Aplikacja pogodowa

Jestem ciekaw jakich uzywacie. Ja w sumie tej od Google oraz Meteo. Ale dzis wpadlem na cos nowego
https://www.imgw.pl/wydarzenia/juz-jest-ciekawa-aktualizacja-aplikacji-mobilnej-imgw-pib-meteo-imgw-prognoza-dla-polski
i z tego co mowie wkrotce bedzie tez dla iOS

1 polubienie

Dark Sky i Ventusky.

Dark Sky

1 polubienie

Dzi─Öki, testuj─Ö. Wid┼╝et pogodowy jest bardzo estetyczny

1 polubienie

U mnie na pok┼éadzie 4. Testuje obecnie kt├│ra najlepsza. Zaczn─Ö od 1 kt├│ra moim zdaniem najlepiej si─Ö sprawdza czyli nasze rodzime Meteo. Na kolejnych miejscach WeatherPro (kupuje Premium chyba ju┼╝ od 4 lat). Ostatnie dwa miejsca to testy sprawdzalno┼Ťci. Foreca Weather oraz Underground Weather. Mo┼╝e komu┼Ť si─Ö przydadz─ů opisywane appki.

1 polubienie

Tak w og├│le to polsk─ů wersj─Ö robi┼é z nud├│w yours truly, wiec jak znajdziesz jaki┼Ť b┼é─ůd albo masz sugestie co do s┼éownictwa, to dawaj zna─ç.
(O błędzie w opisie widgetu wielodniowego wiem i będzie to poprawione w następnym updacie)

4 polubienia

Uzywam Norweskiej apki na Androida ktora zwie sie YR.
Calkiem fajna graficznie i co wazniejsze jak na pogode to dosyc dokladna. Co nie jest wcale takie pewne czasami.
Polecam

Testowałem kilka, poza ICM (do którego nie ma sensownej aplikacji) najlepiej się sprawdzał Dark Sky jako dostawca danych. Lokalizacja - okolice Warszawy.

Inne (np. Accu weather) nie dawały trafnych prognoz nawet na 2-6h do przodu.

Carrot - najlepszy model (ClimaCell) jak jestem w g├│rach. W centralnej Polsce te┼╝ si─Ö sprawdza ale w g├│rach jest niemal┼╝e nieomylny.

Meteo ICM - u┼╝ywam z przyzwyczajenia. Nie uwa┼╝am tej prognozy za przesadnie wiarygodn─ů.

Windy - ┼üadne i ca┼ékiem dobre. U┼╝ywa kilku modeli (ECMWF, GFS, METEOBLUE, ICON), kt├│re mo┼╝na ┼╝e sob─ů por├│wna─ç i wybra─ç sobie ten najlepszy (naszym zdaniem),

Monitor Burz - bo to nie prognoza tylko faktyczne zjawiska z radar├│w i raport├│w u┼╝ytkownik├│w,

Prognoza z Google - ca┼ékiem s┼éaba ale wygodnie podgl─ůda si─Ö najbli┼╝sze 10 dni.

1 polubienie

Do pogody lokalnej - D─ůbrowski na Facebooku
Do pogody gdzie┼Ť dalej to zale┼╝y - og├│lnie to sprawdzam pogod─Ö w Google, daje og├│lny podgl─ůd. Je┼Ťli jad─Ö w jakie┼Ť bardziej popularne miejsce (na przyk┼éad wi─Öksze miasto) to dodatkowo na Instagramie na podstawie lokalizacji - ludzie sami daj─ů ┼Ťwietny podgl─ůd na pogod─Ö w danym miejscu :smiley:

Jestem pogodowym freakiem i dzi─Öki za ten w─ůtek :stuck_out_tongue: znajd─Ö tu dla siebie wiele fajnych rzeczy :stuck_out_tongue:
Ja natomiast uzywam :

Windy - chyba wszyscy znacie
AccuWeather - ma super pier┼Ťcie┼ä z informacja czy w ci─ůgu godziny b─Ödzie pada─ç i mocno si─Ö sprawdza
Burzowo.info - nic specjalnego, mapy burzowe i grzmi i wysyła powiadomienie, gdy nadchodzi burza :stuck_out_tongue:
Meteo IMGW - tez chyba wszyscy znaj─ů
Monitor Burz i kilka profili na fb typu łowcy burz itd. Polecam.

Kiedy┼Ť uzywalam pogody na ┼╝ywo, by┼éa spoko ale mocno zjada┼éa mi baterie (ale mo┼╝e co┼Ť si─Ö zmieni┼éo od tego czasu).

#TeamCarrotWeather

6 polubień

Z ciekawo┼Ťci, jaki region? U mnie, okolice Warszawy, pokazuje ÔÇťpochmurnoÔÇŁ podczas gdy od d┼éu┼╝szego czasu pada.

Sprawd┼║ sobie Ventusky. Maj─ů te┼╝ aplikacj─Ö.

Sprawuje si─Ö lepiej ni┼╝ systemowa od Apple?

Ciężko je porównać. Tym bardziej, że applowej pewnie z 5 lat nie uruchamiałem.

1 polubienie

R├│wnie┼╝ #TeamCarrotWeather, deszcz r├│wnie┼╝ ale temperatury nie te :wink:

Ok zakupiłem i ja do testów.

Dajcie zna─ç czy warto wchodzi─ç w p┼éatne Tiery bo z tego co widz─Ö dochodz─ů tylko powiadomienia.

ja tak samo okolice Warszawy o.O Moze to jednak zbieg okolicznosci, ze u mnie przewaznie sie sprawdza.