­čĆŽ Aplikacje do bud┼╝etowania

Po roku u┼╝ywania YNAB w stylu on the wagon / off the wagon mog─Ö z czystym sumieniem powiedzie─ç ┼╝e ta aplikacja zrobi┼éa najwi─Öcej dla moich pieni─Ödzy. Sama koncepcja mocno pomaga zw┼éaszcza jak kto┼Ť ma cz─Öste impulsy zakupowe.

2 polubienia

Ja jestem jeszcze na trialu, a ju┼╝ widz─Ö jak niesamowity potencja┼é ma ta aplikacja! Dzi─Öki zerkaniu w bud┼╝ety zapisane w YNAB chyba pierwszy raz w ┼╝yciu powstrzyma┼éem si─Ö przed jakim┼Ť impulsywnym zakupem :o a jednocze┼Ťnie ┼éatwo mo┼╝na te pieni─ůdze przesy┼éa─ç z jednego kategorii do drugiej, na wypadek nieprzewidzianych wydatk├│w itp. Po miesi─ůcach jak nie latach poszukiwa┼ä wiem ┼╝e to jest ta apka kt├│rej szuka┼éem :slight_smile: (mimo tego co pisa┼éem kilka post├│w wy┼╝ej o Actual haha

App Store
Google Play

a znacie jakis program ktory godnie zastapi excela przy inwestowaniu? Kilka portfeli, roznego rodzaju aktywa (od fizycznego zlota do akcji obligacji walut), wielowalutowy, i najlepiej selfhosted, bo nie chce sie dzielic detalami finansowymi z kimkolwiek w sieci.
Idealnie gdyby potrafil sie np podlaczyc do roznych kont i sciagnac ich stany, ale podejrzewam ze cos takiego jest prawie niemozliwe
Chcialbym aby potrafil liczyc proporcje roznych aktywow w portfelu, potrafil podac zsumowany biezacy stan finansow, oraz jakies proste prognozy typu "przy obecnych warunkach dane aktywo urosnie tyle i tyle do tego roku)

2 polubienia

Szukam czego┼Ť ┼éadniejszego ni┼╝ excel na iOS

• darmowa (bez jednorazowych i miesi─Öcznych op┼éat)
  • opcja tworzenia kategorii
  • nie potrzebuje po┼é─ůczenia z bankami i portfelami itp
  • w z┼é ale je┼Ťli s─ů inne waluty to ok (np GBP)
  • chce widzie─ç na jak─ů kategori─Ö wyda┼éem ile kasy
  • podsumowanie ca┼éych wydatk├│w jakie tam wpisa┼éem.

Potrzebuje zrobi─ç sobie spis wydatk├│w na pewny cel, z podzia┼éem na kategorie, tak ┼╝ebym widzia┼é ile wyda┼éem na poszczeg├│lne kategorie i ile ca┼éo┼Ťciowo, jest co┼Ť co mo┼╝ecie poleci─ç? Istnieje co┼Ť takiego w ┼Ťwiecie finanse ?

Ps. Żeby oczy nie krwawiły jak przy excel :wink:

Numbers ewent. Airtable :thinking:

1 polubienie

Miesi─ůc temu zacz─ů┼éem korzysta─ç z Expenses, jako trackera codziennych wydatk├│w.

Chcia┼éem wpisywa─ç wydatki r─Öcznie by lepiej czu─ç gdzie uciekaj─ů mi pieni─ůdze. Aplikacja jest tania, ┼éadna, ma synchro iCloud z Mac, nie ma subskrypcji, a wszystko mo┼╝na eksportowa─ç do csv.
Generalnie bardzo polecam, je┼Ťli kto┼Ť chce w prosty spos├│b ┼Ťledzi─ç wydatki bez wodotrysk├│w.
A do ┼Ťledzenia oszcz─Ödno┼Ťci, inwestycji itp to tylko Excel/Google Sheets.

1 polubienie

Cze┼Ť─ç, z koleg─ů te┼╝ rozwijamy od dw├│ch lat aplikacj─Ö easybudget.pl
Nasza idea to mix rozwi─ůza┼ä konkurencji - do prowadzenia bud┼╝etu domowego systemem kopertowym.

Dost─Öpna jest online i jako PWA (do zainstalowania na telefonie/tablecie).
Skupiamy si─Ö tylko na Polsce w zwi─ůzku z czym p├│ki co dost─Öpne wy┼é─ůcznie z┼éot├│wki/j─Özyk polski. Mamy 35 dniowy okres pr├│bny, a p├│┼║niej niedroga subskrypcja.

Nasze funkcjonalno┼Ť─çi to m.in.:

• kategoryzacja / planowanie / spisywanie przychod├│w i wydatk├│w
  • szablony transakcji (np. do definiowania transakcji cyklicznych)
  • import transakcji z bank├│w / eksport bud┼╝etu (plany+transakcje) do csv (jak kto┼Ť lubi dodatkowo przeanalizowa─ç w excelu lub w Power BI :D)
  • wsp├│┼édzielenie bud┼╝et├│w
  • statystyki/rozliczenia
4 polubienia

Wyglada naprawde fajnie! Ju┼╝ si─Ö ba┼éem ze jest tylko strona, ale na szcz─Ö┼Ťcie jest dobrze dzia┼éaj─ůce PWA.
Czy apka obsługuje może inne waluty? Nie mogę tego znaleźć nigdzie.

Ale ┼Ťmiesznie lewituj─ůcy plus na g┼é├│wnej stronie :smile:

1 polubienie

My┼Ťl─Ö, ┼╝e odpowied┼║ znajduje si─Ö w pocz─ůtkowym komentarzu

4 polubienia

Dobra, nie umiem dzi┼Ť czyta─ç. Dzi─Öki! :grinning:

3 polubienia

Dzi─Öki za pozytywny feedback!
Tak jak napisałem - apka obsługuje jedynie złotówki, ale każda sugestia jest ważna i nie wykluczam, że dodamy więcej opcji!

Jak masz jeszcze jakie┼Ť pomys┼éy to wal ┼Ťmia┼éo tutaj lub odpisz na maila powitalnego to porozmawiamy :slight_smile:

do os├│b, kt├│re korzystaj─ů z MoneyPro - jak si─Ö edytuje p┼éatno┼Ťci generowane automatycznie (te powtarzajace si─Ö). Kiedy┼Ť tak─ů ustawi┼éem ze sta┼é─ů kwot─ů ale chcia┼ébym aby ju┼╝ si─Ö nie generowa┼éa i nie moge znale┼║─ç gdzie tego szuka─ç.

Bud┼╝et - twoja p┼éatno┼Ť─ç, klikasz w ÔÇťmiesi─ÖcznieÔÇŁ i tam zaznaczasz do kiedy ma by─ç powtarzalna albo je┼Ťli jej ju┼╝ nie chcesz to ÔÇťusu┼äÔÇŁ

1 polubienie

Ale to zmieniasz wtedy wysoko┼Ť─ç bud┼╝etu a nie p┼éatno┼Ť─ç cykliczna.

A jak wejd─Ö w dana p┼éatno┼Ť─ç to mam tylko opcje ÔÇ×zap┼éaconeÔÇŁ i ÔÇ×rozliczoneÔÇŁ.

A dobra, wiem chyba o co ci chodzi.
Mo┼╝esz zmieni─ç liczb─Ö powtarzaj─ůcych si─Ö transakcji w ustawieniach swojego urz─ůdzenia iOS. Przejd┼║ do Ustawienia iOS > Money Pro > Powt├│rz Transakcje. Na Mac otw├│rz menu g┼é├│wne i wybierz Money Pro > Preferencje > Powt├│rz Transakcje. ┼╗eby wy┼é─ůczy─ç funkcje Powt├│rz Transakcje, wybierz Poka┼╝ > ┼╗adne.

te┼╝ nie to. Jak si─Ö tworzy transakcje to mo┼╝na j─ů ustawi─ç jako automatic i repeat.

No i tak musia┼éem sobie kiedy┼Ť ustawi─ç jako powtarzaj─ůc─ů si─Ö p┼éatno┼Ť─ç. Ale teraz ju┼╝ nie chc─Ö. Jak wchodz─Ö w edycj─Ö p┼éatno┼Ťci, kt├│ra si─Ö wygenerowa┼éa automatycznie to nie ma opcji, ┼╝eby zako┼äczy─ç jej generowanie. Mo┼╝na tylko usun─ů─ç t─ů wygenerowan─ů

No to w sumie nie wiem :slight_smile: Nie ustawiam tego, bo wol─Ö r─Öcznie kontrolowa─ç.

Moze musisz pierwsza instancje tej transakcji?