American Horror Story - Nowicjusz ma pytanie do oglądających

Hej, kiedy wychodziły pierwsze sezony AHS, o których dużo dobrego słyszałem nie było czasu obejrzeć. Potem widziałem w tv pojedyncze odcinki z serii w hotelu czy cyrku. Trochę w różnych podcastach o tym słyszałem, że tu coś się łączy tam nie. Najnowszy sezon nawiązuje do tematyki slasherów. Jestem dosyć sporym fanem tego rodzaju horroru i stąd moje pytanie, czy mogę bez problemowo wskoczyć do najnowszego sezonu, czy potrzebuję oglądać wszystko od początku?

Ogólnie rzecz biorąc chyba i tak bym chciał obejrzeć od początku, bo ktoś mówił, że 1 sezony mocno na urban legends bazowały tylko z czasem słabo…

Sezony 1-7 możesz oglądać w dowolnej kolejności prawie nic nie tracąc. 8 zdecydowanie lepiej zobaczyć po nich, bo jest rekordowo dużo nawiązań i ogólnie wyjaśnia jak ten świat działa. Bardzo dużo stracisz, jak od niego zaczniesz. Dziewiątego sezonu jeszcze nie widziałem.

Szczerze, 9 sezon oglądam teraz na bieżąco i możesz go na luzie łyknąć bez znajomości tych starszych części c:

Jestem po pierwszym odcinku i kuuuurde jakie to dobre, tyle odniesień do kultowych horrorów.

1lajk

Ogólnie szczerze polecam zainteresowanie się serią c:. Nie przepadam za horrorami, a ten serial szczerze uwielbiam c: