszyć się ciszą. Ale czasem zegarek trzeba zdjąć z łapy i chciałbym żeby w takiej sytuacji telefon się odciszał (a potem znów wyciszał po założeniu zegarka), bo telefon potrafi sobie leżeć gdzieś daleko na szafce i samej wibracji nie słyszę. Kojarzycie, czy coś takiego jest możliwe w jabłkowym ekosystemie? Jakieś fancy skróty albo opcje dostępności?

1 polubienie

Gratulacje. Ja nawet tego nie sprawdzam. Jak się zamkną to się zamkną. Jak nie to nie I tyle :man_shrugging:

Ja z kolei chciałem się pozbyć AW i zacząć używać Whoopa jako uzupełnienie garmina. Kilku znajomych używa w taki sposób i sobie chwalą (nie sądzę, że głupio im przyznać że żałują wydania tyle na subskrypcje). Podobno daje dokładniejsze dane niż garmin jeśli chodzi o regenerację i nie trzeba ładować co dzień jak AW.

1 polubienie

Bardzo chcialem to usłyszeć. Wielkie dzięki.
Jeszcze pare dni pomyśle, ale kusi.
Zwłaszcza, ze powoli robi się dobry moment na kupowanie zegarków po covidowym szale.

Powiem tylko tyle, lubię AppleCare. :sunglasses:

5 polubień

Podobno ludzie dzieła się na tych co lubią albo nie używali :upside_down_face:

5 polubień

A co robiłeś?

Bluetooth stracił zasięg, działał tylko jak zegarek trzymałem przy głowie. :sweat_smile: Ale gwoździem do trumny był spadek baterii z typowych 20%-30% na drugi dzień, do 0% około 01:00.

Poszedł do serwisu, miało być około 10 dni czekania na naprawę. Tego samego dnia wieczorem wysłali nowy.

Napisałem, że Apple Care, ale w sumie zegarek miał ledwo rok. To chyba się załapał na gwarancje. :thinking:

5 polubień

Czy ktoś tez zauważył ze brakuje skrótu do odtwarzacza?

Nie wiem czy nie po aktualizacji przestała mi się wyświetlać Ikona odtwarzacza u góry tarczy, można było szybko przez to kliknąć i wyświetlić opcje odtwarzacza, a teraz tego brakuje?

Update:
Ta ikonka się nie wyświetla:

1 polubienie

usunęli to w WatchOS 9 niestety…

1 polubienie

jeżeli można to jakkolwiek nazwać rozwiązaniem, to mam teraz ustawione żeby przywoływało automatycznie Now Playing, gdy coś gra

tak samo mam Now Playing w docku, więc to w sumie jedno kliknięcie więcej niż z tej małej ikonki, a w sumie przez duże palce nigdy mi się nie udawało trafić w nią za pierwszym razem

Dzięki :slight_smile: jesteśmy ciekawy co było powodem rezygnacji z tej funkcji :stuck_out_tongue:

1 polubienie

to jest chyba włączone domyślnie, wiesz jak to wyłączyć?

Watch.app → General → Auto-Launch → Auto-Launch Audio Apps :ballot_box_with_check:

na zegarku tak samo, w settingsach

3 polubienia

dziękuję dobry człowieku

1 polubienie

Cześć Wam, poszukuję osób, które ze zwykłego Apple Watch (czytaj SE, 6, 7, 8) przeszły na Ultra 1 gen. Czy jest coś (oprócz baterii) co jakoś mocno stoi za ultrasem?
Myślę czy go nie kupić, ale nie wiem czy jest większy sens w porównaniu do np. 8.
Dzięki za porady!

jak nurkujesz albo freediving amatorsko to nawet sie nie zastanawiaj tylko bierz:)
ja i to i to robię i nie musze wielkiej czeskiej (@Tadek ) kolubryny targać na jakieś leazy nurkowania :slight_smile:

2 polubienia

Nurkowanie to (jeszcze) nie :wink:
Ale wyszedłem kiedyś z basenu z zalanym AW SE.
Na szczęście wymienili w MM na gwarancji.
Zgadzam się z Tobą, aspekt “wodny” jest bardzo ważny, nawet dla mnie.

Bateria to największy plus tego zegarka. Mam go od stycznia i kondycja na poziomie 100%. Dodatkowo większy i jaśniejszy ekran, lepszy głośnik i mikrofon, action button - używam codziennie w powiązaniu ze skrótami. Lubie duże zegarki ale czasami nie mieści się pod mankietem koszuli.

1 polubienie