­čĄľ Android 10... 11 - wra┼╝enia u┼╝ytkownik├│w bety

Zastanawiam si─Ö ile os├│b z was W─ůsy korzysta ju┼╝ z wersji Q. Jakie s─ů Wasze opinie?
A mo┼╝e nie macie mo┼╝liwo┼Ťci testowania go, ale chcieliby┼Ťcie si─Ö dowiedzie─ç nieco o zmianach, pytajcie na pewno odpowiem.

Jes chodzi to akutalnie bardzo doceniam zmiany w gestach, mo┼╝liwo┼Ť─ç szybkiego przeskakiwania miedzy apkami jak w iOS jednym poci─ůgni─Öciem w pigu┼éce jest super.
Fajnie te┼╝, ┼╝e dodali mo┼╝liwo┼Ť─ç nagrywania ekranu, co prawda p├│ki co w wersji testowej, ale ju┼╝ mo┼╝na testowa─ç.
Powiadomienia w wersji ÔÇťb─ůbelkowejÔÇŁ naprawd─Ö si─Ö przydaj─ů przy SMSach, mam nadziej─Ö, ┼╝e ca┼éo┼Ť─ç b─Ödzie ju┼╝ dzia┼éa─ç lepiej w DP3, bo ma to wielki potencja┼é.

4lajki

Mnie by interesowały różnice i podobieństwa względem iOS jako, że Androida pamietam głównie z KitKata.

Jeszcze nie korzystam z Q, ale najbardziej czekam na Settings panels

1lajk

Akurat na to pytanie ch─Ötnie bym odpowiedzia┼é, ale jako osoba, kt├│ra z ios korzysta┼éa tylko chwil─Ö, bo akurat kt├│ry┼Ť ze znajomych/klient├│w mia┼é iphona, to nie jestem osob─ů odpowiednio kompetentn─ů, ┼╝eby udzieli─ç odpowiedzi.

Okej, wczoraj wesz┼éa nowa wersja bety Androida, tym razem ju┼╝ nie Q, a Androida 10. Z najwi─Ökszych nowo┼Ťci to nowy system nawigacji, bardzo upodobniajacy sterowanie do tego z iOSa. Je┼Ťli o nie chodzi, dzia┼éa ca┼ékiem dobrze, aczkolwiek ma jeszcze swoje problemy. Najwi─Ökszy z nich to brak mo┼╝liwo┼Ťci wysuniecia menu bocznego w niekt├│rych aplikacja poprzez poci─ůgnie ie od boku. U┼╝ycie tego gestu teraz po prostu nas cofa do poprzedniego ekranu. Do tego wed┼éug mnie powr├│t do apek otwartych w tle jest troch─Ö utrudniony, trzeba przytrzyma─ç palec d┼éu┼╝ej na paseczki nawigacji, ale nie dzia┼éa to w ka┼╝dej pozycji.
Brakuje teraz także przycisku odwraca ja ekranu jaki pojawiał się przy pigułce.
Opr├│cz tego kilka kolejnych zmian w designie ikon.
No i nowe opcje wyciszania powiadomie┼ä na pasku. Tyle z nowo┼Ťci zauwa┼╝y┼éem od dzisiejszego poranka.

1lajk

Dzisiaj wesz┼éa Beta w wersji 4. Opr├│cz poprawek kosmetycznych, ciemny motyw w kolejnych miejscach, nowe kolory g┼é├│wnego motywu do wybrania, nowy wygl─ůd niekt├│rych ikon, doszlo usprawnienie do nowej wersji gest├│w. Teraz cofanie w aplikacjach (dostosowanych) z menu hamburgera nie jest mo┼╝liwe od lewej strony, dodatkowo pojawi┼é si─Ö przycisk obrotu ekranu po jego przekreceniu, zmienily sie tak┼╝e animacje oraz responsywnosc gest├│w.
Do tego powiadomienia na blece zn├│w mo┼╝na odrzuca─ç w obu kierunkach.

6lajk├│w

Okej omin─ů┼éem kilka wpis├│w, aktualnie dost─Öpna do u┼╝ytku jest ju┼╝ Beta 6, w kt├│rej to za du┼╝o ju┼╝ si─Ö nie zmieni┼éo, dopracowane zosta┼éy gesty, zosta┼éa ponownie dodana mo┼╝liwo┼Ť─ç u┼╝ycia hamburgera, wymaga to jednak troch─Ö skilla i jest upierdliwe. Dodano nowy skr├│t do asystenta google, wystarczy przeci─ůgn─ů─ç palcem od dolnej kraw─Ödzi do ┼Ťrodka ekranu, w becie 5 w rogach dodatkowo pojawia┼éy si─Ö zaokr─ůglone linie, ale by┼éy tak ohydne i psuj─ůce design, ┼╝e w becie 6 si─Ö ich pozbyli.
Oczywi┼Ťcie opr├│cz tego pojawi┼éo si─Ö kilka nowych animacji oraz poprawiane s─ů na bie┼╝─ůco b┼é─Ödy.

Beta 6 to ju┼╝ prawdopodobnie ostatnia beta przed wydaniem oficjalnej wersji Androida Q. Prawdopodobna data premiery to ko┼äc├│wka sierpnia lub pocz─ůtek wrze┼Ťnia, ale tutaj mo┼╝e si─Ö co┼Ť zmieni─ç.

2lajki

Dzi─Öki za relacj─Ö z aktualizacji!
Mo┼╝na instalowa─ç i nie zabugowa─ç telefonu?

1lajk

Można uzywalem w zasadzie od pierwszej bety i wszystko działało, a beta 6 już bardzo stabilna.

No to lecimy.

3lajki

No i dzia┼éa. Po tych kilkunastu godzinach musz─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e jest bardzo stabilnie. Tryb ciemny w┼é─ůczony na sta┼ée, gesty przyswojone. Z gestami fajna sprawa bo dobrze to zrobili ale zastanawiam si─Ö co si─Ö dzieje w przypadku aplikacji, kt├│re mia┼éy takie same gesty ┼╝eby wyci─ůgn─ů─ç jakie┼Ť menu.
O ju┼╝ wiem. Sprawdzi┼éem na przyk┼éadzie map google. Gesty systemowe s─ů nadrz─Ödne w stosunku go gest├│w wewn─ůtrz aplikacji. No mo┼╝e to sprawia─ç problemy ale p├│ki co nie odczu┼éem tego.

1lajk

No dobraÔÇŽ Jest tragedia. Nie dzia┼éa mi aplikacja iPKO!!!
Trzeba przenie┼Ť─ç tymczasowo aplikacj─Ö na iPhone.

Serio? To chyba apka jedynego banku w Polszy, która nie działa.

No trudnoÔÇŽ wytrzymam kilka tygodni. Przenis┼éem aplikacj─Ö tymczasowo na iOS i ┼Ťmiga.
Pojawi┼é si─Ö jednak nowy problem. Castbox nie jest widoczny na ekranie w samochodzie po uruchomieniu Android Auto. I jak dzi┼Ť w drodze do pracy zapragn─ů┼éem nadrobi─ç zaleg┼éo┼Ťci podcastowe toÔÇŽ w og├│le si─Ö nie ucieszy┼éem. Na szcz─Ö┼Ťcie Spotify dzia┼éa i nawet zak┼éadka Podcasty si─Ö na odtwarzaczu w samochodzie pojawi┼éa.
A poza tym jest dalej stabilnie, szybko i bateria lepiej trzyma.

No i oficjalnie nazwa androida q to Android 10.
Tutaj więcej szczegółów:

Nie ma słodyczy na Q?

A kojarzy kto┼Ť mo┼╝e czy da si─Ö jako┼Ť ustawi─ç automatyczne prze┼é─ůczanie trybu ciemnego w zale┼╝no┼Ťci od o┼Ťwietlenia / pory dnia?

S┼éodycze na Q s─ů, ale google ma inne argumenty za zmian─ů, tylko czy faktycznie jest to takie dobre rozwi─ůzanie?

Co do trybu ciemnego p├│ki co nie ma mo┼╝liwo┼Ťci zmiany w zale┼╝no┼Ťci od pory dnia czy o┼Ťwietlenia. Ma zosta─ç to wprowadzone, ale czy z finaln─ů wersj─ů 10tki, z jakim┼Ť updatem czy mo┼╝e z 11tk─ů, tego p├│ki co nie wiem.

1lajk

Oficjalna data premiery Androida 10 zosta┼éa zaprezentowana. Aktualizacja wyjdzie zgodnie z co miesi─Öcznym planem aktualizacyjnym androida, czyli w pierwszy poniedzia┼éek miesi─ůca. Tak wi─Öc za tydzie┼ä, 3 wrze┼Ťnia na ┼Ťwiat wyjdzie ju┼╝ oficjalny Android 10 na urz─ůdzeniach z serii Pixel - r├│wnie┼╝ na oryginalnym pixelu, kt├│rego wsparcie do nowych wersji systemu sko┼äczy┼éo si─Ö w zesz┼éym roku.

2lajki

A u mnie kolejny malutki bug. Nie mog─Ö na ekranie blokady w Spotify oznaczy─ç kawa┼éka jako ÔÇťnie podobaj─ůcy si─ÖÔÇŁ.
Poza tym jest dalej bardzo szybko i bardzo stabilnie.

No to ju┼╝ jest widoczny.