Apple Watch - który wybrać

Cześć zastanawiam się nad zakupem Apple Watcha. Który teraz jest najbardziej opłacalny? Czy opłaca się dopłacać do cellular? Czy 16 GB wystarczy, czy lepiej mieć 32GB pamięci. Ja sam zastanawiam nad używanym. Czy wybrać serię 4, czy 5 i pomiędzy lte a gps.

1 polubienie

Przed podobnym wyborem stałem 2 lata temu, nie wiem jaki masz budżet i potrzeby ale ja mogę powiedzieć co ja bym zrobił. 2 lata temu zastanawiałem się czy kupić 3 czy 4 i wziąłem 4 z cellularem aluminiowy i to był bardzo dobry wybór. Teraz będę zmieniał tylko, ze czekam na 7 bo ten jeszcze bardzo dobrze działa. Jednak 7 na pewno wezmę wersje z lepszych materiałów (nie wiem co będzie) bo aluminiowy mi się porysował. Sugeruje, żebyś się zastanowił nawet nad 6. Ale to tylko moja opinia :slightly_smiling_face:

Wow, co robisz na co dzień, że porysowałeś to aluminium? Miałem dwa watche i jeszcze mi się nie udało.

Budżet 1000-1600 zł. Ciężko na Śląsku znaleźć coś sensownego i nieporysowanego a chciałbym zobaczyć go przed zakupem. Seria 6 w tej cenie to tylko gps.

Jak szukam to dużo porysowanych jest.

Ale mowa o kopercie czy o szkle?

Co do pamięci to imo 16GB na spokojnie wystarczy, trzeba by mieć naprawdę dużo podcastów i muzyki offline żeby te pamięć zapełnić.

I to i to potrafi być bardzo porysowane. Wiem że to nie nowe, ale jak już kupować to jak najlepszy.

Ja miałem ten sam dylemat. Wziąłem 6 bez cellular z tego powodu ze:

  1. Pandemia i naprawdę stacjonarniejszy tryb życia a brak sim wydłuża już i tak niedługi czas pracy na baterii
  2. Cena
  3. Mam mini wiec momenty w których wychodzę bez telefonu w zasadzie nie ma.
1 polubienie

Wszystko zależy od tego, w jakich godzinach biegasz, chodzisz na siłownie, czy tam inne pływasz. Sam wiesz, czy musisz być wtedy online, czy nie. Bo tak naprawdę tylko wtedy posiadanie Cellular ma znaczenie. Wrzucenie playlist, czy kolejki podcastow na AW to nie jest jakoś strasznie skomplikowana rzecz :wink:
W Series 6 oba modele mają 32GB (ale 16 tez na luzie wystarcza)
Jeśli możesz naciągnąć budżet do S6, to bierz - będzie Ci dłużej sluzyc + masz mierzenie tlenu. Jeśli nie, to S5, bo S4 nie ma always on display.

3 polubienia

Ja ciągle dojrzewam do tej decyzji, ale wiem, że cellular nie wezmę. W czasie lockdown praktycznie nie skorzystam a później znów będzie słabo bo to tylko jeden kraj gdzie to będzie działało.

Mówię o szkle, fotel w samochodzie przestawiałem i chyba wtedy go porysowałem XD

Akurat z bateria muszę się zgodzić, przed tym jak nie miałem cellulara to dłużej wytrzymywał na bateri

Jeśli nie przeszkadza Ci telefon w kieszeni podczas biegania, to nie ma sensu.
Tylko to Ci mocno ogranicza wybór spodenek do biegania. UA robi fajne, gdzie się tel chowa z tylu wzdłuż gumki, wiec się nie majta.

ALE:
Uczucie biegania w lato jedynie z Apple Watchem i słuchawkami to jest absolutne mistrzostwo świata. Chyba, ze możesz sobie pozwolić na bycie offline wtedy, to bez problemu.

1 polubienie

A może by tak dozbierać i kupić podstawowa wersje 6? Bo w sumie 300 zł brakuje

2 polubienia

Jak najbardziej - nie jestem chirurgiem, nie muszę być na dyżurze więc mogę sobie wyjść z domu będąc offline xd

Fakt, kusi trochę ale to by oznaczało zmianę dostawcy telefonu na takiego który wspiera esim w Apple Watch. No i jak pojadę poza uk to i tak to działać nie będzie (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) i to jest słabe.

Roaming nie będzie działać na Apple Watchu.
Also, po co cebulować z jakimiś dziwnymi operatorami, którzy nie oferują podstawowych usług? Bo w dzisiejszych czasach wsparcie dla AW to - zwłaszcza w UK - już jest podstawowa usługa.
Mam gdzieś kartę EE payg na wizyty w UK i bardzo sobie chwale jakość usług i obsługi.
Polecam.

A co powiecie na Apple Watch se? W sumie w moim przedziale cenowym mógłbym mieć nowy z lte.

Bo mi wiara nie pozwala przepłacać - oferta ee w porównaniu do giffgaff jest strasznie droga xd

Ale to już trochę OT się robi :joy:

Moim zdaniem całkiem spoko opcja, ale nie masz czujnika natleniania krwi i EKG i U1 chipu (może do czegoś fajnego będzie wykorzystywany w przyszłości kto wie), poz tym SE ma słabszy procesor, wiec 6 jest bardziej przyszłościowa

Moim zdaniem kupowanie SE, jeśli możesz jeszcze znaleźć nowe S5 jest kiepskim pomysłem.
Jedyne co SE ma „lepsze”, to nowsza generacje sensorów i wysokościomierz, a tracisz EKG i always on display.
Procesory w S5 i SE są takie same.

2 polubienia