Android Beta Program - wrażenia przed premierą

Po przeczytaniu maila na kompie nie znika mi powiadomienie z Gmaila na ekranie blokady na telefonie. Jak odblokuję to znika normalnie. W Androidzie P nie miałem takiego zjawiska. Mam nadzieję, że w finalnej wersji to poprawią.

Ogólnie mi się podoba. Jest parę rzeczy, które mnie wkurzają, ale to tylko moje fanaberie :smiley: Czekam, aż aplikacje zrobią aktualizacje do A10, bo np. w Telegramie i Messengerze nie widzę wszystkich ostatnich mediów, kiedy chcę coś wysłać. Widzę tylko ostatnie zdjęcia z rolki aparatu, tych pobranych, zapisanych, screenshotów już nie i to jest strasznie denerwujące

Musisz przyznać aplikacją od nowa uprawnienia. Zabierz najpierw całkowicie uprawnienia i nadaj ponownie, wyczyść cashe i zresetuje telefon, powinno naprawić problem.

1 polubienie

Każdej z osobna? Ja dostęp do tych zdjęć mam, tylko muszę wchodzić w “galerię” i po prostu szukać w folderach

Tak każdej z osobna przyznaj. Na pixelach to pomagało na którejś ze starszych bet.

No to czas na update:

1 polubienie

Też mam. Coś mała ta aktualizacja.

Bo miałeś betę, a nie wprowadzili zadnych zmian.
Pierwsze odczucie po aktualizacji to płynność. Wydawało mi się, że beta jest szybka, ale oficjalna wersja daje czadu.
Poza tym nie moge rokminic easter egga nowego, nie wiem czy to tylko tyle, czy jak się odpowiednio ułoży literki to się coś nowego pokaże.

nie pomogło :sweat_smile: wydaje mi się, że to problem aplikacji, bo np Instagram pokazuje mi galerie bardzo dobrze (poza tym, że niektóre miniatury są obrócone)

faktycznie, Android 10 śmiga teraz cudownie. sporo szybciej niż ostatnia beta, aż jestem w szoku. o takiego androida nic nie robiłem!

1 polubienie

Właśnie dostałem 10 na pixelu 3a. Działa całkiem płynnie, choć menu wielozadaniowości mi klatkuje.
Nowe gesty bardzo przyjemne, ale te kreski w rogach do włączenia asystenta są ochudne i bez sensu, gdy mamy squeeze.
Google nie dotrzymał obietnicy i w połowie apek nadal nie ma dark theme. A już całkowicie niezrozumiałe dla mnie jest pozostawienie białego ekranu, gdy aplikacja się włącza. To ułamek sekundy, ale w nocy razi po oczach i jest po prostu bez sensu.
Z głupich uwag: ikona wibracji jest jakoś źle wyskalowana i wygląda pokracznie.
PS animacja odblokowania odciskiem wydłużyła się i teraz przez chwilę pokazuje czarny ekran z tymi kreskami po rogach. WTF Google
Generalnie, mocne 3/10. Mało zmian, dużo niedoróbek wizualnych.

Hmm, to z białym ekranem to fakt. Jeśli chodzi o animację odblokowania to nie mam tego problemu(?) - wszystko śmiga bardzo szybko i nie mam kresek w rogach. Ale fakt - dla mnie też są wkurzające, nie po to mam ściskanie :man_shrugging:t2:

Teraz zobaczyłem, że w menu ostatnio otwartych aplikacji nie pokazuje już timera danych aplikacji :disappointed: Czyli nie wiem ile mi zostało dzisiaj czasu na instagrama :joy:

To długie odblokowywanie chyba było wynikiem przegrzania telefonu, bo dziś tego problemu nie mam.
O timerach Ci nie powiem, bo nie korzystam.
Za to stwierdzam, że te gęsty są świetne. Skopiowane w 100% z Apple, ale skopiowane bardzo dobrze.
A, i bardzo fajnie, że na AoD mam nazwę piosenki/podcastu, który leci.

1 polubienie

Bardzo mi się podoba to z że jak rozwijam górne menu to widzę, do której godziny wystarczy mi baterii. Świetna rzecz! Patrzcie prawy górny róg.

Niestety jednak skróty do lubienia albo odrzucenia kawałka na Spotify z rozwijanego menu z górnej belki nie działają.

Yyyyyyy… Właśnie zauważyłem, że po aktualizacji Spotify skrót do odrzucenia kawałka… Zniknął.

Wiem, że nie ma na to hype ale Android 10 to najlepszy Android jaki powstał. Nie najbardziej rewolucyjny ale robi robotę jak żaden inny!

4 polubienia

Może juz nie o becie ale powiem o czymś nowym w Android 10. W najnowszej aktualizacji doszła funkcjonalność, która dodaje napisy do multimediów. No super. Działa jak gówno. Czy tam nie działa. Whatever.

1 polubienie

TZN? Może nie obsługuje PL?

Nie, działa jak automatyczne tłumaczenie na YouTubie, więc różnie te transkrybcje wychodzą.
Nie wiem czy po Polsku działa, ale po angielsku nie zachwyca.

1 polubienie

Sprawdzałem polski, angielski, norweski, rosyjski. Nic nie działa. Rozpoznaje jedno słowo na 50. I to zazwyczaj błędnie. Przy większości słów wyświetla się “muzyka”. Może później nagram jakiś przykład. Ale muszę syna wywalić do spania. Trochę za dużo ma energii jak nie chodzi do szkoły… echhhhh…

A to masz coś hardo zjebane, u mnie działa, tak jak wspomniałem myli słowa jak tlumaczenie na yt, ale oprócz tego działa.


Na screenie zero błędów w tłumaczeniu.

A sprawdzisz na muzyce jakiejś? Ja tylko muzykę sprawdzałem.