Android 9/10 migracja na nowy telefon

Mamy tu duże grono fanów robocika.
Proszę o pomoc łopatologicznie bo muszę znajomemu zdalnie podpowiedzieć a aż tak nie mam tego w głowie.

Potrzebuję przekopiować/zduplikować/zmigrować ze starego telefonu na nowy.
Obydwie to Motorola.
Wiem, że jest taka opcja, że przy pierwszym uruchamianiu pyta o to czy chcesz przenieść dane. I jego też zapytało i przeniosło ale tylko jakby google backup. Czyli bez aplikacji, ustawień aplikacji itd.

Natomiast przy wcześniejszej przesiadce dosłownie skopiowało mu telefon na nowy.
Teraz to nie zadziałało być może dlatego, że na starym telefonie ma android 10 a na nowym było preinstaloway 9. Przez pół dnia mu się aktualizowało do 10 i teraz nie chce robić factory reset.
Jest jakaś inna opcja aby na już “działającym” telefonie sklonować stary ze wszystkimi aplikacjami, układem folderów, tapetą, dzwonkami itd?

1 polubienie

Najlepszą opcją jest chyba CLONEit ewentualnie jakieś podobne apki. Ta ma dobre opinie.

Jak kupiłem pixela to w zestawie była przejściówka z USB A na USB C, wystarczyło podpiąć mój stary telefon z androidem (android 9, Samsung) do nowego i wszystko ładnie się przeniosło. Warto sprawdzić czy działa to też na nie pixelu.

Factory reset nie przywróci Ci Androida do wersji 9.0. Spokojna głowa. Myślę, że jak zrobisz factory reset i odzyskiewanie danych z kopii w googlowej chmurze to powinno pójść dobrze. Warto sprawdzić.

1 polubienie

Rozwiązanie sprawy całej!

  1. Factory reset nie przywraca telefonu do stanu „z pudełka” tylko stawia czysta wersje bieżącego Androida.
  2. Właściwa migracja odbywa się na tych samych wersjach systemu.
  3. Trzeba mieć włączone NFC i wtedy przenosi telefon na drugi 1:1. Nawet tapetę, układ ikon, foldery itd. Aplikacje jednak wymagają zalogowania się i no synchronizacji wewnętrznych danych z chmury.
    Trzeba jednak skorzystać z opcji „skonfiguruj moje urządzenie” a nie zaciągniecie backup z chmury.
1 polubienie