AP Wi-Fi pod IoT i nie tylko. Potrzbuję pomocy przy wyborze

Miał ktoś styczność z UAP-AC-LR lub MikroTik cAP ac?
Mam aktualnie podłączone 3 urządzenia IoT DIY a będzie ich o wiele więcej i 5 zwykłych urządzeń które obsługują 5GHz. Jako że mam router od operatora sprzed 10 lat :frowning: to miewam bardzo częste utraty połączenia Wi-Fi a nawet zawisanie się urządzenia. Więc pytanie brzmi co polecanie do domu i czy ktoś miał styczność z w.w. urządzeniami?

kup cos co ma w miare otwarty system operacyjny. Sa np urzadzenia z wbudowanym openwrt. Generalnie wlasny AP to podstawa, bo operatorzy daja rozne sprzety. Wlasny Ap to takze latwa zmiana operatora, bo zmieniasz tylko WAN, a wszstkie urzadzenia dzialaja tak jak do tej pory bez potrzeby rekonfiguracji

1 polubienie

Dodam jeszcze, że niektórzy (np ja) doceniają operatorów którzy umożliwiają przestawienie ich pudełka w tryb modemu. Dzięki temu mój stary router na openwrt ma na wanie adres publiczny i spięty jest z dyndns wiec zawsze ma ten sam adres :grinning:

1 polubienie

bierz mikrotika hap ac2 działa stabilnie, wydajnie, dobrze i koszt jest niewielki - tylko interfejs jest jak to @pawelorzech mówi “z dupy” :slight_smile:

z ciekawostek to warto sie zainteresowac czy router wspiera wireguard. Moj Asus AC68U mnie zaskoczyl bo nie wspiera :frowning:

Na OpenWRT mam WireGuard w Tp-Link WRT4300 :smiley:

Dwa domy, 3 UAP‑AC‑LITE, +30 rożnych urządzeń. UniFi można lubić lub nienawidzić, jeśli jesteś w tej właściwiej grupie to Twoje problemy z wifi przestaną istnieć :wink:

1 polubienie