Aplikacja pogodowa

Jestem ciekaw jakich uzywacie. Ja w sumie tej od Google oraz Meteo. Ale dzis wpadlem na cos nowego
https://www.imgw.pl/wydarzenia/juz-jest-ciekawa-aktualizacja-aplikacji-mobilnej-imgw-pib-meteo-imgw-prognoza-dla-polski
i z tego co mowie wkrotce bedzie tez dla iOS

1 polubienie

Dark Sky i Ventusky.

Dark Sky

https://apps.apple.com/us/app/weather-line/id715319015

1 polubienie

Dzięki, testuję. Widżet pogodowy jest bardzo estetyczny

1 polubienie

U mnie na pokładzie 4. Testuje obecnie która najlepsza. Zacznę od 1 która moim zdaniem najlepiej się sprawdza czyli nasze rodzime Meteo. Na kolejnych miejscach WeatherPro (kupuje Premium chyba już od 4 lat). Ostatnie dwa miejsca to testy sprawdzalności. Foreca Weather oraz Underground Weather. Może komuś się przydadzą opisywane appki.

1 polubienie

Tak w ogóle to polską wersję robił z nudów yours truly, wiec jak znajdziesz jakiś błąd albo masz sugestie co do słownictwa, to dawaj znać.
(O błędzie w opisie widgetu wielodniowego wiem i będzie to poprawione w następnym updacie)

4 polubienia

Uzywam Norweskiej apki na Androida ktora zwie sie YR.
Calkiem fajna graficznie i co wazniejsze jak na pogode to dosyc dokladna. Co nie jest wcale takie pewne czasami.
Polecam

Testowałem kilka, poza ICM (do którego nie ma sensownej aplikacji) najlepiej się sprawdzał Dark Sky jako dostawca danych. Lokalizacja - okolice Warszawy.

Inne (np. Accu weather) nie dawały trafnych prognoz nawet na 2-6h do przodu.

Carrot - najlepszy model (ClimaCell) jak jestem w górach. W centralnej Polsce też się sprawdza ale w górach jest niemalże nieomylny.

Meteo ICM - używam z przyzwyczajenia. Nie uważam tej prognozy za przesadnie wiarygodną.

Windy - Ładne i całkiem dobre. Używa kilku modeli (ECMWF, GFS, METEOBLUE, ICON), które można że sobą porównać i wybrać sobie ten najlepszy (naszym zdaniem),

Monitor Burz - bo to nie prognoza tylko faktyczne zjawiska z radarów i raportów użytkowników,

Prognoza z Google - całkiem słaba ale wygodnie podgląda się najbliższe 10 dni.

1 polubienie

Do pogody lokalnej - Dąbrowski na Facebooku
Do pogody gdzieś dalej to zależy - ogólnie to sprawdzam pogodę w Google, daje ogólny podgląd. Jeśli jadę w jakieś bardziej popularne miejsce (na przykład większe miasto) to dodatkowo na Instagramie na podstawie lokalizacji - ludzie sami dają świetny podgląd na pogodę w danym miejscu :smiley:

Jestem pogodowym freakiem i dzięki za ten wątek :stuck_out_tongue: znajdę tu dla siebie wiele fajnych rzeczy :stuck_out_tongue:
Ja natomiast uzywam :

Windy - chyba wszyscy znacie
AccuWeather - ma super pierścień z informacja czy w ciągu godziny będzie padać i mocno się sprawdza
Burzowo.info - nic specjalnego, mapy burzowe i grzmi i wysyła powiadomienie, gdy nadchodzi burza :stuck_out_tongue:
Meteo IMGW - tez chyba wszyscy znają
Monitor Burz i kilka profili na fb typu łowcy burz itd. Polecam.

Kiedyś uzywalam pogody na żywo, była spoko ale mocno zjadała mi baterie (ale może coś się zmieniło od tego czasu).

#TeamCarrotWeather

6 polubień

Z ciekawości, jaki region? U mnie, okolice Warszawy, pokazuje “pochmurno” podczas gdy od dłuższego czasu pada.

Sprawdź sobie Ventusky. Mają też aplikację.

Sprawuje się lepiej niż systemowa od Apple?

Ciężko je porównać. Tym bardziej, że applowej pewnie z 5 lat nie uruchamiałem.

1 polubienie

Również #TeamCarrotWeather, deszcz również ale temperatury nie te :wink:

Ok zakupiłem i ja do testów.


Dajcie znać czy warto wchodzić w płatne Tiery bo z tego co widzę dochodzą tylko powiadomienia.

ja tak samo okolice Warszawy o.O Moze to jednak zbieg okolicznosci, ze u mnie przewaznie sie sprawdza.