Apple Watch - temat ogólny i dyskusja

Ja z S3 byłem bardziej zadowolony niż z S5…

1 polubienie

Czemu?

Głównie przez baterię… s3 na oko wyciągał o 1/3 lepsze wyniki na baterii niż s5. Jednak po zmianie tarczy na bardziej energooszczędną (oczywiście ekran bez ciagłego podświetlenia.) wyciągam 2 dni bez treningu.
Na początku miałem też problem z lagami systemu (Po naciśnięciu korony czekałem kilka sekund zanim ekran się podświetlił) w sumie to do teraz ma chrupnięcia takie jak s3.

Qrde, teraz aż się zacząłem zastanawiać :smiley: Bo ciągle się biję z myślami, z jednej strony AW5, z drugiej jakiś tani garmin/polar.
Tylko, że ani garmin ani polar nie dadzą mi tego co AW i jak do tej pory byłem zdecydowany na AW5 tak z tym zabiłeś mi ćwieka trochę, bo jednak AW3 to połowa ceny prawie :confused:

Ja teraz pluje sobie w brodę bo chciałem kupić fenix ale wydawał mi się za duży…
Myślę że najlepszym możliwym wyborem jest zakup s4.

11 posts were split to a new topic: Dyskusje o księgowości

Nowy Appl… OPPO Watch xD

2 polubienia

Oczywiście. We wrześniu. Jak co roku.

1 polubienie

Stary :smiley:

Jeśli jesteś tech geekiem, a biorąc pod uwagę gdzie piszemy na pewno nim jesteś, to jeśli kupisz AW3 i za jakiś czas porównasz go z 4 lub 5 znajomego zacznie krwawić ci serce. Ekran w nowszych generacjach sprawia wrażenie, jakby był 2x większy od tych w starszych + AW3 mimo, że może i dzisiaj jeszcze trzyma poziom, jest wiekowym sprzętem i z kolejnymi wersjami watchOS zacznie odstawać, więc nie jest specjalnie przyszłościowym rozwiązaniem.

IMHO AW3 to na dzisiaj rozsądne wyjscie tylko dla ludzi niespecjalnie związanych z technologią. Albo rodziców-gadżeciarzy :stuck_out_tongue:

5 polubień

No i czekałem na taką odpowiedz :grinning:
Teraz przynajmniej sam przed sobą mam uzasadnienie dlaczego warto wydać tyle kasy :crazy_face:

Ja chyba poczekam z kolejnym na generację, która będzie w stanie wytrzymać od piątku rano do poniedziałku wieczorem na jednym ładowaniu. Często łapałem się na tym, że nie biorę AW ze sobą na weekend bo nie chce mi się odpinać ładowarki (miałem ją przypiętą trytytkami obok biurka). Jak tylko będzie taki w sprzedaży - shut up and take my money Apple!

Ja bym brał albo AW4, albo poczekał te pół roku na AW6. AW3 odpuść, w tym przypadku rozmiar ma znaczenie :grinning:

Problemem jest to, że czekać zawsze można, w nieskończoność :smiley:
AW5 ma jednak kilka zalet które widzę, zwłaszcza niegasnący ekran i więcej pamięci na podcasty :smiley:

Dla mnie game changer będzie możliwość naładowania zegarka telefonem. Podobno 11 pro ma już hardware, jeżeli aw6 będzie to miał to biorę w ciemno.

2 polubienia

Przez okres kwarantanny coraz mniej czuję potrzebę posiadania AW więc chętnie poczytam do czego używacie swoich zegarków i chętnie czymś się zainspiruję. Jeśli o mnie chodzi to:

Analiza snu - AutoSleep (chociaż nie wiem w sumie po co to robię :man_shrugging: )
Aktywność - kroki, treningi, wstawanie przynajmniej raz na godzinę
Komunikacja - szybkie zerknięcie czy mail, sms, albo wiadomość na messengerze jest istotna

Czasami sprawdzam też godzinę.

1 polubienie

Tez uzywam AutoSleep, mam schize na punkcie glebokiego snu. Ostatnio tez interesuje sie HRV. Aktywnosc wiadomo, target 500 kcal. Oddech ze wzgledu na wspomniane HRV. Komunikacja identycznie.

1 polubienie

A ja na kwarantannie właśnie pierwszy raz po długiej przerwie wyciągnąłem swoje Series4, dwa powody: odpalanie AnyList na zegarku, płacenie zegarkiem. Wspólny mianownik: wkurzające odblokowywanie telefonu w masce.

2 polubienia

O! Płacenie to prawda, chociaż ja robiłem to tylko kilka razy przez te kilka miesięcy posiadania AW. Nie wyczułem jeszcze jak go przykładać do terminala i zawsze jakoś dziwnie wykręcam tę rekę, żeby zapłacić xD

@lexwon
Byłbyś wstanie podać jakieś materiały odnośnie analizy snu? Albo przynajmniej jakieś tl;dr co próbować poprawiać, w jakie wartości celować?

1 polubienie

Czy jest jakaś apka która powiadomi mnie o rozłączeniu zegarka z telefonem?
Tak aby zdziałało to niezawodnie.

1 polubienie

Czy ten AutoSleep działa dobrze i jest warty monet? W sumie to jestem ciekawa tego trackowania snu, bo i tak śpię w zegarku. Widzę, że wszędzie piszą, że jest na pierwszym miejscu w swojej kategorii, ale np. w App Store pierwsze opinie to, że nie ogarnia dobrze kiedy rzeczywiście zasnąłeś, tylko że leżysz. :woman_shrugging:t3: