Aplikacja do blokowania telemarketerów

Aplikacja z które od dłuższego czasu korzystałem Czyj to numer zniknęła z appstore. Zabolało mnie to bo regularnie chroniła mnie przed natrętnymi telefonami marketerów i naciągaczy.

Korzystacie z jakichś podobnych aplikacji pozwalających na blokowanie, albo przynajmniej oznaczenie spam-telefonów od marketerów, oszustów itd.? Macie coś do polecenia? Pytam oczywiście tylko o iOS.

A nie możesz jej pobrać z zakładki zakupione?

Ja używałem Hiya.

Trucaller chciałem, ale troche za drogo.

W ogóle nie wpadłem na to żeby stamtąd pobrać! Dzięki. Aczkolwiek aplikacja nie jest już chyba wspierana, więc nie można np. aktualizować bazy numerów.

Dzięki za propozycje alternatyw, też sobie obadam.

Polecam zapoznać się z tym wątkiem, w jaki sposób takie aplikacje działają

2 polubienia

Ja swego czasu testowałem truecaller i się sprawdzał, ale koniec końców zrezygnowałem - aż tyle różnych ludzi do mnie nie dzwoni, a czasami lubię się pośmiać :smiley:

Do mnie ostatnio szczególnie dzwonią masowo. Dosyć już mam tego po prostu :wink:

Ja używam truecaller. W darmowej wersji musisz aktualizować bazę ręcznie co jest lekko wkurzające, ale appka działa świetnie.

1 polubienie

Też używam Truecaller, ale przy takich appkach trzeba uważać, bo często nasza książka może pofrunąć w obce ręce niestety (chociaż polecam sprawdzić bo możliwe że Wasi znajomi w takich appkach już dawno “zesnowdenili” wasz numer i jakieś dane kontaktowe :smiley:).

1 polubienie

A ja po prostu jak odbiorę taki telefon to robię ten prosty trik

6 polubień

Amatorzy :stuck_out_tongue:

2 polubienia

teraz się wycwanili. Do mnie ostatnio dzwonią z różnych numerów, kierunkowy Bydgoszcz. Jeśli nie odbiorę to dzwonią dalej. Odrzucę to mam 2 kolejne połączenia z innych nr. Walka z hydrą… To powinno być prawnie zakazane! Jest to tak denerwujące i do tego nie znalazłem żadnej skutecznej ochrony…

Ja nie mogę sobie pozwolić na nieodbieranie nieznanych telefonów bo bym nie miał pracy :slight_smile:

1 polubienie

Zawsze mam schizę z taką sytuacją, że nie odbiorę ważnego telefonu.

3 polubienia

Panowie, gdzie wy te swoje numery podajecie, że tak do was dzwonią?:neutral_face: w ciągu ostatniego roku odebrałem jedno połączenie na temat garnków.

1 polubienie

Mam podobnie. Tyle że u mnie jest absolutne zero telefonów.

Tylko ja, odkąd pamiętam, zawsze pamiętałem żeby odznaczać wszędzie zezwolenie na przetwarzanie danych.

Rozwiązanie tego problemu istnieje ale jest bardzo nie user friendly, wymaga czasu i cierpliwości.

Należy telemarketera zapytać o firmę która dostarcza bazę danych klientów. Nie będą tego chcieli podać, ale jeżeli się nie rozłączy to cisnąć i eskalować. Jak już wiecie w której bazie danych jesteście - wniosek do tej firmy o usunięcie danych.

Dlaczego należy to robić w ten sposób: bazy danych się kupuje. Więc ta sama baza danych może być dostarczona do setek podmiotów telemarketerskich - prośba o wycofanie przy rozmowie z telemarketerem nic nie da bo oni nie są właścicielami bazy.

I tu zaczynają się schody bo jak Wam się uda dojść do tego że jesteście w bazie A i B, i napiszecie wniosek o wypisanie (nie podpierajcie się RODO bo to nie ma nic wspólnego jedno z drugim) i mimo to nadal będziecie otrzymywać telefony, wówczas trzeba pisać do UOKiK. Żmudne, ale da się.

Najgorzej jak będziecie w 10 różnych bazach.

No i nauczyć wszystkich naokoło żeby zawsze “Wyrażam zgodę…” było odtiknięte :slight_smile:

5 polubień

Ja nie mam wcale. Jeśli to ważne, to dostaniesz wiadomość albo maila zaraz po telefonie.
Wiadomości ta funkcja nie blokuje. Poza tym na upartego możesz sobie każdy taki numer wygooglować.
W żadne true callery się nie bawię, bo nie podoba mi się, ze jakaś firma, o której nic nie wiem ma mieć dostęp do mojej historii rozmów.
Żyje tak od ponad roku i jeszcze nic ważnego mnie nie ominęło :wink:

2 polubienia

albo o tym nie wiesz! :wink:

2 polubienia

Takie pytania nie mają niestety sensu, jak zadaję pytania to perfidnie kłamią, że mój numer wylosowali :slight_smile:

Jak tak odpowiedzą (a rozmowa jest nagrywana) wówczas uprzejmie informujesz, że bardzo chciałbyś się dowiedzieć nazwy firmy z której dzwonią ponieważ losowanie numerów jest w Polsce nielegalne, tym samym chciałbyś wiedzieć komu wręczyć pozew.

10 polubień

W tym momencie druga strona się błyskawicznie rozłącza, to walka z wiatrakami :slight_smile:

2 polubienia

Wystarczy ze masz jdg - dane w cedig są jawne.

1 polubienie