Android z rozlanym ekranem - przeniesienie danych na nowy telefon

Cześć, teściowi rozlał się ekran w Samsungu. Nie opłacało się naprawiać ekranu, więc zamówił nowy. Macie jakiś pomysł jak skonfigurować nowy telefon, żeby miał to, co ma stary?
Zastanawiam się, czy może udałoby się podłączyć telefon do telewizora :thinking: Macie jakieś pomysły? Głównie korzystam z urządzeń Apple, dlatego proszę o radę, co można zrobić w tej sytuacji.

Jeżeli teść nie wyłączył sobie backupu danych to wystarczy zalogować się kontem Google żeby większość rzeczy się przywróciła. Jeżeli nowy telefon to również Samsung to trochę więcej pewnie będzie w Samsung cloud (czy jak to się teraz nazywa).

Dawno się nie bawiłem Samsungami, ale chyba miały też ściąganie konfiguracji po nearby share (wystarczyło przyłożyć nowy do starego pleckami).

Podłączenie do TV to zawsze jakaś opcja, tylko pytanie czy jest sens kupować specjalnie do tego konwerter/kabel jak może się okazać, że teść potrzebuje wyłącznie rzeczy które się przeniosą z konta Google.

2 polubienia

taki kabel to mhl
kiedys robilem taki myk ze uruchomilem program klonujacy ekran, ale to byl stary android ktory jeszcze na to pozwalal, i mialem wlaczony debug, a do tego polowa ekranu dzialala wiec mniej wiecej wiedzialem co klikam.
Ale i tak poleglem na logowaniu - tesc nie pamietal hasla do konta Google i jego odzyskanie bylo praktytcznie niemozliwe (byly jakies pytania z dupy w stylu z czego korzystales z telefonu 25 stycznia 2010 roku).

1 polubienie

Dzięki. Zobaczymy co się uda zrobić. :slight_smile:

Udalo się z podłączeniem do komputerem i aplikacją Vysor na laptopie :slight_smile:

5 polubień