Apple TV kilka pytań

Hej, Majstry
Kupiłem nowe Apple TV i mam kilka pytań/problemów:

  1. Czy działa Wam Siri? Nie potrafię ustawić języka ani lokalizacji odpowiednio, żeby Siri zadziałało. Owszem, można włączyć AppleTV mówiąc: Hey Siri switch… ale nie działa przycisk na pilocie.
  2. Czy u Was działa opcja wyłączania telewizora z pilota Apple? Owszem, wciskają przycisk ekranu na Apple remote włącza się i telewizor, i ATV ale niestety nie da się wyłączyć obu urządzeń z jednego pilota.
    Telewizor TCL.
  3. Czy doszło u Was do automatycznego scalenia HomePoda i ATV? Puszczając muzykę z telefonu teraz jest możliwość wybrania tylko ATV+HomePod. Tak, muzyka z TV idzie do homepoda, który gra zaskakująco dobrze i głośno

Tsenkju from the małtejn. :mountain:

ad. 1
Nie będzie ci działać Siri. Chyba, że twój login jest z kraju, gdzie Siri jest obsługiwana.
ad. 2
Działa włączenie i wyłączenie w TV Samsunga. Nie pamiętam abym coś specjalnie musiał ustawiać aby się tak zadziało.

Ad2. Musisz sprawdzić czy hdmicec jest włączony żeby sterowanie po hdmi działało.

Ad3. Tak. Jak się ustawi domyślne wyjście homepod to traktuje jak jedno urzedzenie.

Ja tylko dodam, że hdmi cec nie jest takim standardem jak się wydaje i nie zawsze wszystkie “polecenia” się pokrywają. U mnie jest tak np, że mogę włączyć, mogę nacisnąć play, ale już nie działa pauza i wyłączanie.

ad 1 słabo z Siri, może jakoś to rozwiążą kiedyś, bo przecież na telefonie czy kompie działa normalnie XD
ad 2 Właśnie wszystko mam włączone zgodnie z instrukcjami, może to kwestia telewizora bardziej.
ad 3 Dzięki :heart:

Dziękuję Wam bardzo.

1 polubienie

Ja nie na temat ale nie będę tworzyć nowego dla jednego pytania wiec podpinam się.

Używa ktoś infuse app na Apple TV? Mam NAS a na nim trochę linuxa i chciałem sobie coś obejrzeć dzisiaj, aplikacja kiedyś działała ale nie otwierałem jej wieki i dziś się wysypywala, wiec skasowałem i zainstalowałem ponownie, teraz nowa wersja przy odpalaniu „linuxa” wymaga płacenia za jakiś pakiet. Ktoś wie jakie formaty tego wymagają? Albo może jest jakaś inna dobra aplikacja do tego tez? :thinking:

mkv na pewno wymaga subskrypcji. Czyli torrentowe seriale. Nie wiem jak h.265.
Może tez. Ale za Infuse naprawdę warto płacić. To sztos program.

2 polubienia

Płacisz? :thinking:

Ogólnie jak pamietam poprzednią wersje to coś mi tam nie czytało zbytnio i nie używałem kilka lat a teraz jak wróciłem do niej bo odkopałem NAS to wow, wygląda nieźle, tylko że ja bardzo sporadycznie z tego korzystam i w tym problem.

Dziwie się że nie ma żadnej alternatywy, albo po prostu nie trafiłem na nic.

Dziesięć dolków rocznie to jakby mi dopłacali. 50 też bym dał.

3 polubienia

Płacę za Infuse od lat, on nie ma alternatywy.

2 polubienia

Infuse jest płatne od niepamiętnych czasów i ma opcję lifetime. U mnie nawet przy niezbyt wielkiej bibliotece zjadało bardzo dużo miejsca na aTV i przez to musiałem od nowa ją skanować regularnie.

1 polubienie

A plex sprawdzałeś? Ja używam z powodzeniem za darmo.

plex mi nie działa, albo nie ogarniam albo coś na froncie sieć - synology

a co konkretnie zjadało to miejsce?

Możliwe, że kwietniowy update załatał problem z przepełnionym cachem.

1 polubienie

#protip MKV jako kontener zawiera najczęściej kodek x264 w środku, który można bez kompresji remuxować do kontenera MOV/MP4 z kodekiem h264.
Nie pamiętam tylko czy z x265 do h265 też tak się da. W każdym razie MOV/MP4 to już Apple-friendly pliki i jak nie Infuse to inne softy to łykną łatwiej

Czy jest różnica jakim kablem hdmi połączę się z telewizorem? Jeśli tak, polecicie coś?

zalezy co z czym łączysz

jeżeli masz ATV 4K i ekran UHD z HDMI 2.0, to potrzebny będzie kabel Premium/Ultra High Speed, żeby osłużyć 4K@60fps i wyżej

np. taki będzie ok

Większość kabli HDMI nie spełnia tego co ma w specyfikacji. Linus kupił kiedyś za małą fortunę sprzęt do testów kabli HDMI i sporo okablowania. Najprościej kupić Amazon Basics.

na polskim amazonie chyba nie ma kabli HDMI Amazon Basics

ten Baseusa mam i używam z ATV 4K 2022, póki co bez zaastrzeżeń

No ale masz całe EU do dyspozycji. Ja dziś z USA DisplayPort–USB C dostałem. Wciąż się opłacało, chociaż akurat DisplayPort to cięższy temat niż HDMI. W HDMI do póki nie potrzebujesz 120 Hz HDR 4K to większość aktualnych kabli powinno ogarnąć.

1 polubienie