🏦 Aplikacje do budżetowania

Korzystałem z YNAB głównie dlatego, że było to pierwsze co mi wpadło w ręce, a również mają studencką zniżkę i dają subskrypcję na rok. Ale coś mi ostatnio nie podchodziło, doszło do tego, że od 2-3 miesięcy nawet tam nie wszedłem. Postanowiłem poszukać czegoś nowego, sprawdziłem wszystkie rekomendacje z powyższego tematu i zdecyduję się chyba na Spendee. Dlatego dzięki za polecenie tego @Piotr_Celigowski Podoba mi się, że ma integracje z polskimi bankami, imo fajniejszy UI i UX od YNAB, no i jest tańszy. Wiadomo, nie mam jeszcze wyrobionej oceny, to są jedynie wnioski po kilku minutach klikania. Mam nadzieje, że oni też dadzą coś biednemu studentowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i będę miał okazję potestować dłużej niz 7 dni triala.

1 polubienie

Zawsze mozesz skorzystać z cebulki i w TestFlight sobie włączyć premiu🙈

3 polubienia

Jak działają te cebulki z TestFlight? Już któryś raz to widzę. Widzę tu np opcje lifetime za 480 zł. Wpisuje hasło do app stora, pieniędzy mi nie pobiera, a lifetime mam już wszędzie? Aż dziwne, ze coś takiego działa :open_mouth:

Nie wszędzie - coraz więcej developerów implementuje to poprawnie, że działa tylko w wersji beta :smiley: albo nawet pokazuje, że masz premium ale nie masz.

1 polubienie

Miałem właśnie kończyć przygodę ze spendee, ale dostałem dodatkowy bezcenny bodziec, do pozostania i dalszych testów, dzięki XD

1 polubienie

chyba boje się kliknąć :stuck_out_tongue:

Używałem większości z opisanych tu app’ek i z każdą było coś nie tak. Najdłużej bylem chyba z Money Pro (aż zorientowałem się, że miała problemy z synchronizacją :confused:), z YNAB (za dużo chyba wymagała ode mnie), z MoneyWiz (nie cierpię wyglądu ten aplikacji!), były i inne, nawet w Numbers przez jakiś czas spisywałem wydatki.
Ale od kilku miesięcy jestem z Pennies (‎Aplikacja Pennies – Budget and Expenses w App Store) i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Nie jest ona rozbudowana jak większość z w/w – ale to chyba jej największa zaleta. Jest prosta, intuicyjna, ładna, szybka i skuteczna. Aktualnie jest tylko na iPhone’a, ale lda chwila ma pojawić się wersja na Maca - choć ja chyba pozostanę tylko przy wersji na telefon. Polecam wypróbować :slight_smile:

2 polubienia

Patrząc, że używam tylko na telefonie to mnie to nie dotyczy, bo z czym się ma synchronizować? :smiley:

Ja Money Pro używałem czasem również na komputerze. Choć opcja synchronizacji przydaje się, gdy… na przykład zmienisz telefon :slight_smile: Traktowałem to jako pewnego rodzaju backup. W każdym razie jeżeli app’ka ma problem z danymi, i pokazuje je nieprawidłowo (a tak właśnie miałem z Money Pro) to jest to całkiem spory problem :slight_smile: Przynajmniej dla mnie. Choć było to dawno temu i podejrzewam że podobnych problemów już nie ma.

Jeśli chodzi o synchronizację to nie mam pojęcia, bo nie używam. Wolę mieć tylko na telefonie, bo jego mam zawsze przy sobie, a mam nawyk wpisywania wydatków od razu.
Co do backupu - można backup wyeksportować na iCloud i przenieść pomiędzy urządzeniami :smiley:

Ja używam często synchronizacji w MoneyPro, i rzeczywiście zdarzają się problemy. Ale zawsze wystarczy restart aplikacji zarówno w telefonie jak i komputerze, i wszystko zaczyna działać :slight_smile:

Jakby coś to jest promo na MacOS na Money Pro (z 30$ na 18$).

1 polubienie

Spendee ma teraz promo na lifetime wersje przez jeszcze pare h

Hej, a jak działa w YNAB przewalutowanie i transfery pomiędzy kontami walutowym?

Nie ma czegoś takiego. Budżet w jednej walucie robisz sobie.

Ja każdego pierwszego miesiąca przeliczam sobie wartość kont walutowych i krypto na złotówki. Różnice wrzucam w dedykowaną kategorię budżetu.

1 polubienie

Trochę bez sensu taki niepotrzebny workload :joy:

To aktualizacja stanu majątku :wink: ja szanuję takie podejście

1 polubienie

A ja dorzucę do listy Actual.

Taki bardziej zaawansowany i ładniejszy Excell, ale ja tego właśnie szukam. Daje dużą elastyczność i nie narzuca jedynego słusznego sposobu korzystania z apki. Desktop i mobile.

1 polubienie

Ja polecę swoją apkę Family Finance Tracker.
Web/mobile + synchronizacja i współdzielenie budżetów. Dodatkowo obsługa wielu walut. Jakbyście mieli pytania, dajcie znać

8 polubień