Android Beta Program - wrażenia przed premierą

Słyszałem o tego typu bugu podczas bety androida 10. Sprawdzales reddita czy ktos znalazł na ten problem jakieś obejście?

Ok, znalazłem na reddit i potwierdzam, że działa:

•Clear Cache for Play Store
•Clear Data for Play Store
•Clear Cache for Google Play Services
•Restart Device
•Grant All Permissions for Play Store
•Grant All Permissions for Play Services
•Open and Reconfigure Play Store
•Download any app (bez tego kroku nie zadziała)
•Everything will populate, and updates will start again

EDIT: Po jednym dniu znów przestało działać. No nic to. Takie uroki bety.

1lajk

Piękne… ;D

3lajki

Tego w sumie nie trzeba robić bo domyślnie takie są nadane.
Myślę, że kwestię dostępu do danych i prywatności można już olać. Czego byśmy nie zrobili to i tak jej nie mamy i już nigdy mieć nie będziemy. Nie cieszę się z tego ale tak jest.

Mam wrazenie ze Android i iOS wystartowaly z przeciwnych biegunow i sie do siebie zblizaja. Android coraz wiecej zabiera mozliwosci (np uposledzana obsluga kart SD), za to iOS dodaje. W iOS po 10(?) latach pojawily sie widgety, toc to juz bylo w dziadku Windows Mobile. Jak tak dalej pojdzie, to za pare lat iOS bedzie uzywalny i bedzie mozna zmienic otwarta ksiege (Android) na iPhone’a nie tracac zbyt wiele z funkcjonalnosci. Ale poki co, jak slysze takie kwiatki, ze aby zsynchronizowac Google Photos to musze miec apke otwarta, bo nie synchonizuje sie w tle - to jednak jeszcze pare lat im to zajmie.

1lajk

Zgadzam się z Tobą. Ja czekam cierpliwie kiedy któryś z systemów pokryje moje wszystkie potrzeby. Dziś zdecydowanie bliżej jest Android ale iOS lepiej radzi sobie w kilku tematach dla mnie ważnych. Jako przykład zawsze podaję i podam tym razem to, że Android źle mi synchronizuje dane pomiędzy telefonem na GoPro i licznikiem rowerowym Polar. iOS robi to bezbłędnie. Czekam też kiedy Android zacznie działać z Chromecastami (audio / video) tak dobrze jak iOS - chore, prawda?
Jak usłyszałem o widgetach w iOS to pomyślałem, że w okolicy iOS 17 będzie można sobie ikonki nawet dowolnie rozmieścić na ekranach! To by było coś! KILLER FEATURE!
A… a około iOS 20 może nawet powiadomienia staną się używalne.

1lajk

Co z tymi ikonami?
https://david-smith.org/blank.html

Totalnie nie wiem…

To chyba masz jakieś stare info, bo od 3 lat robi mi się sam backup w Google photos, bez wchodzenia do aplikacji.

2lajki

A jak to ustawić? Bo mi się nie robi w tle sam z siebie…

Jeśli żadna z opcji sugerowanej w linkowanych artykule nie zadziała, to znaczy, że jesteś faktycznie unikalnym płatkiem śniegu. :wink:

Ja to słyszałem w shufflecast, bo iPhonem się brzydzę :wink: żartuje. Nie mam więc nie sprawdzę.

No to zobaczymy czy dzisiaj dostaniemy Betę 2, miloby było gdyby poprawili kilka mniejszych błędów, jak np wędrujący pasek głośności czy czesty brak możliwości wyjścia z apek pelnoekranowych.

@EDIT 08.07.20 20:40

Here we go

Ja wróciłem do 10. Najgorsze było to, że gesty w jedynej grze w jaką gram na telefonie przestały działać.

Okej, zauwazylem fajną zmianę w nowym menu pod klawiszem wyłączania, mianowicie w becie 2 pojawiły się do wyboru karty z GPaya, wcześniej ta opcja była wyłączona dla Polski. Oprócz tego w dostępnych urządzeniach teraz widzę również swój odkurzacz i gnoazdka, do tej pory pokazywały się tylko żarówki. Nadal jednak brakuje mi tam widoku chromecasta.

4lajki

Jeżeli ciekawi was jak działa opcja “pukania w plecki” żeby telefon wykonał akcję to jest możliwe sprawdzenia tej opcji na swoim Pixelu i w zasadzie nie tylko Pixelu. Jeden z użytkowników xda developers stworzyl apke, która wyciąga opcję back tap z ukrytego menu i umożliwia jej skonfigurowanie. Działa świetnie, bawię się tym od rana na 3XLu. Aktualnie ustawiłem podwójne puknięcie w plecki jako skrót na screenshota, ale apka daje dużo więcej możliwości miko, ze to alpha.
Więcej info tutaj

5lajków

I finalna beta już jest, a z nią nowy Easter Egg

1lajk

Stabilnie jest i fajnie? Można instalować?

U mnie już na 2ce było stabilnie, teraz system działa jeszcze plynniej, wiec można spokojnie wchodzić.

No to znów się wpisuję. Niech się moja Pixeloza 2 nacieszy ostatnią betą, w której bierze udział.