Aplikacje na Macbooku

Możesz jeszcze zrobić duplikat appki pod inną nazwą i też powinno zadziałać, więc jeśli nie potrzebujesz kilkunastu instancji, to pewnie będzie najwygodniejsza opcja.

Edit:
O, wymyślamy koło na nowo, a ludzie już o tym w internecie dyskutowali. Widzę, że gość tam wrzucił swój skrypt, jak chcesz iść tą drogą.
A jak już przy tym jesteśmy, to do czego potrzebujesz takiego setupu?

Też mnie to strasznie zaciekawiło :open_mouth:

Warto przypomnieć, że zapasowo i na szybko zawsze można użyć kalkulatora w Spotlight.

Mam nadzieję, że pomogłem.

1 polubienie

Nowa-stara praca, nowy komp, więc zrobiłem listę rzeczy, które trzeba zainstalować. Niby dużo, niby mało - wszystkiego używam

1 polubienie

Homebrew bundle twoim przyjacielem w tym momencie :slight_smile:

3 polubienia

A to instaluje jednocześnie rzeczy z AppStore i z DMG, ściągając je?

brew potrafi instalowac rozne rzeczy, nawet takie co sa w Appstore. Nigdy nie sprawdzalem czy sa one potem tam widoczne.

Właśnie sprawdziłem, instalując przez mas install... pojawia się też w App Store jako zainstalowana :smiley:

I tak, pobiera jednocześnie DMG, które zainstalowaliśmy przez brew [cask] install... oraz te z App Store.

Do tego mackup (kopiuje ci pliki konfiguracyjne pokroju .zshrc i Application Support do chmury i je symlinkuje do poprzednich lokalizacji) z jakimś backupem plików nad którymi pracujesz i już przeprowadzka między Macami niestraszna :smiley:

3 polubienia

Czy zna ktoś jakiś dobry converter wideo, audio itp na maca? najlepiej z Mac appstore

A co dokładnie potrzebujesz zrobić?

Bo jest kilka fajnych appek z różnych kategorii

Potrzebuje takiego wszechstronnego konwertera, którym będę mógł przekonwertować np mov na mp4 itp

1 polubienie

Handbrake

3 polubienia

No to jak wyżej, Handbrake do typowych konwersji

I subler do remuxowania np MOV/MKV do MP4, idealny do przepisywania strumienia x264/265 z jednego kontenera do drugiego, bez konwersji - szybko i wydajnie

2 polubienia

Czemu ja nigdy o tym nie słyszałem, to jest genialne. Przetestowałem już na ssh na swoim serwerze i wyskakuje monit systemowy, żeby uwierzytelnić logowanie kluczem przez TouchID lub na Apple Watchu. A że prywatny klucz zostaje na Secure Enclave, to nawet nie można go samemu wyeksportować, więc znika niebezpieczeństwo wycieku go gdzieś. Piękne.

2 polubienia

KeePass z odpowiednia wtyczka ma to na Windows odkad pamietam