:android: Android | Google | Pixel - megathread

Próbowałem. Nie da się. Spróbuję znowu, tym razem z iPadem, ale iPhone odpada z góry.

To nie ja nie lubię. To Samsung mnie nie lubi. Telefony, pralki, odtwarzacze MP3. Mam długą historię kupowania i niemalże natychmiastowych wizyt w serwisie. Ale wiem że to coś ze mną, nie z produktem. Mój wujek tak miał z Sony przez całe życie.

Nie jestem przesądny ale omijam już nawet karty SD od nich.

O, to tak jak ja z Androidem xD

Chaos na ekranie jest nie do opanowania na iOS. Niektórych rzeczy po prostu nie ma (torrenty!). Muszę mieć czytnik palca. Nice to have to always on display lub dioda powiadomień (albo oba). Mógłbym tak jeszcze chwilę wymieniać.
Próbowałem bo byłoby mi prościej po prostu brać nowe ajfony z firmy ale nie jestem w stanie przejść do porządku dziennego nad tym że choćby asystenta musiałbym odpalać z aplikacji bo Siri.

2 polubienia

Jaki chaos? Przy nowych focusach to jest dopiero porządek, mam inny zestaw aplikacji do pracy, inny po pracy a jeszcze inny na dnd :stuck_out_tongue:

Jezu… to ktoś jeszcze tego używa?
PS emule też (chyba) nie ma na iOS :stuck_out_tongue:

Z ciekawości - po co? Powiadomienia mam na ręce, a AoD jakoś mi nie brakuje - jak wezmę telefon do ręki to i tak się ekran zapala, a po co ma świecić i prąd zużywać jak na niego nie patrzę?

To się da obejść shortcuts o ile się nie mylę.

Mam wyłączone wibracje i dźwięki we wszystkich komunikatorach, kliencie poczty itd.

Telefon stoi sobie na stojaku albo leży na biurku i wystarczy mi rzut oka żeby wiedzieć czy coś przyszło (dioda purpurowa - telegram; biała - messenger, żółta - signal, zielona - mail itd.). Tym samym nie muszę brać telefonu do ręki żeby wiedzieć że przyszło coś istotnego (Telegram/mail) a olać rzeczy mało istotne (Messenger, Viber, Signal) i sprawdzić je później. Z powiadomieniami w zegarku bym zwariował. Próbowałem z Fitbitem i Mi Bandem i podziwiam ludzi którzy tego używają bo mnie to doprowadzało do szału.

Always On Display ma ponoć w końcu przyjść na iOS i być dostępny w iP13, więc chyba nie jestem jedyny któremu to jest potrzebne.

Przecież nowy iPhone ma x% lepszą baterię od poprzedniego, deklarującą konkurencję i najlepszą jaka kiedykolwiek była w iPhone. To co Cię martwi parę podświetlonych pikseli. Ile stracisz? 1% dziennie? :wink:

Yup. Dużo wygodniej niż na kompie. Czymś trzeba karmić Plexa od czasu do czasu. Jest jeszcze parę aplikacji których nie ma na iOS. Inni mogą z tym żyć, ja nie.

To nadal jest wizualny chaos. Mój mózg kompletnie nie jest w stanie ogarnąć jak można mieć wszystko wyjebane na ekran, nawet jeżeli masz katalogi, bibliotekę, searchlight i focusy. Potrzebowałbym kilku tygodni żeby się przestawić. Nie chcę. Bez sensu. Wolę clutter free screen.

1 polubienie

Dlatego ja mam dla ważnych rzewczy powiadomienia które zapalają ekran, a dla reszty pojawia się tylko cyferka w ikonie :stuck_out_tongue:

Ale po co? Bo nadal nie rozumiem?
Ja mam (literalnie) osiem ikon w fokusie pracowy, bo nie chcę by mnie coś rozpraszało.
W fokusie “normalnym” mam ikon dwanaście.
Po co wywalać wszystko na ekran?

A to nie miał być temat Android only? Porównań iOs vs Android już trochę było w innych wątkach.

3 polubienia

tez nie rozumiem tej ewangelizacji. Czlowiek juz sobie dawno przemyslal i wie ze nie chce IOS wiec ocb?

9 polubień

Upraszam szanowne grono, więcej nie zapytam na forum, lepiej siedzieć cicho.
Jeszcze raz przepraszam, że zapytałem Tadka co mu w iOS przeszkadza.
Od tej pory będę ignorował Androidowe tematy, bo tu widzę rasizm i nie Androidziarze wstępu nie mają, a ja tego świadom nie byłem (głupi ja).

Martin. Miałem ajfony i jeżeli mnie zapytasz czy było warto, to…

Myślę że to zamyka temat. Powiadomienia na nadgarstku brrrr… Nawet najważniejsze.

2 polubienia

Ej… a właśnie. Po Pixela jadę do Berlina dopiero w styczniu/lutym. Mógłbym sobie zamówić przez kogoś znajomego ale… chcę jechać do Berlina. W międzyczasie jakiegoś telefonu muszę używać. Poza Pixelami nie znam się na producentach. Wiem, że nie chcę Xiaomi / Realme i innych takich. Oneplus też raczej nie wchodzi w grę. W ramach przedłużenia umowy u operatora mogę wziąć Samsunga Galaxy S20 FE ale z procesorem Exynos. Naczytałem się, że to straszne gówno w porównaniu do Snapdragona. Od razu mówię - nie jestem heavy userem. Cyknę czasem zdjęcie, pogram na kiblu w gierkę, przeczytam forum i pogadam przez komunikator.
Ma ktoś doświadczenia z Exynosami i może mi coś poradzić?

Zobacz sobie czy w PL nie wyrwiesz gdzieś Pixela 4a. W Czechach jest bez problemu dostępny.
Ja miałem go sobie wziąć na rok i poczekać czy Google nie zmieni zdania z wielkością telefonu.

PS: coś w tym jednak jest, że posiadacze ajfona są jak weganie :wink::grinning:

5 polubień

Mam Exynosa i jest ok. Sądzę, że w codziennym użyciu nie zauważysz, że masz w telefonie inny procek. Problemy pojawiają się dopiero, gdy używasz dłużej jakichś wymagających apek typu Lightroom czy jakieś wypaśne gry - Exynos nie radzi sobie dobrze z odprowadzaniem ciepła.
Problemy to też dużo powiedziane - telefon będziesz miał bardzo ciepły i zauważysz że skipuje klatki. Albo eksport zdjęcia będzie trwał troszkę dłużej.

No i jeśli lubisz używać modów z XDA to też będzie problem, taki GCam źle działa na Exynosach.

2 polubienia

Też mam exynosa s20 i jest ok. To że snap jest lepszy nie znaczy że exynos jest zły.
Moja córka ma realme i pewien szczerze że śmiga super jak na nowy telefon za 600 zł. Amoled, czytnik palca w ekranie, spora bateria, szybkie ładowanie. Aparat oczywiście słabszy niż w Samsungu i pewnie każdym pixelu, no ale ccc

3 polubienia

Matrycę w tym Realme może ciągle mieć nowszą/większą/lepszą niż wszystkie wypuszczone dotychczas Pixele :grinning:
Teraz będzie pierwszą zmiana od kiedy? Od Pixela 2?

1 polubienie

Nie zauważyłem tego zdania. Bierz tego S20 FE, to jest naprawdę w pytę telefon. Miałem go na celowniku ale Samsungi mnie nie lubią, lepiej nie ryzykować.

1 polubienie

sprawdzilem, realme 8 4+64GB 700zl. Poki co jest spoko.

1 polubienie

Tak właśnie sobie teraz myślę, że być może Pixel będzie dostępny w PL. Przez Amazona. Oczywiście jest to gdybanie, ale kto wie…

A nie jest teraz dostępny? Tzn jak ten jest, to następny chyba też będzie.