Amazon(pl)

Ale to jak oni to zrobili to jakaś kpina, bo z tego co widziałem to wykupujesz roczny pakiet i rzeczy które są oznaczone Smart maja darmowa przesyłkę, ALE… no właśnie to ale jest dla mnie istotne, bo te produkty musza być za minimum chyba 50zl więc co z tego że płace za tą usługę jak i tak w wielu przypadkach muszę za dostawę płacić ekstra.

W amazon płace prime i to co ma prime jest bez opłaty za dostawę i nie ważne czy kosztuje 50p, £1 czy £30

Druga sprawa to to jak w amazon podchodzą do zwrotów, w większości przypadków tez nie płace za odesłanie a nikt nie prosi mnie o miliony niedorzecznych papierów typu odstąpienia od umowy itd jak to w Allegro bywa.

Minimalna cena to 40zł, ale tak jest to dość beznadziejne, bo mimo wszystko często zamawia się produkty poniżej tej kwoty i ten smart na nic się wtedy nie przydaje.
Fakt, na święta jak prezenty zamawiałem to te 9zł za miesiąc to był steal, bo za wysyłkę kazdego produktu bym zaplacil minimum tyle, a zamawiałem sporo.

Co do zwrotów, zwroty ze smartem w ciagu 14 dni wymagają od Ciebie dwóch kliknięć w aoce. Nic nie trzeba pisać, nie musisz nic tłumaczyć, klikasz zwrot, dostajesz etykietę dla kuriera, odsyłasz i odzyskujesz hajs.

1 polubienie

W sumie ja się zastanawiam, czy tak naprawdę chcemy Amazon w Polsce.
Oczywiście, konkurencyjne ceny, wygoda, ale mam duże wątpliwości co do tego, jak moralne jest dawanie więcej pieniędzy Bezosowi.
W sensie, mamy problemy z tym jak, przykładowo, Revolut źle traktuje swoich pracowników, ale jak masowo robi to Amazon, to jakoś jesteśmy na to ślepi.
Dodatkowo wydaje mi się, że rosnącym konkurentem na rynku polskim dla Allegro będzie w przyszłości OLX.

2 polubienia

Przecież OLX to część Allegro. Wątpię żeby Bezosowi polska robiła jakąkolwiek różnicę, za to polakom Amazon - ogromną.

2 polubienia

Myślę, że zanim zaczniesz pisać jak coś źle działa, to warto się dowiedzieć jak to działa :slight_smile:
Fakt, że minimalna kwota zakupu dla smart jest (40zł) ale cóż, taka specyfika rynku.
Za to nie trzeba kupować rocznie, można miesięcznie (wiadomo, rocznie taniej).
Co do zwrotów to już @Pacimierz napisał. Inna sprawa, że część papierków jest wymagania nie przez allegro, a po prostu przez prawo obowiązujące w Polsce i amazon, gdyby chciał u nas legalnie handlować też musiałby się do tego dostosować.

Nie i nigdy nie było. Był taki okres, że allegro.pl i OLX były podmiotami zależnymi należącymi do Naspers, ale tak już nie jest. Allegro.pl od października 2016 należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa, a OLX pozostał w ręku Naspers.
Niezależnie od tego - allegro i olx od początku były niezależnymi podmiotami, więc nie można powiedzieć, że olx to jest (lub była) część allegro :smiley:

4 polubienia

Spokojnie, nie tak ostro :wink:

Ja uważam że Allegro ma monopol, jest od laaaat na Polskim rynku, a takie coś jak Smart to powinni mieć już daaaawno temu i do teraz mogło by to już działać tak jak w Amazon (czyli bardzo dobrze), wiem o tym że możesz miesięcznie (tak jak w Prime) ale co to zmienia, jak nie mogę tego użyć przy produktach poniżej pewnej kwoty, dla mnie to strata kasy oraz nie jest to specyfika rynku tylko robienie użytkowników w wała i zdania nie zmienie :slight_smile:

Skoro tak prawo stanowi że aby odesłać Chińską opaskę do sprzedającego z Allegro bo jest ewidentnie uszkodzona muszę wypełnić (najlepiej to jeszcze ręcznie z pieczątką) jakieś odstąpienia od umowy, czy inne bzdury (których o dziwo nie podpisywałem przy zakupie), to dziękuję bardzo i dam komuś innemu zarobić :wink: a może i przez to właśnie nie ma w Polsce Amazonu, bo takie podejście do klienta to robienie pod górkę, sprzedać nie ma problemu ale przyjąć zwrot to już katastrofa.

Ale to już nie wina allegro :smiley: więc ciężko mówić, że allegro tu przegrywa z amazonem, bo amazon musiałby robić to samo :smiley:
Takich polityków nam emigranci wybrali :stuck_out_tongue:

Nie. OLX nie jest częścią Allegro.
tablica.pl należała do Allegro, ale ją sprzedali.
OLX to Naspers.

Myślę, że mówienie, że Polska Bezosowi nie zrobi różnicy mija się z prawdą. Bo może sama Polska nie, ale już monopol światowy jak najbardziej. Dodatkowo jeżeli Polska nie będzie mu robiła różnicy, to po prostu nigdy do niej nie wejdzie. Amazon to nie fundacja charytatywna chcąca wspomóc mniejsze kraje, takie jak Polska. To wielka firma, która po prostu chce zarobić pieniądze. Ile pieniędzy? Więcej pieniędzy.

Może to złe porównanie i nie trafione, ale wydaje mi się że tak jak Apple traktuje swoich użytkowników w innych krajach niż USA czyli dobrze i nie robi im pod górkę pomimo tamtejszego prawa i można to zrobić, tak samo wydaje mi się że Amazon mógł by to wykonać lepiej, tylko trzeba chcieć, a Allegro jak dla mnie słabo stara się o rozwój przy takim monopolu jaki mają.

Nie głosuję więc nikomu nie wybieram polityków :wink: (dla mnie jest prosta zasada, nie mieszkam w Polsce to nie głosuję bo mnie tam nie ma i nie są to moi politycy którzy robią coś dla mnie, ale to inny temat)

1 polubienie

@pawelorzech :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Chciałem zauważyć, że Apple też nie ma w Polsce :smiley:

Doskonale o tym wiem i dlatego mówię że pomimo tego ich użytkownicy nie doświadczają takich absurdów prawnych

Przypominam Ci że głosowanie w wyborach jest sprawą dobrowolną a nie obowiązkiem, a nawet jeśli by było to i tak bym się zastanawiał jak od tego uciec. Dodam że to moje zdanie i moja zasada którą stosuję u siebie, a co robią inni, czy głosują na “swoich” polityków mieszkając w innych krajach to mi nic do tego.

Myślałem, że to już dawno wyjaśniliśmy w innym temacie. Nie głosując, GŁOSUJESZ na korzyść w tym przypadku PiS(chodzi o partie z największym poparciem). Głosowanie bierne czy czynne jest głosowaniem. Tyle w temacie. Pis!, yyy peace! :joy:

Co do zwrotów, papierów i odstąpienia od umowy(?), Amazon wszędzie gdzie operuje ma taką samą politykę. Nie podoba Ci się przedmiot, klikasz return oddajesz przedmiot w punkcie i kasa w parę minut jest na Twoim koncie. Masz 30 dni na zwrot.

W ogóle to jest tak, że do ~30 dni po zakupie możesz kliknąć return a później też masz jakoś parę tygodni na fizyczne oddanie produktu.

To nie to, że Amazon taki fajny, tylko to jest zakichany obowiązek sprzedającego aby brać odpowiedzialność za swój produkt. Walczysz ceną i Cię nie stać? Czas zmienić branże… Każdy krętacz który robi pod górę klientowi, który chce oddać towar powinien z urzędu na kolanach do Częstochowy. I mówię to jako ktoś kto stoi po obu stronach barykady.

1 polubienie

A co Ci ta biedna Częstochowa zawiniła, żeby do niej wysyłać samych takich ? :smiley:

1 polubienie

Co byście nie napisali nie będę głosować bo takie mam prawo :grimacing: czy to się komuś podoba czy nie, czy to oddawanie głosu na największych, bierne itd. mam to gdzieś szczerze :slight_smile:

I mam nadzieję że jak wejdzie do Polski to będzie tak samo, bez względu na Polską biurokracje :slight_smile:

2 polubienia

Same. Nie wracam, nie głosuje, mam w nosie to, co się dzieje. Trochę wstyd tylko. Jeden plus Trumpa jest taki, że nikt się tu nie ośmieli oceniać stanu demokracji w PL :wink:
PS: Pracuje nad tym, żeby stracić prawo wyborcze w PL, wiec już niedługo nikt mi nie będzie mógł zarzucić, że biernie głosuje na PiS.

1 polubienie

Dlaczego niby wstyd? bo reszta społeczeństwa nie będzie usatysfakcjonowana?

Ps. Ja wracam, ale to jeszcze troche czasu, a nawet jeśli nastąpiło by to jutro to i tak nie będę chodzić głosować.

(mamy temat o polityce/głosowaniu jak coś - trzymajcie się amazońskich tematów)

1 polubienie

głosuję na - Amazon :grimacing: :face_with_hand_over_mouth:

2 polubienia