Aplikacja do robienia zdjęć

Było już o programach do edycji ale nie było o programach do robienia zdjęć.
Ja osobiście używam aplikacji z iOS a od jakiegoś czasu ProCamera.
Pochwalcie się jakich wy używacie aplikacji.

Zawsze i wszędzie combo Halide + Darkroom. Szczerze polecam.

Strzelasz RAW?

3 polubienia

Jak miałem lustrzankę to tylko i wyłącznie RAW, a teraz to różnie. Interesujący ten Halide. Można w nim edytować GO przed zrobieniem zdjęcia?

O jakiej edycji rozmawiamy? Ekspozycja itp.?

Głębia ostrości (rozmyte tło)

Nie posiadam XS żeby sprawdzić, ale zdziwiłbym się gdyby nie było takiej opcji.

Ja mam X i dodam ze większość aplikacji pozwala na edycje głębi dopiero po zrobieniu zdjęcia stąd to pytanie.

W tych artykułach masz pięknie opisane, jak Halide podchodzi do tematu zdjęć portretowych.

1 polubienie

Chyba zakupie

1 polubienie

Google Camera Mod

Halide + Lightroom. Częściej teraz Halide, chociaż mam wrażenie, że łatwiej obrabia mi się RAWy z Lightrooma.

Tez ostatnio korzystałem z aparatu w Lightroom, ale ostatecznie zamieniłem telefon na aparat kompaktowy.

1 polubienie

Ostatnio skusilem się na Halide… i tak średnio bym powiedział
Czy wam tryb portretowy dziala ok? Nie jestem w stanie zrobić ostrego zdjęcia w trybie portretowym-i nie chodzi o blur( który też nie jest zawsze ładnie odcina twarz), ale twarz nie jest ostra, na stockowej apce ok
iPhone X, IOS 13.6

Piszę z drugiej strony barykady, czyli Android. Do samego zdjęcia używam apki stockowej z Samsunga (mam S10). Robi zdjęcia w RAW, przynajmniej z głównej kamery. Po zrobieniu zdjecia to już różnie. Zwykle zaczynam od wywołania w Lightroom Mobile. Później, jeśli chcę zrobić okładkę na Stories, korzystam z Adobe Spark.

Z LM mam wykupioną subskrypcję, ma kilka fajnych funkcji w wersji premium.