:android: Android | Google | Pixel - megathread

Ta cena to tak na serio?

x-kom też sprzedaje Pixele
https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=accuracy_desc&q=pixel&f[groups][4]=1&f[categories][1590]=1

ale tu chyba chodzi o legitny serwis google? Czy coś nadinterpretuję?

Ludzie różne rzeczy kupują ¯_(ツ)_/¯

@Romiczek Serwisu chyba nie mają w Polsce.

no nie mają ale rozumiem, że o to chodzi w stwierdzeniach powyżej “żeby był dostępny”?
No bo one są dostępne więc wydawało mi się, że chodzi o to aby były dostępne prosto od google ze względu na serwis?

Chodzi o to żeby był dostępny w bezpośredniej dystrybucji detalicznej. Obecne ceny są takie a nie inne bo sklepy kupują po oficjalnej cenie detalicznej i doliczają marże. A Amazon może po prostu zaoferować za 649€ i przeliczyć na PLN.

Dla przykładu Pixel 4a:

Ja kupowałem prosto od Google po tej samej cenie co we wszystkich sklepach w DE: 329€. Czyli 1500zł.

W Czechach ten telefon kupisz za 10490czk (czyli 1890zł)

Więc skąd cena 2400 w X-Komie? Ten telefon za 1500 zł jest genialny, ale za 2400?

Ja rozumiem różnice w VAT (nasze 23% vs niemieckie 19%) ale 1000 zł? :smiley:

5 polubień

Podatek od niedostępności :blush:

3 polubienia

Znajomy ma tego 4a. Fajny telefon, ale strasznie plastikowy…

Być może. Oxana ma go w bumperze więc nie jestem się w stanie wypowiedzieć. Ja zresztą zwykle też telefony pakuję w jakieś etui więc w sumie mi rybka czy jest z polimeru, szkła czy aluminium

1 polubienie

Jeżeli chodzi o czystego Androida to prawdopodobnie nadal najlepszy wybór, chociaż ja wolę Motorolę i obsługę gestami:) W ogóle to jak Motorola podwyższyła jakość swoich telefonów, to jakiś kosmos! W Gimnazjum miałem kilka telefonów od nich i każdy był szrotem, a teraz brałbym w ciemno.

1 polubienie

Ja sporo dobrego słyszałem o Samsungu a52 :slight_smile: a cenie do ok. 1500 PLN to chyba optymalny wybór.

Oczywiście dla ludzi bez klątwy Samsunga :wink:

1 polubienie

No dobra, chyba jutro biorę na kilka miesięcy 1+ Nord N10 5G. W sumie grzeje mnie to czy to dobry telefon czy nie. Jest tani i idealnie nadaje się na te kilka miesięcy, które przyjdzie mi czekać na Pixela 6. A potem idealnie nadaje się dla taty, któremu pewnie telefon niedługo padnie. Totalne win-win.
A nawet win-win-win bo konkubina przejmuje moje 12 mini i pewnie będzie się cieszyć. Ja na pewno będę. Bo iOS 15.1… nie pomógł w niczym. Co spiepszyli przy 15 pozostało spiepszone.

2 polubienia

Czasami nie ma się co z koniem kopać. Nie pasuje to trzeba zmienić.

Dla mnie nie ma już ratunku. Ale jeśli komuś polecam androidy to oneplus pixel i Motorola. Sam dla siebie nie patrzę bo baaaardzo mnie korci. Ja mam coś z Orzecha. Co tydzień wywracal bym swoje życie o 180o. Na szczęście coraz mniej mi się chce i wiem gdzie nie patrzeć :wink:

:crossed_fingers:

5 polubień

A nie chcesz używanego One plus 7T ? :slight_smile:

2 polubienia

Nie dziękuję. Musi być nowy tym razem niestety bo weźmie go tata i będzie używał pewnie jakieś 4 lata (przypadkowy rym).

2 polubienia

Mam nadzieję, że twórca Taskera opływa w luksusy i pije drinki z palemką nad lazurową laguną.
Zasłużył.

3 polubienia

Zakupiłem dziś za 650zł nowego OnePlusa Nord N10 5G. Okazało się, że nie potrzebuję lepszego telefonu. Oczywiście kupię Pixela 6 ale… totalnie go nie potrzebuję. Jakże miło jest powolutku powracać do:

  • dobrze zrobionych powiadomień,
  • łatwego ustawienia dowolnego dzwonka,
  • ustawienia na pulpitach ikon dokładnie tak jak się chce,
  • szuflady z aplikacjami,
  • informacji podczas ustawiania alarmu, za jaki czas włączy się alarm (prawie popłakałem się z radości).

Przyznam, że telefon robi zaskakująco dobre zdjęcia nawet po zmroku i ma naprawdę świetnego IPSa. Dziś jestem szczęśliwym człowiekiem. Moja konkubina w weekend będzie szczęśliwym człowiekem bo przejmuje 12 mini. Jak już mówiłem - win-win.

16 polubień

Wszystko to takie wielkie “TAK”
Tylko kiwałem głową i się uśmiechałem czytając.

4 polubienia

A… No i odcisk palca znów stał się użyteczny.

3 polubienia

U Niemca to jeszcze słuchawki dorzuco

5 polubień

No to mija mi kilka dni z OnePlus Nord N10 5G. Dalej kocham Androida ale… nie ma róży bez kolców. Żeby nie było, że jestem tak obesrany na punkcie Androida. Widzę też wady. No dobra… to będą Wady tego OnePlusa.

  • Po zainstalowaniu mojej paczki aplikacji telefon jest wolniejszy niż iP 12 mini (to wiadomo w sumie). Niestety jest też mniej responsywny niż Pixel 2. Ach Pixel 2… po cholerę ja Cię sprzedałem?
  • Połączenie z Android Auto w moim samochodzie to koło 1-2 minuty. WTF? Jak? Czemu? Na forum 1+ dowiedziałem się, że to… normalne! AAAAAAAAAAAAA!!! Nikt nie znalazł rozwiązania. Ja znalazłem. Włączasz opcje programisty a potem tryb debugowania USB. I działa. Łączy się od razu.
  • W trybie Android Auto, telefon rozpoznaje polecenie “OK GOOGLE” 2 razy. Potem już nie chce. Jeszcze nie znalazłem rozwiązania. Ja pier… ciężko mi uwierzyć w takiego buga. Czemu 2 razy? Ja bym wolał 60 razy.
  • Telefon jest duży. Ja lubię małe telefony. Wziąłem dziś do ręki 12 mini. I ucieszyłem się z wielkości… i tylko z wielkości.

Mimo wszytsko, powrót do Androida to dla mnie powrót do domu. W samym systemie wad nie widzę. W telefonie a i owszem. Pocisnę chwilę na budżetowcu i tym bardziej docenię później flagowaca. Oby…

6 polubień