Androidowy tablet 8"

Siema,

Ja wiem, że to martwa technologia ale chcę kupić jakiś mały tablet jako kanapowy pilot do wszystkiego (Chromecast, Google home itd.).
Jednocześnie miałoby to służyć do sporadycznego czytania RSS, obsługi QNAPa.

Ktoś coś może polecić? W sumie może być android albo chromeOS

2 polubienia

#nikogo

2 polubienia

Dobra. Napisze Ci to, co już wiesz - kup iPada Mini. Możesz nie być fanem iPhone’ów, ale jeśli chodzi o tablety, to naprawdę nie ma o czym gadać. Zwłaszcza w takim nieflagshipowym rozmiarze.

7 polubień

Dodam jeszcze tylko, że to nie jest polecanie na odwal się sprzętu Apple. Miniak jest świetny - wiem, bo mam.
A o tym, w jakim stanie jest rynek tabletów z Androidem niech świadczy fakt, ze na trzech stronach z „najbardziej polecanymi androidowymi tabletami w 2019” wygrywa jakiś Huawei z 4GB RAM i procesorem… z 2016 roku.

I streamowanie do chromecasta, i aplikacja google home są na iOS dostępne.

3 polubienia

Patrzyłem na tego Huaweia M5 8.4 ale różnica w cenie do nowego iPada jest minimalna, jakieś 400 zł. Wydaje mi się że masz rację. Zastanowię się nad iPadem.

Jakby Google robiło ciągle Nexusy to nie byłoby problemu z wyborem :wink:

2 polubienia

Są niby jakieś ploteczki o tabletach Pixelowych, ale patrząc na to, jak niewdzięcznie starzeją się piksele i jak tragicznie sprawdzały się te drogie tablety od google ostatnio, to nie wiem, czy warto czekać.

Piksele idą w takie wysokie ceny (patrz Pixel tablet i Pixel komputer), że tutaj naprawdę nie ma o czym rozmawiać tylko trzeba brać iPada. Nie ma rynku tabletów za bardzo - są iPady i Surface’y od których ktoś odłączył klawiaturę.

2 polubienia

Najchętniej brałbym tablet z ChromeOS. Mam Chromebooka i sprawdza się rewelacyjnie do moich domowych zastosowań. Tyle że nikt jeszcze nie zrobił małego a branie 10" jak mam już Chromebooka flip 10.1 i Surface Pro mija się z celem. To ma być tylko pilot do obsługi kilku rzeczy.

Uuuu właśnie znalazłem to:

Może jednak poczekam do września. Zwłaszcza jakby ten tablet miał ładowanie bezprzewodowe.

2 polubienia

A jeżeli nie mini to iPad 2018. :wink:

1 polubienie

Też nad tym myślałem (głównie dlatego że wychodzi taniej), ale mam Chromebooka Asus Flip 360 w tym rozmiarze (i większego Surface), dlatego chciałem coś ultramobilnego i lekkiego.

Nigdy w życiu!
iPad ma nielaminowany ekran, czyli - jak mawiają dolnośląscy mędrcy - ekran ze śmietnika.

4 polubienia

iPad-ze-złym-ekranem, Firts of His Name, King of Andals and Protector of the Realm.

Ale każdy inny, a szczególnie Mini, to bardzo fajny pomysł. A jak dostanie we wrześniu iPadOS, to nagle okaże się, że masz prawie-że pełnoprawny komputer, który możesz sobie wrzucić w kieszeń w bojówkach.

2 polubienia

Bez przesady…

Oops.

2 polubienia

Mam pytanie miałeś ten tablet ze tak uważasz ze ma ekran ze śmietnika bo ja mialem IPad Pro 12,9 ,air 2 potem Ipad 2017 a teraz Ipad 2018 i uważam ze spora przesada. Ten ekran spokojnie daje radę stosunek cena jakość jest ok.

Nie miałem, bo ma ekran ze śmietnika i procesor sprzed dwóch i pół roku.
Ale miałem wiele razy w rękach. Ostatnio bardzo niedawno, kiedy kupowałem swojego Mini. Podtrzymuje swoje zdanie. Nielaminowany ekran wyglada w 2019 fatalnie. Uczucie „dotykania tego, co jest wyświetlane na ekranie” jest w podstawowym iPadzie kompletnie nieobecne. Wszystko jest „przez szybę”.
Niewiele droższy Mini i rozsądnie droższy Air mają według mnie zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny.

1 polubienie

Czyli tak jak myślałam chejt i ocena sprzętu z pełnej teorii takie wypowiadanie się na temat sprzętu śmieszy mnie. Ale masz do tego prawo

1 polubienie

Krytyka to nie jest hejt, ani tym bardziej „chejt”. Napisałem Ci powody, dla których uważam to za słaby sprzęt. Rozumiem, ze masz i jesteś zadowolony, ale to nie oznacza, ze ktoś, kto się z Tobą nie zgadza jest w błędzie.
Jedyne, co to oznacza to to, ze mamy inne wymagania co do sprzętu, który kupujemy.
Tyle w temacie ode mnie.
Nie planuje kontynuować tej dyskusji, bo martwię się, żeby Cię przypadkiem od tego śmiechu brzuch z rana nie rozbolał.
Pozdrawiam.

1 polubienie

Jak już pisałem wcześniej - da się używać, zwłaszcza jak nie miałeś w ręce iPad z lepszym ekranem. Ale jak miałeś - to ciężko już wrócić do tego ekranu :smiley:
A co do stosunku cena/jakość jest super, to co boli to procesor, bo jest na tyle stary że wsparcie dla niego może zniknąć za dwa lata :frowning:

1 polubienie